دستگاه ایکس ری چگونه کار می‌کند؟ تایگر | bayofa

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد. ایکس-ری ره سال ۱۸۹۵ ویلهلم رونتگن، آلمانی فیزیکدون کشف هاکرده و چون ونه ماهییت ره نَدونِسته وه ره ایکس بنومسته. اولین عکس ایکس ره رونتگن شه زِنایِ دَس جه بَییته که ونه دَسِّ حلقه عکس دله دَکِته. همچنین مواد معدنی مانند مس و … به رنگ آبی و مواد مخلوط شده مانند آلومینیوم هم به رنگ سبز نمایش داده می‌شوند. همانطور که قبلا اشاره کردیم میزان جذب پرتوهای ایکس توسط اجسام متفاوت است و به سه پارامتر ضخامت، چگالی و جرم اتمی جسم مورد نظر بستگی دارد.

دستگاه ایکس ری چگونه کار می‌کند؟ تایگر | bayofa

1- کیفیت تصویر دوربین ایکس ری اولین فاکتور در انتخاب یک دستگاه، در نظر گرفتن کیفیت تصویری است که دوربین ایکس ری ارائه می‌دهد، به طور مثال همه‌ی ما در هنگام خرید یک دوربین ابتدا به پیکسل‌های آن و کیفیت تصویری که می‌تواند ارائه کند توجه می‌کنیم. این مسئله در رابطه با دستگاه ایکس ری نیز صدق می‌کند؛ اما فاکتورهای تاثیرگذار بر کیفیت تصویر در این دستگاه‌ها متفاوت خواهند بود. مواردی که می‌توانند در این دستگاه‌ها کیفیت تصویر را تحت تأثیر قرار دهند شامل قدرت، ولتاژ، اندازه نقطه، وضوح آشکارساز، مجاورت منبع اشعه ایکس به مورد و میدان دید است که باید به آن‌ها توجه کرد. این دستگاه ها که از اولین انواع ساخته شده دستگاه ایکس ری هستند، برای اسکن انسان و حیوانات با اهداف سلامتی، امنیتی و ایمنی و بیمارستانی استفاده می شوند. عکس برداری از استخوان‌ها، ریه‌ها، بافت های نرم و سخت از جمله کاربردهای دستگاه های پزشکی ایکس ری است. از دستگاه های ایکس ری انسان برای اسکن اجسام فلزی غیرفلزی در قسمت بیرونی بدن نیز استفاده می شود.

دستگاه ایکس ری پالتی آریا اسکن مدل A180180DV

امنیت را با دنیای امن ماهان تجربه کنید.برای سفارش و خرید این محصول روی لینک کلیک کنید. اين ابعاد از 35×55 سانتي متر شروع شده و تا حداکثر 180×180 سانتي متر در دستگاههاي ثابت مي باشد . © تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت الین طرح فناوران هوشمند می باشد. در این ویکی‌پدیا پیوندهای زبانی در بالای صفحه و هم‌تراز با عنوان مقاله قرار دارند.

( xray ) در چه مکان‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

شرکت دنیای امن ماهان، با سابقه اجرایی 20 ساله، بزرگترین تولید کننده دستگاه ایکس ری و بازرسی افراد با نام تجاری Ariascan در ایران عزیز می باشد. با توجه به نیاز کاربران میتوان سیستم ها را کاملا مکانیزه نمود تا کار ثبت پلاک خودرو ، تصویر برداری زیر خودرو با فایل ها اسکن خودرو توسط ایکس ری منطبق شد تا دستگاه های ذیربط در صورت لزوم بهره برداری لازم را انجام دهند . با ایکس ری گمرک اپراتور تصویر کاملی از محتویات چمدان، بسته یا محموله دریافت می کند.

  • این تجهیزات با نامهای مختلفی مانند گیت بازرسی چمدانی، گیت بازرسی ایکس ری، دستگاه ایکس ری فرودگاه، دستگاه xray و دستگاه اشعه ایکس نیز شناخته می‌شود.
  • از دستگاه های ایکس ری انسان برای اسکن اجسام فلزی غیرفلزی در قسمت بیرونی بدن نیز استفاده می وب سایت مجله حضور و غیاب شود.
  • شرکت مهرپویان کهکشان رایانه (ثبت 50737) با نام تجاری مهرکیا از سال 92 در زمینه تولید نرم افزار و فروش انواع دستگاه های حضور و غیاب و حقوق و دستمزد و کنترل تردد فعالیت می نماید.
  • این دستگاه با دهانه تونل با عرض ۱۰۰۶ و ارتفاع ۸۰۳ میلی متر برای بازرسی بارها بزرگ مناسب می باشد، همچنین وجود دو ژنراتور پرتو اشعه امکان دیدن اجسام از دو زاویه را فراهم می نماید تا با دقت بالا بازرسی انجام بپذیرد.

توسط دکتر ژند

دکتر ژند