سود ۱۸۰ میلیونی برای خریداران این خودرو

سود ۱۸۰ میلیونی برای خریداران این خودرو

تارا ۱۸۰ میلیون تومان ارزان‌تر از بازار معامله شد

۲- هزینه‌های جانبی: هزینه ثابت بابت بیمه و شماره‌گذاری این خودروها ۴ میلیون و ۳۷۱ هزار تومان است.

سود ۱۸۰ میلیونی برای خریداران این خودرو

۳- هزینه خواب پول: ایران خودرو تحویل خودروهای خود را سه ماهه (۹۰ روزه) در نظر گرفته است. با فرض نرخ بهره ماهانه ۲ درصد، می‌توان گفت هزینه خواب پول برای خودروهای ایران خودرو ۶ درصد است.

بورس کالا سه‌شنبه میزبان عرضه در مجموع ۱۱۰۰ دستگاه محصول شرکت ایران‌خودرو بود. این ماشین‌ها شامل ۳۰۰ دستگاه ۲۰۷ اتوماتیک، ۳۰۰ دستگاه ۲۰۷ اتوماتیک سقف شیشه‌ای، ۲۵۰ دستگاه تارا اتوماتیک و ۲۵۰ دستگاه تارا دنده‌ای بودند.

تقاضا برای تارا و ۲۰۷ اتومات در بورس چقدر بود؟

خرید پژو ۲۰۷ اتوماتیک هم برای خریداران به طور میانگین حدود ۱۶ درصد ارزان‌تر از بازار افتاد.


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65837056/%D8%B3%D9%88%D8%AF-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88

عرضه خودرو در بورس کالا منجر شده تا دست واسطه‌ها از بازار خرید و فروش خودرو کوتاه شود و معامله‌گران بتوانند خودروهای عرضه شده را بین ۷ تا ۳۶ درصد ارزان‌تر از بازار بخرند. این حتی با احتساب هزینه‌های جانبی خرید خودرو از بورس و نیز با احتساب هزینه خواب پول سه ماهه است.

پس از آن، رنگ سفید این خودرو شاهد بیشترین میزان رقابت میان خریداران بود.

قابل ذکر است خرید خودرو از بورس سه دسته هزینه دارد:

در گام جدید عرضه خودروهای پرتیراژ در بورس کالا، امروز ایران خودرو برای نخستین بار خودروهای تارا و پژو ۲۰۷ اتوماتیک را در این بازار عرضه کرد.

۲۰۷ اتوماتیک سقف‌شیشه‌ای مشکی پرتقاضاترین خودروی امروز تالار خودروی بورس کالا بود.

همانطور که بالاتر گفتیم رنگ سبز کله‌غازی خودروهای عرضه شده بی‌مشتری مانده و در قیمت پایه معامله شدند.

نکته جالب توجه هم عدم استقبال خریداران از خودروهای با رنگ سبز کله‌غازی بود. به طوری که تارا اتوماتیک و تارا دستی سبز هر دو به دلیل کمتر بودن تقاضا از عرضه، به قیمت پایه معامله شدند. این به معنای آن است که خریداران این خودروها را به قیمت کارخانه خریدند.

تارا و ۲۰۷ در بورس چقدر ارزان‌تر از بازار فروخته شدند؟

در رده‌های بعدی به ترتیب تارا دستی و سپس تارای اتوماتیک قرار داشتند.

تارا اتوماتیک سبز کله‌غازی هم به تعداد ۵۰ دستگاه عرضه شده بود اما فقط ۲۸ خریدار در متوسط قیمت ۳۷۹ میلیون تومان داشت. با احتساب تمام هزینه‌ها این خودرو ۴۵۵ میلیون تومان برای خریداران هزینه داشت که همچنان ۱۷۷ میلیون تومان ارزان‌تر از قیمت بازار ۶۳۲ میلیون تومانی آن است.

۲۰۷ اتوماتیک معمولی هم در رده سوم پرتقاضاترین خودروها قرار گرفت.

به همین دلیل، تارا دنده‌ای که در بازار ۵۱۰ میلیون تومان قیمت دارد، به طور متوسط ۲۶۸ میلیون تومان خریده شد که با احتساب سایر هزینه‌ها برای خریداران ۳۲۵ میلیون تومان افتاده است. به عبارتی ۱۸۴ میلیون تومان (معادل ۳۶ درصد) ارزان‌تر از بازار آزاد!

وقایع روز ـ سرویس اقتصادی؛

۱- مالیات و عوارض: هزینه مالیات و عوارض برای این خودروها بین ۹ تا ۱۳ درصد متغیر است. باید دقت داشت مبنای محاسبه مالیات و عوارض قیمت نهایی معامله است.

توسط دکتر ژند

دکتر ژند