ده دلیلی که فارکس ایرانی شما آن چیزی نیست

از طرفی دیگر، اگر طراحی پلتفرم ضعیف باشد، میتواند به راحتی مسبب ضرر معاملهگران شود. اصطلاح دیگری که شباهت زیادی به کال مارجین دارد، اصطلاح استاپ اوت (Stop out) است. معیارهای دیگری را نیز میتوان برای انتخاب بهترین بروکر فارکس در نظر گرفت، اما معمولاً ویژگیهای فوق در مورد بروکرها اهمیت فراوانی دارد و باید مورد توجه قرار بگیرد. همانگونه که قبلا اشاره شد در یک جفت ارز یکی از ارزها، ارز پایه و دیگری ارز قیمت گذاری می باشد. یا شاید تازه با عبارت هایی مثل “فارکس” یا “سرمایه گذاری در فارکس” آشنا شدید و این سوال ها در ذهن تون شکل گرفته که فارکس چیست؟

در استراتژی اسکالپ، معامله گران، پوزیشن های معاملاتی خود را با کمترین سود و زیان می بندند. IC Markets یک کارگزار استرالیایی ECN است که نیازهای تعداد زیادی از معامله گران از جمله معامله گران روزانه، اسکالپرها، معامله گران با حجم بالا و معامله گران الگوریتمی را پوشش می دهد. پس زمانی که این دو بازار همزمان فعال هستند بیشترین حجم بازار فارکس رخ میدهد؛ بنابراین ساعت کار بازار فارکس به وقت ایران بین ۴ و نیم ظهر تا ۸ و نیم شب، بیشترین حجم بازار را دارد و میتواند برای یک تریدر معمولی و کسی که به دنبال معاملههای منطقی است کاملاً مناسب باشد. این بونوس پس از پر کردن حجم معاملاتی لازم برای برداشت در دسترس خواهد بود.

اما تفاوتی نمی کند که شما قصد دارید بصورت مستقیم سرمایه گذاری کنید یا بصورت غیر مستقیم در بازار حضور داشته باشید. معاملات حساب دمو در محیط واقعی بازار فارکس انجام میشوند و بیشترِ ویژگیهای حساب واقعی را دارند؛ اما سود و ضرر معامله را پرداخت و دریافت نمیکنیم. این ویژگی فارکس به شما این امکان را می دهد تا در تعیین زمان معامله گری خود، انعطاف داشته باشید. پس از کسب سود قابل قبول در حساب دمو لازم است تا برای بدست آوردن سود واقعی، با پول واقعی ریسک کنید. آشنایی با سرعتی که بازارها با آن حرکت می کنند. اما اگر تمایل دارید اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید، کتاب “تجارت در بازار جهانی فارکس” می تواند یک کتاب خوب برای شروع باشد. شما برای معامله در بازار فارکس بایستی استراتژی معاملاتی داشته باشید. مثلا معامله لیر ترکیه با یورو، از نوع اگزوتیک است. بدین ترتیب، وجوه سرمایه گذاری شده با نسبت های تعیین شده به مدیران تخصیص می یابد. جهت اطلاع کامل از این روش می توانید به صفحه “سرمایه گذاری در فارکس بدون مهارت” مراجعه کنید. مثلا می توانید با CFD ترید کنید. بدین ترتیب می توانید زندگی شخصی خود را با زمان معامله گری خود هماهنگ کنید.

پیشنهاد ما این هست که وقت بیشتری رو برای یادگیری فارکس و آموزش خودتون بزارید و البته شروع به معامله کنید تا دانسته ها تون رو در عمل هم تست کنید چون همونطور که همه میدونیم بهترین آموزش آموزشی هست که هنگام انجام در شرایط واقعی بازار یاد میگیریم. در حالت ایده آل این فرایند کاملا دیجیتالی است البته وجود دارند برخی از کارگزاری ها که یک کپی فیزیکی از اسناد را درخواست می کنند. البته این اصطلاح در بازارهای مالی دیگر نیز معمولاً شنیده میشود. البته پرایس اکشن نیز سبک های مختلفی داشته و باید توسط یک استاد متخصص در این زمینه آموزش داده شود. این پلتفرم درواقع همان نرمافزاری هست که شما با استفاده از آن چارتهای مختلف را تحلیل کرده و معاملات خود را ثبت میکنید. اما بهتر است قبل از ثبت نام، پست آموزش نحوه افتتاح حساب و کار با کابین شخصی بروکر آلپاری را مطالعه کنید.

