سهام دارویی بخریم یا نه؟-راهبرد معاصر

البته سهام دارویی در شرایط معمول می‌تواند به عنوان گزینه‌ای مناسب جهت سرمایه‌گذاری بلندمدت در نظر گرفته شود. اما کارشناسان بر این باورند رشد ناگهانی قیمت دارو عاملی برای جهش نامتعادل و غیرقابل اتکای ارزش سهام این شرکت هاست. این در حالیست که به دلیل تحریم‌های ظالمانه آمریکا بر علیه ایران، صنعت دارو نیز شدیدا تحت تاثیر قرار گرفته است.

بی‌گدار به آب نزنید!

برخی از فعالان و تحلیلگران نیز بر این باورند که تعدادی از حقوقی‌ها به این امر دامن زده و باعث داغتر شدن صف خرید دارویی شده‌اند. به عبارتی حقیقی‌هایی که آشنایی دقیقی از مناسبات بورس ندارند به خیال خود در حال پیروی از پول هوشمند در سهام دارویی هستند. اما بسیاری از متخصصان اعتقاد دارند این رشد نمی‌تواند پایدار باشد و حقیقی‌ها باید ملاحظات خود برای سرمایه گذاری را در نظر بگیرند و بی‌گدار به آب نزنند./تجارت نیوز


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn64396847/%D8%B3%D9%87%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D9%85-%DB%8C%D8%A7-%D9%86%D9%87%D8%9F

به گزارش راهبرد معاصر بورس تهران با وجود رکود سنگینی که گرفتارش شده در برخی موارد معدود شاهد تشکیل صف‌های خرید متراکم شد. از جمله این صف‌ها می‌توان به صف خرید دارویی‌ها در بازار سهام اشاره کرد. به باور کارشناسان این صف به دلیل افزایش ناگهانی و قابل توجه قیمت دارو در بازار تشکیل شده است. به عبارتی می‌توان گفت جهش ارزش سهام این گروه به دلیل تشدید تورم مقطعی در بازار دارو بوده و لزوما بیانگر اوضاع خوب این صنعت نیست.

چرا سهام دارویی طرفدار دارد؟

در شبکه‌های اجتماعی نیز برخی از کارشناسان به این موضوع اشاره کرده و این گروه را تنها مناسب نوسانگیری، آن هم برای حرفه‌ای‌ها ارزیابی می‌کنند. اما صف خریدی که امروز برای این گروه تشکیل شد حاکی از پیروی بسیاری از حقیقی‌های ناآشنا به قواعد نوسانگیری در بورس است.

توسط دکتر ژند

دکتر ژند