درود خدمت تمامی اساتید

استراتژی معاملاتی دقیقا مثل پازل هست که باید سالها براش تلاش کنید تا قطعه قطعه بتونید کنار هم جورش کنید البته با هزاران بار شکست. درود خدمت تمامی اساتید. بنظر بنده بازار فارکس زبان مختص به خودش رو داره که شما باید مثل مهاجرت به هر کشوری اول زبان حرف زدن با بازار رو یاد بگیرید. مثلا یک گیاه هر چقدر هم کود و نور و پرورش خوبی ببینه بدون گذشت زمان به رشد و تکامل نمیرسه. اگر به حقیقت بازار دست پیدا کنید در هر تایم و چارتی میتونید ترید بزنید. برای کار کردن در چارت و رسیدن به سود مستمر ۲ تا استراتژی کم هست و ۳ تا زیاد، چرا که الگوریتم بازار دائم در حال تغییر هست. فراموش نکنید برای تکامل باید زمان خرج بشه. ۲ نیست و جایی برای تکامل هست.

اما پس از مدتی، محدودیت هایی برای ایرانیان اعمال شد و اکنون کاربران ایرانی باید با تغییر هویت خود از الیمپ ترید استفاده کنند. تا مدتی قبل الیمپ ترید با هویت ایرانی کاربران مشکلی نداشت و از این رو به یکی از بهترین بروکر ها برای ایرانیان تبدیل شده بود. یکی از بروکر های مناسب برای افراد مبتدی در ایران، الیمپ ترید است. البته با تمامی تحریم ها، باز هم ایجاد اکانت در این پلتفرم بسیار راحت تر از نمونه های مشابه است. از جمله دارایی هستند که شما در IQ Option می توانید روی آن سرمایه گذاری و ترید کنید.

مجدد تاکید میکنم که همین بروکر روبوفارکس جزو 10 بروکر برتر جهان هست و اعتبار بالایی داره.با ایرانیان هم مشکلی ندارد. پیشنهاد میکنم یک بار مقاله و ویدئو ی موجود در صفحه روبوفارکس رو مشاهده کنید. سلام. وقتتون بخیر. همونطور که میدونید ، افرادی هستند که داخل ایران زندگی میکنن و در حال بدست آوردن درامد های خوب از فارکس اندو از همین روش ها حسابشون رو ایجاد کردن. قطعا اگه ایران نباشید، شرایط بهتری دارید اما ، اونقدر ها هم مهم نیست که به خاطرش از ایران برید، حساب ایجاد کنید و برگردید. همه…ده بروکر برتر جهان؟ اگر تجربه شخصی دارید ممنون میشم در اختیار بنده قرار دهید. سوال دوم بنده این هست که اگر حسابی از طریق بروکر های معتبر خارجی و در یک کشور خارجی باز کنیم آیا باز هم محدودیتی برای ایرانی ها وجود دارد یا نه؟

اما به هر حال، کارگزاریهای معرفیشده و تعدادی دیگر از کارگزاریهای معروف مانند Altrady، Voyager و Robinhood که در این مطلب مجال پرداختن به آنها وجود ندارد، هرکدام در بخشی متمایز از بقیه و برتر بودهاند. البته این انتخاب ممکن است برای سایر مشتریان که معیارها و استراتژیهای متفاوتی در بازار رمزارزها دارند، قابلقبول نباشد. بنابراین در مجموع نمیتوان آنها را با یکدیگر به صورت قطعی مقایسه و رتبهبندی کرد. اما هرکدام در ویژگیها و زمینههایی خاص چنین شرایطی دارند. در چنین شرایطی تنها یک مشتری با توجه به استراتژی خود برای ورود به بازار ترید ارزهای دیجیتالی میتواند یکی را به عنوان بهترین بروکر ارز دیجیتال انتخاب کند. بنابراین بهطور کلی انتخاب یک مورد به عنوان بهترین بروکر برای ترید ارز دیجیتال کمی سخت است. یعنی تمامی این موارد میتوانند در لیست انتخابهای ما بهعنوان بهترین بروکر برای ارز های دیجیتال باشند.

