دلایل استفاده از بروکر آلپاری

سیاستگذاران ایالات متحده به طور علنی در مورد چگونگی شروع سیاست سختگیرانه به شدت بحث می کنند. یکی از شروط نشست سران این بود که پوتین به اوکراین حمله نکند، چرخشی از وقایع که با توجه به تمدید مانورهای نظامی روسیه در بلاروس و ادامه افزایش نیروها در مرز اوکراین، همچنان ممکن به نظر می رسید. معاملات آتی وال استریت با توجه به اخبار افزایش یافت. اخبار فوری فارکس : بازارهای سهام آسیایی در روز دوشنبه با ظهور بارقهای از امید برای راهحلی دیپلماتیک برای بنبست روسیه و اوکراین، زیانهای اولیه شدید خود را کم کردند، هرچند در جزئیات چیزهای زیادی وجود داشت. جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه برای برگزاری نشستی درباره بحران اوکراین توافق کردند. فقط شانس یک راه حل مسالمت آمیز برای معاملات آتی سهام S&P 500 کافی بود تا از زیان اولیه بازگردد و 0.4 درصد بالاتر معامله شود.

اتریوم توانست از 2950 دلار عبور کند و در حال آزمایش سطح مقاومت 3000 دلار است. ADA در حال تلاش برای بهبودی بالای منطقه مقاومت 0.90 دلار است. شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه برای اولین بار در چهار جلسه اخیر رشد کرده است. مجله افیکسکار – اخبار فوری فارکس : امروز شاخصهای سهام جهانی رشد کردهاند. بانک مرکزی چین گفته که برای مقابله با پیامدهای اقتصادی شیوع کرونا، سیاستهای انبساطی پولی را تشدید خواهد کرد. سهام شرکتهای فناوری در بورس هنگکنگ هم بیش از ۵ درصد جهش کردهاند. اگر XRP به بالای 0.70 دلار برسد، ممکن است سرعت بیشتری پیدا کند. شاخصهای آتی سهام آمریکا و اروپا هم تقریباً ۱٫۵ درصد مثبت هستند.

شانگهای با بازگشایی بازارهای سرزمین اصلی چین پس از دو روز تعطیلات رسمی، 0.1 درصد از دست داد. شاخص هانگ سنگ هنگ کنگ 1.3 درصد کاهش یافت و از بالاترین رکورد یک ماهه در روز دوشنبه فاصله گرفت. لائل برینارد، از فدرال رزرو یک شبه گفت که انتظار دارد ترکیبی از افزایش نرخ بهره و روان شدن سریع ترازنامه، سیاست پولی ایالات متحده را در اواخر سال جاری به “موضعیت خنثی تر” برساند. در معاملات صبحگاهی در آسیا، نیکی ژاپن نزدیک به 2.0 درصد سقوط کرد، در همین حال سهام کره جنوبی 0.9 درصد و سهام استرالیا 0.75 درصد کاهش یافتند. گسترده ترین شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه ام اس سی آی در خارج از ژاپن 1.3 درصد کاهش یافت. با وجود افزایش نارضایتی نسبت به قوانین قرنطینه در شهر، مقامات چینی روز سهشنبه، قرنطینه COVID-19 را در شانگهای تمدید کردند تا تمام جمعیت 26 میلیونی این مرکز مالی را تحت پوشش قرار دهد. بازدهی اوراق خزانه داری آمریکا به بالاترین حد چند ساله رسید و بازارهای سهام قرمز شدند.

نگرانیها در مورد آسیب اقتصادی تعطیلی شانگهای افزایش مییابد. محدودیتهای شدید در چین به پکن نیز سرایت کرده است، جایی که بیش از دهها ساختمان در آن قرنطینه شدهاند. شاخص CSI 300 چین به پایینترین حد خود از ژوئن 2020 سقوط کرد. بازار اوراق خزانه داری ثابت ماند و بازدهی اوراق 10 ساله را روی 2.8581% و بازدهی اوراق دو ساله را از بالاترین سطح هفته گذشته در 2.6399% نگه داشت. دلار نیز در جاهای دیگر رالی صعودی دارد، اگرچه معاملات به دلیل تعطیلات رسمی در استرالیا و نیوزیلند کمی کاهش یافت. ارزش استرالیا با 0.8 درصد کاهش به 0.7185 دلار به پایین ترین سطح شش هفته ای رسید و کیوی با 0.4 درصد کاهش به 0.6603 دلار به پایین ترین حد دو ماه اخیر رسید.

