خریداران و فروشندگان ضایعات حتما بخوانند (بخش دوم)

قیمت شمش که یکی از محصولات میانی و به طور مستقیم در رابطه با مواد اولیه همچون ضایعات آهن می باشد هم اکنون در کانال 1700 تومان می باشد و باتوجه به اختلاف قیمت قراضه تا این قیمت بعید به نظر می رسد کاهش قیمت قراضه در این مقطع منطقی بنظر برسد لیکن همانطور که در افزایش قیمت ، پیش دستی در افزایش قیمت قراضه و جذب بار ورودی کارخانه ها باعث افزایش حاشیه سود آنها می شد ، هم اکنون نیز با پیش دستی کاهش قیمت مواد اولیه همچون قراضه ، خواهان حفظ این حاشیه سود می باشند و هیچ نگرانی بابت ضرر و زیان ناشی از خریدهای قراضه توسط تامین کنندگان بصورت مزایده و یا دپوی در فروش ضایعات آهن انبارهای خود ندارند. مرکز تفکیک سبز با پیشنهادات ویژه برای خرید ضایعات آهن نیاز هر شرکت و کارخانه ای را به مزایده فروش ضایعات آهن بر طرف کرده است. در نمونه قرارداد خرید ضایعات آهن ، یا به طور کلی هر نوع ضایعات دیگری، یکی از مسائل مهم، چگونگی محاسبه وزن یا وزن کشی دقیق برای محاسبه قیمت آن است. موسسه بنگاه ضایعات یکی از بهترین خریداران ضایعات در تهران می باشد.

مثلا قیمت عمده همین نان خشک حدود کیلویی 700 تومان است ولی این که در منزل از شما چقدر می خرند حکایتی دیگر دارد. اگر مس شما از نوع کابلی و قرمز باشد قیمت آن به 27 هزار تومان نیز می رسد . اگر قطعه ای متشکل از فلزاتی متنوع باشد میتوان آن را ارزان تر خریداری کرد زیرا مدیران یک انبار دوست ندارند کارگران آنها زمانشان را به جداکردن فلزات مختلف از یک قطعه بگمارند . و همچنین تخلیه و بارگیری ضایعات آهن در انبارهای آنها به سرعت و در کمترین زمان ممکن انجام شود ، تا تخلیه به صورت کلی و کامل انجام شود که بسیاری از افراد در ایران و در شهر خودشان به دنبال بهترین خریدارضایعات آهن هستند . فلز همچنین توسط فروشندگان قراضه بزرگتر یا از طریق بازیافت حاشیه از تولید کننده های بزرگتر بازیافت می شود. استفاده از آهن امروزه به قدری زیاد شده است و هر روزه در حال افزایش است که تولید محصولات آهنی بدون استفاده از قراضه های آهن که همیشه در حال تولید است امکان پذیر نیست . هر یک از این ها با توجه به نوع کاربرد و آلیاژ به کار رفته در آن ها قیمت های مختلفی را دارند ، برای مثال مس خالی نسبت به مسی که به صورت کابل مخابراتی فروخته می شود ارزان تر است و اگر مس به صورت کابلی باشد و قرمز گران تر هم فروخته می شود .

استیل بگیر یا مغناطیسی، از ترکیب آلیاژ آهن، کروم و کربن کمتر از 1٪ تشکیل شده است و خاصیت آهنربایی دارد. مرکز خرده فروشی ضایعات آهن تهران آهن قراضه به ضایعات فولاد کم کربن بازیافت می شود. لازم است بدانید به انواع ته پاتیل فولاد و سایر محصولات جانبی به عنوان محصولاتی با ارزش در بازار نگاه میشود. علاوه بر این، بازیافت یک تن فولاد از استفاده 2500 پوند سنگ آهن، 1400 پوند زغال سنگ و 120 پوند سنگ آهک جلوگیری می کند. این فرآیند ذوب برای همه فلزات قابل بازیافت وجود دارد و درجه ذوب به نوع آهن بستگی دارد و تفاوت دارد . تعریف دیگر و جامع تری هم برای ضایعات وجود دارد، در اصل می توان گفت به طور کلی به موادی که قابلیت بازیافت شدن را داشته باشد ضایعات گفته می شود، در نتیجه می شود گفت به موادی که در صنایع ساختمانی و بقیه صنعت ها مثل خودرو سازی ها دور ریخته می شود که قابلیت بازیابی و بازیافت را داشته باشد ضایعات می گویند. ضایعات فلزی : به طور کلی به هر وسیله ای که دیگر عمر خود را کرده است و هیچ کاربردی را ندارد ضایعات فلزی می گویند .