پس در مرحله اول، گول این بروکر ها و گول اسپرد های پایین و کمیسیون های کم رو نخوردی. البته همونطور که میبینید پیام های من از چت قبلی فروارد شده! پس برای انتخاب بروکر حتما دقت کنید. برای نمونه، این عکس رو ببینید. دلیلش این هست که حداقل 4 نفر مختلف از این بروکر به ما پیام دادن و ما نهایتا فقط پیام های قبلی رو فروارد کردیم. برای ما، اعتبار خودمون و وبسایتمون مهمتر از پولی هست که این بروکر ها حاضر اند پرداخت کنند. این متن گفتگوی ما ، با یکی از این بروکر هاست. مورد بعدی این هست که خیلی از بروکر ها حاضر هستند که هزینه کنند و پول بدن تا در این صفحه قرار بگیرن .بروکر هایی که ممکن هست در وبسایت های دیگه ببینیدشون.

مقایسه درآمد در هردو بستر شباهتها و تفاوتهای دارد. البته طبیعی است که در بعضی معاملات، ریسک امنیتی بالاتر در صرافی منجر به سود مالی بیشتر نیز میشود. مشکلی که در بروکرها وجود ندارد و در کارگزاری همه چیز مطابق با قرارداد پیش خواهد رفت. با خرید و فروش در فضای صرافیها، آنها به منظور سودآوری حضانت یا کاستدی ارزهای دیجیتالی را از صاحبان آنها به نفع خود سلب میکنند. طبیعی است که در این حالت مشتری احساس راحتی خیال بیشتری نسبت به یک صرافی ارز دیجیتالی که معاملات ناشناخته به صورت متمرکز در آن انجام میشود، خواهد داشت. مثلا تعرفه و کارمزد تراکنشها و معاملات به صورت مشترک در هر دو پلتفرم برای مالکان آن سودآوری میکند. نکته منفی دیگری که در صرافی وجود دارد، مسائل و مشکلات ایجادشده مربوط به کاستدی یا حضانت ارزهای دیجیتال است.

همچنین تعرفه و کارمزد تراکنشها خصوصا در برداشت از حساب در بروکرها بسیار مناسبتر از صرافیهای ارز دیجیتال است. خرید و فروش در اکسچنجهای ارز دیجیتال بسیار آسانتر از بروکرها است. اما ابزارهایی که یک بروکر ارز دیجیتال برای تحلیل و بررسی قیمت رمزارزها در اختیار کاربر قرار میدهد، نسبت به ابزارهای یک صرافی محدودیت کمتری دارند. کارگزاریها معمولا روشهای زیادی برای سپرده مشتریان خود ایجاد میکنند. در بروکرها کاربران میتوانند ارزهای دیجیتالی را با استفاده از کیف پولهای الکترونیکی یا کارتهای اعتباری خرید کنند. معمولا برای امور مربوط به برداشت وجه در صرافیها ممکن است کارمزد 5 تا 6 درصدی از کاربر طلب شود. این در حالی است که در بروکرهای ارز دیجیتال این رقم معمولا بین 0 تا 3 درصد است. یکی از بزرگترین مزایای استفاده از کارگزاری ارز دیجیتال نسبت به صرافی در همین بخش برداشت از حساب و سپرده است. در صرافیهای ارز دیجیتال تنها کاری که کاربر باید برای شروع فرآیند تریدینگ (خرید و فروش) ارزهای دیجیتال انجام دهد، انتخاب ابزار مناسب، بازکردن نمودارهای قیمتی و تحلیلی و بررسی قیمت به صورت دورهای و لحظهای است.

پلتفرمهای تریدینگ مورد استفاده در بروکرها پروتکلها، توابع و ابزارهای مناسبی برای تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال در اختیار کاربر قرار میدهند. در حالی که در صرافیها چنین امکاناتی معمولا بسیار محدودتر است. در صرافیهایی مانند بایننس بیش از صد ارز دیجیتال و معاملات مربوط به آنها به صورت رسمی پشتیبانی میشوند. البته لیست ارزهای قابل خرید و فروش در کارگزاریهای مختلف با یکدیگر تفاوت دارد. اما همگی آنها معمولا ارزهای محبوب مانند بیت کوین و اتریوم را پشتیبانی میکنند. در چنین شرایطی ممکن است عدم حضور ارزهای دیجیتال سودآور و نوپا در بروکرها، کاربران را از دریافت سودهای خرید و فروش آنها محروم کند. اما کارگزارها معمولا فقط ارزهای دیجیتالی مشهور و محبوب را ارائه میدهند. نقطه دیگر تفاوت در خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی و بروکر، تنوع و گستردگی انواع مختلف ارزهای ارائهشده برای خرید و فروش است.

توسط دکتر ژند

دکتر ژند