رالی S&P 500 می تواند شرایط پولی را برای تضعیف مبارزه فدرال رزرو کاهش دهد


استراتژی S&P 500: فروش رالی

  • S&P 500 پس از FOMC سودهای قابل توجهی داشته است و ممکن است در کوتاه مدت ادامه یابد
  • بازار چرخشی از سوی فدرال رزرو را تفسیر کرده است و باید دید که آیا این درست است یا خیر
  • به نظر می رسد مبارزه با تورم با توجه به اینکه سطح PPI در آن قرار دارد، راه مشابهی دارد

S&P می تواند شورش را در غیاب اقدام رزرو فدرال اجرا کند

هدف فدرال رزرو که علناً اعلام کرده است برای سخت‌تر کردن شرایط پولی ممکن است توسط نیروهای بازار و فاصله زمانی طولانی‌تر از حد معمول بین جلسات با مانع مواجه شود.

پس از نشست هفته گذشته کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC)، S&P 500 بیش از 5 درصد رشد کرد. در همان زمان، اسپرد اوراق قرضه شرکتی کاهش یافته است. این تسهیل شرایط پولی است. برعکس چیزی که فدرال رزرو برای رسیدن به آن تلاش می کند.

زمان بین جلسات FOMC معمولاً حدود 6 هفته است. جلسه بعدی FOMC تا ساعت 20 شروع نمی شودهفتم سپتامبر، که یک فاصله 8 هفته ای، طولانی ترین فاصله در تقویم است.

یک وقفه طولانی بین جلسات به این معنی است که اقدام فدرال رزرو تا حدودی دور است و اگر اهداف سیاست برآورده نشود، کار دیگری جز فک نمی تواند انجام دهد. البته، اگر شرایط اقتضا کند، فدرال رزرو می‌تواند یک جلسه فوق‌العاده برگزار کند، اما این امر بعید به نظر می‌رسد مگر اینکه یک رویداد شدید رخ دهد.

بازار دریافته است که فدرال رزرو از یک رژیم سختگیرانه تهاجمی دور شده است. پاول، رئیس فدرال رزرو حتی پس از جلسه FOMC در اظهارات بدون نسخه اظهار داشت که نرخ فعلی وجوه فدرال رزرو خنثی است.

درآخر هفنه، لری سامرز، وزیر خزانه داری سابق ایالات متحده، این چشم انداز را به سخره گرفت که نرخ 2.5 درصدی وجوه فدرال رزرو در شرایطی که تورم 9.1 درصد است خنثی است. در هر صورت، قبلاً اشاره شده بود که برای مهار تورم ممکن است لازم باشد نرخ به طور قابل توجهی بالاتر از خنثی باشد.

ایالات متحده هرگز تورم را 2 درصد یا بیشتر بدون رکود کاهش نداده است. هفته‌های گذشته عدد تولید ناخالص داخلی انقباض سالانه -0.9 درصدی را برای سه ماهه دوم 2022 نشان داد.

یک مشکل برای چشم انداز CPI ایالات متحده که توجه زیادی را به خود جلب نکرده است، افزایش PPI است. پس از کاهش سرعت در ماه های آوریل و می، آخرین داده ها نشان می دهد که فشارهای هزینه برای شرکت ها مجدداً شتاب گرفته است، به طوری که چاپ PPI تقاضای نهایی در 11.3 درصد سال به سال تا پایان ژوئن افزایش یافته است.

نمودار CPI و PPI ایالات متحده

نمودار ایجاد شده در TradingView

با افزایش سرسختانه PPI، شرکت ها می توانند هزینه های بالاتر خود را به مصرف کنندگان منتقل کنند یا با فشرده سازی حاشیه مواجه شوند.

مورد اول به CPI اضافه می‌کند که فشار بیشتری را بر فدرال رزرو وارد می‌کند تا با شدت بیشتری سفت شود. دومی شاهد کاهش سود خواهد بود و اگر P/Eها ثابت بمانند، قیمت باید کاهش یابد.

در هر صورت، اگر یک شرکت هزینه های افزایش یافته را منتقل کند یا آنها را جذب کند، هر دو سناریو چالش هایی را برای شرکت ها در آینده ایجاد می کنند. در حالی که نتایج به‌دست‌آمده در این فصل عمدتاً خوب بوده است، به‌نظر می‌رسد بازار به‌جای جاده‌ای که روبروی آن‌ها است، به آینه نگاه می‌کند.

دلیل تجمع فعلی را می توان به راحتی با پول نقد زیادی که در حاشیه نشسته بود و اکنون در حال استقرار است توضیح داد. با در نظر گرفتن این موضوع، S&P 500 می تواند به سودهای اخیر، به ویژه در غیاب هرگونه اقدامی از سوی فدرال رزرو تا اواخر سپتامبر، بیفزاید.

فرسودگی این رالی ممکن است راه دوری باشد، اما به محض تبدیل شدن، این فرصت با یک مبنای بنیادی سالم می تواند از سمت کوتاه تا پایان سال باشد.

S&P 500 تجزیه و تحلیل فنی

سطوحی که می‌توان در بالا تماشا کرد می‌تواند اوج‌های قبلی 4202 و 4303 و مقداری باشد. فیبوناچی rردیابی سطوح حرکت از اوج ژانویه به پایین ژوئن.

سطح 50 درصد فیب آن حرکت در 4225 و 61.8 درصد است. اصلاح در 4361 است. یک روند نزولی در حال حاضر درست پایین تر از دومی است.

نمودار S&P 500

S&P 500 نمودار روزانه ایجاد شده باTradingView

S&P منابع بازرگانی

— نوشته شده توسط دانیل مک کارتی، استراتژیست برای DailyFX.com

برای تماس با دانیل، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @DanMcCathyFX در توییتر
منبع: https://www.dailyfx.com/forex/analyst_picks/todays_picks/daniel_mccarthy/2022/08/02/SP-500-Rally-Could-Ease-Monetary-Conditions-to-Undermine-Feds-Fight.html

توسط دکتر ژند

دکتر ژند