حتی افرادی که هنرمند حرفه ای نیستند از خلاقیت خود برای ساختن آثار زیبایی از فلزات مختلف بازیافتی استفاده کرده اند و با افتخار آنها را بر روی دیوارهای خانه های خود به نمایش بگذارند. صنعت بازیافت ایران هنوز آن چنان که باید سازماندهی نشده است و نمی توان به صورت رسمی گفت چه چیزی بازیافت شده و چه چیزی به درد بازیافت نمی خورد ولی با این حال به صورت کلی فعالان این صنعت مواد بازیافتی را به چند بخش کلی تقسیم کرده اند ؛ بخش هایی شامل ضایعات فلزی ، ضایعات غیرفلزی ، ضایعات الکتریکی و الکترونیکی ، محصولات فلزی و محصولات غیرفلزی . بعضی از این دسته های ضایعات آهن تنوع قیمتی چندانی با یکدیگر ندارند مانند آلومینیوم خشک و نرم که قیمت نرم آن از خشک بیشتر است . برخی از پسماند ها هم هستند که قابل بازیافت هستند مانند : قراضه آهن، مس، آلومینیوم و چدن . همانطور که گفته شد تجارت ضایعات علیرغم تصور عمومی یکی از سودآورترین مشاغل برای افراد فعال در این زمینه است و خرید ضایعات در غرب تهران ممکن است به دلایل زیادی از جمله وجود مراکز بزرگ پسماند انجام شود. این درصد ها در فلزات و آهن های دیگر کمتر است که بیشتر آنها در دوره شصت ، شصت و پنج ، هشتاد درصد هستند که این امر بسیار مهی است به همین دلیل است که خرید و فروش ضایعات و قراضه های آهن بسیار در جامعه مطرح است.

آهن بیشتر از سایر فلزات بازایافت میشود و به قیمت کمتری فروخته میشود به همین دلیل ارزش ناخالص بالایی دارد. ضایعات آهن را به آن دسته از قطعات آهن گفته می گویند که با استاندارد های تعیین شده مطابقت کامل را ندارد و کیفیت لازم را برای ادامه کار و استفاده در صنایع مختلف را ندارد و به همین دلیل به آن ضایعات آهن و یا آهن قراضه می گویند . به واحدهایی می گویند که با استاندارد تولید محصول مطابقت ندارد و حالت اولیه خود را از دست داده به طوری که قادر به انجام وظیفه خود نیست و از عملیات و یا همان فرایند تولید کنارگذاشته شده یا به قیمت قراضه فروخته می شوند. خریدار ضایعات فلزی – فروش ضایعات آهن و فروش ضایعات مس (( ما فقط خریدار ضایعات فلزی هستیم )) فروش ضایعات آهن آلات ساختمانی و همچنین فروش آهن آلات دست دوم و فروش ضایعات داربست با مناسب ترین قیمت در سراسر استان تهران و استان البرز .

از این که ما را تا آخر این مطلب همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما در میان بگذارید . مرکز خرید و فروش ضایعات بنا براین شما به یک خریدار مورد اعتماد و با سابقه ی کاری برای فروش اشیای بازیافتی خود نیاز دارید که به شما مشاوره بدهد و هم چنین به شا کمک کند تا شما به بهترین شکل و با بهترین و بالاترین و مناسب ترین قیمت اشیای بازیافتی خود را به فروش برسانید . همانطور که می دانید ضایعات ایران به عنوان یکی از بهترین مراکز خرید ضایعات آهن در ایران می باشد. دپوچی یکی از قابل اعتمادترین خریدار ضایعات در غرب تهران است و با بالاترین قیمت روز ضایعات شما را خریداری میکند.

ابزاری که به وسیله قوس برقی در کوره در یک فرآیند پر سر و صدا با گرما و انفجار به دست آمده است . ضایعات آهن و فلزات دیگر علاوه بر محیط های صنعتی در نواحی مسکونی نیز یافت میشوند و به طور معمول بازیافتیها با اطلاعیهای که عنوان میکند قصد جمعآوری آهن قراضه و به درد نخور را دارند، دست به جمعآوری ضایعات آهن و فلزی میزنند. در حوزه پلاستیک نیز احتمالا بیشتر افراد با لوله های پلاستیکی سر و کار دارند که بسته به جنس پلاستیک، قیمتی حدود هزار و 500 تا دو هزار تومان دارند. این محصولات اکنون با قیمتی حدود هزار تا دو هزار تومان به ازای هر کیلو به فروش می رسند.

