دلایل ریزش بورس در هفته های اخیر | فرصت مناسب برای تهیه یک پرتفوی سودساز

وی ادامه داد: ریسک های سیاسی و اقتصادی باعث می شود سرمایه گذاران محتاط تر شوند.

وی همچنین مدعی شد که نرخ سود سپرده در برخی بانک ها تا سطح 24 درصد هم افزایش یافته که به معنی افزایش بازدهی یک سرمایه گذاری بدون ریسک است.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به وضعیت بازارهای جهانی نیز اظهار کرد: از طرف دیگر شاهد رکود در بازارهای جهانی هستیم؛ موضوعی که باعث شده است قیمت کالاها در بازارهای جهانی افت پیدا کند و در نتیجه باعث افت کالاهای شرکت های صادرات محور شده است.

مردم فقط زمانی جذب بازار سرمایه می شوند که روی بورس است اما درحال حاضر سهم های خوبی در بازار است که نسبت به 24 درصد سودبانکی سود بیشتری عاید متقاضیان خواهد کرد.

– دلایل ریزش بورس در هفته های اخیر فرصت مناسب برای تهیه یک پرتفوی سودساز” یک کارشناس بازار سرمایه ضمن تشریح دلایل ریزش بورس در هفته های اخیر گفت: اکنون فرصت مناسبی برای تهیه یک پرتفوی مناسب برای کسب سود در آینده است.

این اتفاق باعث می شود قیمت ها در بازار سهام کاهش پیدا کند.

یک کارشناس بازار سرمایه ضمن تشریح دلایل ریزش بورس در هفته های اخیر گفت: اکنون فرصت مناسبی برای تهیه یک پرتفوی مناسب برای کسب سود در آینده است.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه با اشاره به وضعیت بازار سرمایه در ابتدای سال 1399، توضیح داد: برخلاف اوایل سال 1399 که بازار گران بود و توصیه می شد افراد وارد بازار نشوند، درحال حاضر فرصت اینکه بتوان پرتفوی مناسبی با افق حدود دو سال آماده کرد مهیا است و این فرصت احتمالا تا نیمه پاییز و اوایل آذرماه وجود دارد، زیرا سهام ارزنده ای در بازار است.

هنوز چشم انداز روشنی درمورد پرونده هسته ای ایران وجود ندارد و این موضوع باعث می شود فضا همچنان مبهم باشد و در چنین فضایی کسی به سرمایه گذاری در بازارهای مولد مانند بازار سهام تمایلی ندارد.

کلید واژه ها: بازار سرمایه – سرمایه – مناسب – پرتفوی – فرصت مناسبی – بازار – ریزش – اقتصاد – بورس – هفته – فرصت – کارشناس – معاملات – اقتصادی – مسائل اقتصادی – سرمایه گذاری – اقتصاد کشور – تشریح – سیاسی – آینده – سعید جعفری – عدم تمایل – کشور – نشان – سهام – شرکت ها – همشهری – دماسنج – گزارش – مسائل


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65273012/%D8%AF%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D8%B1%DB%8C%D8%B2%D8%B4-%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D9%81%D8%AA%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%AE%DB%8C%D8%B1-%26%23124%3B-%D9%81%D8%B1%D8%B5%D8%AA-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8

جعفری با بیان اینکه بانک مرکزی نرخ ارز شرکت های صادراتی را سرکوب می کند، گفت: شرکت ها ارز خود را در سامانه نیما به نرخ دستوری عرضه می کنند که حدود 20 درصد کمتر از قیمت ارز در بازار آزاد است.

برای مثال کاهش ارزش و حجم معاملات در بازار سرمایه می تواند نشانگر خروج سرمایه از کشور و عدم تمایل به سرمایه گذاری در سهام شرکت ها باشد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازهمشهری آنلاین، سعید جعفری با اشاره به ریزش های اخیر شاخص سهام در بازار سرمایه اظهار کرد: اثرات مسائل اقتصادی و سیاسی، خود را روی تابلوی معاملات که دماسنج اقتصاد کشور محسوب می شود، نشان می دهد.

توسط دکتر ژند

دکتر ژند