سود بین بانکی باز هم صعودی شد | آخرین وضعیت سود در بازار بین


آخرین وضعیت سود در بازار بین بانکی حاکی از آن است که این نرخ به 20.

74 درصد رسیده و در هفته های اخیر روند صعودی داشته است.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازهمشهری آنلاین، سود بین بانکی در اواخر تیرماه امسال رشدی را تجربه کرد و به 21.

31 درصد رسید که با واکنش منفی بورسی ها مواجه شد.

در پی این واکنش، در جلسه مسئولان بانک مرکزی با فعالان بازار سرمایه بر کنترل نرخ سود بین بانکی در چارچوب سیاست های پولی تاکید شد که پس از این جلسه و مصوبه آن، روند کاهشی این نرخ آغاز شد و به 21.

13 درصد رسید.

در ادامه، سود بین بانکی تا اواسط مردادماه به نرخ 20.

59 درصد رسید اما در هفته های اخیر باز هم روند صعودی این نرخ شروع شده و براساس آخرین تغییرات در سود بین بانکی، این نرخ به 20.

74 درصد رسیده است.

در این بین، ماجرای اعتراض بورسی ها به افزایش سود بین بانکی به این برمی گردد که فعالان بازار سرمایه، افزایش این نرخ را بر روند منفی این بازار و خروج سرمایه از آن تاثیرگذار می دانند، درحالیکه کارشناسان پولی و بانکی معتقدند این نرخ تاثیری بر تحولات شاخص بورس ندارد و روند افزایشی این نرخ در ماه های اخیر نیز ناشی از فشار تورمی بوده، نه سیاست های ضدتورمی.

طبق این گزارش، سود بین بانکی که به عنوان یکی از انواع نرخ های بهره در بازار پول به نرخ های سود یا بهره در سایر بازارها جهت می دهد، در واقع قیمت ذخایر بانک هاست و زمانی که آن ها در پایان دوره مالی کوتاه مدت اعم از روزانه یا هفتگی، دچار کسری ذخایر می شوند، از سایر بانک ها در بازار بین بانکی یا از بانک مرکزی استقراض می کنند.

در ادامه می توانید تغییرات نرخ سود بین بانکی از ابتدای سال جاری تاکنون را مشاهده کنید:
کلید واژه ها: سود بین بانکی – بانکی – بانک – بازار سرمایه – بازار – درصد – روند صعودی – سرمایه – روند – فعالان – افزایش – آخرین وضعیت – واکنش – بورسی – آخرین – بانک مرکزی – هفته – منفی – تغییرات – مسئولان – نرخ سود – اعتراض – همشهری – تیرماه – گزارش – مرکزی – سیاست – مصوبه – وضعیت – امسال


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn64903279/%D8%B3%D9%88%D8%AF-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D9%86%DA%A9%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B2-%D9%87%D9%85-%D8%B5%D8%B9%D9%88%D8%AF%DB%8C-%D8%B4%D8%AF

توسط دکتر ژند

دکتر ژند