اکثر معاملات در بازار توسط بروکر ها و در شبکه بانکی انجام می شود. پلتفرم معاملاتی (Trading Platform): نرم افزاری است که یک معامله گر می تواند نرخ های بازار را مشاهده، نمودار را تحلیل و معاملات خود را از طریق آن انجام دهد. با توجه به اینکه تحلیل بازار از روی نمودار معمولا سریع تر انجام می شود و معامله در بازار فارکس غالبا کوتاه مدت است، پیشنهاد بورس تایم به شما یادگیری و استفاده از تحلیل تکنیکال می باشد. اما باید بهتون بگم که این بازار بزرگ با روزانه 5.2 تریلیون دلار به 5000 یا 10000 دلار ما نیازی نداره. سرمایه گذاری در فارکس با توجه به نوع بودجه و توانایی و مهارتی که در انجام معاملات دارد می تواند متفاوت باشد.

در حقیقت شما با شارژ کردن حساب سرمایه گذاری اجازه می دهید یک تریدر حرفه ای با پول شما و دیگر افرادی که پولشان را در اختیار تریدر گذاشته اند، برای معامله اقدام نمایند و چنانچه سود کرد مقداری از آن سود متعلق به معامله گر است و مقدار دیگر سهم شما خواهد بود. زمانی که نظارت خوبی از بروکر مورد نظرتان وجود داشته باشد، تضمینی خواهد بود تا اگر بروکر شما با ضرر های کلان تجاری رو برو شد، سرمایه کافی را برای گذراندن آن در اختیار داشته باشد و به سرمایه شما خللی وارد نکند. بدین ترتیب، اگر معاملات یک مدیر با زیان همراه باشد، مدیران دیگر با عملکرد خوب خود می توانند زیان مدیر دیگر را جبران کنند.

بنابراین، مجموع سودهای کوچک در پایان روز به یک رقم قابل قبول می رسد. همانند بازار بورس، تراکنشها از طریق شرکتهای کارگزاری انجام میشود که از طریق یک کانال بین بانکی به یکدیگر متصل شده و نقش واسطه بین خریدار و فروشنده را ایفا میکنند. 3- حین محک زدن خود در بازار فارکس، آموزش می بینید و توانایی های معاملاتی خود را ارتفاء می دهید. به این نوع معامله، معاملات حفظ موقعیت می گویند و ممکن است پوزیشن های معاملاتی از چند هفته تا چند سال نگهداری شود. موقعیت یا پوزیشن فروش (Short Position): زمانیکه که گفته می شود یک موقعیت یا پوزیشن فروش باز شده است یعنی ارز پایه، پرداخت و معادل آن ارز قیمت گذاری، دریافت شده است.

اما قبل از آن بهتر است تا کتاب های “پیش بینی قیمت سهام در بورس” و “راهنمای کامل اندیکاتورها و نمودارهای رایج در تحلیل تکنیکال” را مطالعه کنید تا با آمادگی بیشتر به سراغ مباحث پیشرفته تر بروید. بهطورکلی مقایسه صرافی و بروکر ارز دیجیتال نشان میدهد هرکدام از این موارد در نوع خود بسیار مهم هستند؛ از همین رو شما باید با شرایط خرید و فروش در بروکرهای ارز دیجیتال آشنایی داشته باشید. ساعت کار فارکس بسیار مهم است. مهم ترین اصل انتخاب بروکر امنیت آن است. در تحلیل بنیادی، عوامل کلان اقتصادی مانند نرخ های بهره و تصمیمات بانک های مرکزی، گزارشات اشتغال و تورم، قیمت طلا و نفت، صادرات و واردات، اتفاقات سیاسی و سایر عوامل مهم اقتصادی جهت پیش بینی آینده ارزها بررسی می شوند. 1- با پلتفرم معاملاتی و قابلیت های آن آشنا می شوید. شما وارد حساب کاربری خود در مجموعه اول پرداخت می شود و از قسمت سفارشات؛ گزینه شارژ حساب وب مانی و یا خرید با وبمانی را انتخاب می نمایید. زیرا در درجه اول باید شناخت دقیقی از ارز ها داشته باشید. بنابراین، با انتخاب یک بروکر رگوله می توانید تمام تمرکز خود را بر روی معاملات بگذارید و ذهن خود را درگیر حاشیه ها نکنید.

توسط دکتر ژند

دکتر ژند