مثلا آلومینیوم که خشک آن با قیمتی حدود پنج هزار و 300 به ازای هر کیلو و نرم آن با قیمت شش هزار و 300 به ازای هر کیلو به فروش می رسد . مانند ریل راه آهن و یا میلگرد که با توجه به نوع آن به قیمت های مختلف فروخته می شود . ضایعات آهن در صنعت نیز کاربرد بسیار زیادی دارد که در ادامه با آن ها آشنا خواهیم شد . حدود 10 الی 15 درصد از همه مصالح مورد استفاده در ساختمان ها ضایعات غیر فلزی مانند آجر هستند که آن ها را بتن و چوب تشکیل می دهد . از مهم ترین پسماند های باقی مانده از ساختمان سازی را می توان به پسماند های آهن اشاره کرد که می توان با فروش این ضایعات آهنی بخشی از هزینه های ساختمانی را تجربه کرد . ساختار آهن به گونه ای است که اگر یک ساختمان ساخته شده را بعد از سال ها تخریب کنیم می توانیم از پسماند های به جا مانده آن در پروژه های مختلف استفاده دوباره کرد چرا که آهن طی سالیان دراز ویژگی های فیزیکی و شیمیایی خود را به طور کامل حفظ می کند ولی شکل ظاهری آن تغییر می کند .

آهن اسفنجی که در طی فرآیندهایی از نرمه (کنستانتره) سنگآهن به دست میآید به عنوان ماده اولیه برای تولید محصولات فولادی مختلف به کار میرود. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعاتی در مورد این ضایعات به دست آورید. همان گونه که می بینید بازیافت در تمام فعالیت های روزمره ی ما می تواند نقش زیاد و پررنگی داشته باشد از زباله های خانگی گرفته تا ضایعات ساختمانی یا حتی صنعتی. حتی برخی از سیم و کابل ها و باتری ها هم در دسته ضایعات فلزی الکتریکی قرار می گیرند . سیمهای مسی و حتی ظروف مسی میزان خوردگی بسیار کمی دارند در جریان بازیافت درصد بیشتری از آنها گردآوری میشود. در کل، میزان بازیافت قوطی های آلومینیومی تنها 49.4 درصد (2016) است، که از 54.5 درصد در سال 2015 کاهش یافته است. به موادی که تجزیه پذیر باشند و قابل باز یافت هستند ضایعات گفته می شود جمع آوری ضایعات آهن از سطح شهر مسیر توسعه را گسترش می دهد و از طرفی به پاکسازی محیط زیست کمک می کند ضایعات جمع آوری شده را پس از مراحل انباشته شدن به کارخانه های ذوب برده می شوند و پس از طی مراحلی دوباره به اقلام مصرفی مردم تبدیل خواهد شد با رواج یافتن ساخت و ساز بیش از حد ساختمان میزان زیادی از نخاله های ساختمانی در اطراف شهر پراکنده می شوند که می توان آنها را دفع و پس از سالها به خاک تبدیل می شوندخریدار ضایعات آهن اما ضایعات فلزی به راحتی از بین نمی روند از طرفی فروش آنها می تواند مقدار زیادی از هزینه ها را جبران کند .

ضایعات آهنی بعد از طی کردن فرآیند قوس برقی به فلزاتی تبدیل میشوند که استحکام بالایی دارند. همه ی وسایل هایی که ما می شناسیم و در اطراف ما هستند بخش های قابل بازیافت دارند مثل اتومبیل ها ، صنایع ساختمانی و مواد دور ریخته شده . ضایعات آهن به صورت انبوه در صنایعی مانند ساخت و ساز و صنایع خودروسازی تولید میشوند و از آنجا که قابل بازیافت بوده و به چرخه تولید و مصرف بازمیگردند، اهمیت و ارزش خاص خود را دارند. با توجه به پیشرفت و گسترش روز به روز تکلونوژی در صنایع مختلف مصرف آهن و قیمت ضایعات بسیار مهم شده است که در این مقاله قصد داریم شما را قیمت روز ضایعات آشنا کنیم . در این مقاله قصد داریم خریدار عمده ضایعات آهن را مورد بررسی قرار دهیم و تمام تلاشمان را به کار میگیریم تا اطلاعات کامل و دقیقی را در اختیارتان قر ار دهیم. در این مقاله از وب سایت ثامن تجارت با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری را درباره قیمت ورق سیاه به دست آورید.

توسط دکتر ژند

دکتر ژند