مجله افیکسکار – اخبار فوری فارکس : سهامها در آسیا ثابت ماندند، اما نگرانی ناشی از تورم، سرمایهگذاران و بازارهای اوراق قرضه را در خطر نگه داشت. بازدهی اوراق بهادار 10 ساله خزانه داری 10 واحد پایه (bps) افزایش یافت و با 2.5 واحد افزایش بیشتر به 2.8749 درصد در اوایل جلسه آسیایی رسید. XRP همچنان بالاتر از منطقه پشتیبانی 0.40 دلار معامله می شود. معاملات آتی S&P 500 پس از افت 0.6 درصدی شاخص در روز سه شنبه، 0.5 درصد افزایش یافت. ETH زیر 1950 دلار تصحیح شد و 1920 دلار آزمایش شد. ADA رشدها را کاهش داد و به 0.60 دلار نزدیک شد. به طور مشابه، اکثر آلت کوین های اصلی نیز پایین تر حرکت می کنند. بازدهی اوراق قرضه دو ساله آلمان به بالاترین حد خود در بیش از یک دهه گذشته رسید. گسترده ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام اس سی آی در خارج از ژاپن 0.1 درصد سقوط کرد و نیکی ژاپن 0.5 درصد رشد کرد.

سهام استرالیا 0.3 درصد افزایش یافت که ناشی از بازگشت سهام فناوری بود. گستردهترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه اماسسیآی در خارج از ژاپن 0.68 درصد افزایش یافت، در حالی که نیکی ژاپن 1.53 درصد و شاخص هانگ سنگ هنگ کنگ 0.16 درصد افزایش یافتند. با این حال، معاملات آتی سهام ایالات متحده در معاملات اولیه آسیا کاهش یافت، به طوری که معاملات آتی S&P500 e-mini هم 0.61٪ و آتی نزدک 0.92٪ کاهش یافتند. تحلیلگران نگرانند که هرگونه ثبات بازار زودگذر باشد. کایل رودا، تحلیلگر IG Markets در این باره می گوید: “تحریم ها و بی میلی بایدن برای اعزام نیرو به داخل کشور کمی تسکین می دهد. هر اونس طلا با 0.3 درصد کاهش به 1902 دلار رسید و در هفته گذشته تا 1973.96 افزایش یافته بود.

معاملات آتی EUROSTOXX 50 نیز 0.6% و آتی FTSE هم 0.9% افزایش یافتند. بازارها برای گزارش قیمت مصرف کننده ایالات متحده در روز جمعه، به ویژه پس از آنکه تورم اتحادیه اروپا بسیاری را با رکوردی بی سابقه در هفته گذشته شوکه کرد، درگیر خواهند شد. این رقم بالا تنها به انتظارات فدرال رزرو برای انقباض تهاجمی میافزاید، بازارها قبلاً برای نیم واحد افزایش نرخ بهره در ژوئن و جولای و تقریباً 200 واحد پایه تا پایان سال آماده شدهاند. پس از یک نظرسنجی که نشان داد فعالیت بخش خدمات در ماه مه کاهش یافته است، قیمت سهام چین 1.2 درصد افزایش یافت، شاخص Caixin از 36.2 به 41.4 ارتقا یافت. پیشبینیها حاکی از افزایش شدید 0.7 درصدی در ماه مه است، اگرچه نرخ سالانه 8.3 درصد باقی مانده است اما تورم اصلی کمی کاهش یافته و به 5.9 درصد رسیده است.

بازده اسکناس های 10 ساله آخرین بار در 1.94 درصد بود که در هفته گذشته به 2.06 درصد رسید. منحنی بازده نیز به طور قابل توجهی مسطح شد و تقریباً بین سررسیدهای 7 تا 10 ساله معکوس شد، زیرا سرمایه گذاران شرط بندی می کردند که انقباض فدرال رزرو آتی باعث کاهش رشد اقتصادی می شود. خطر جنگ در اوکراین باعث شده است که یورو از 1.1495 دلار در هفته گذشته به 1.1344 دلار عقب نشینی کند. کاهش ارزش یورو، شاخص دلار را به 96.059 رساند و از پایین ترین سطح 95.172 هفته گذشته فاصله گرفت. بانک مرکزی ژاپن روز دوشنبه پیشنهاد خرید نامحدود اوراق قرضه را برای کاهش بازدهی در آنجا انجام داد. ین امن ژاپن کمی دوباره جان گرفت و دلار را از 116.33 به 115.37 ین رساند.

توسط دکتر ژند

دکتر ژند