خداحافظی روسیه با مزدا | یکتاپرس


خداحافظی روسیه با مزدا

به گزارش گروه اقتصادی یکتا ، به نقل از روسیا الیوم؛ شرکت خودروسازی ژاپنی مزدا تصمیم به توقف فعالیت‌های خود در روسیه گرفته و گفته است که سهام خود را مربوط به یک سرمایه‌گذاری مشترک در کارخانه ولادی وستوک در شرق دور روسیه، به سولرز اتو (گروه خودروسازی روسی) می‌فروشد.

مزدا امروز پنجشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: این شرکت تصمیم گرفته است کل سهام خود در Mazda Sollers Manufacturing Rus مزدا سولرز تولید روسیه را به سولرز، شریک پروژه ما واگذار کند. قرارداد انتقال سهام در ۲۴ اکتبر ۲۰۲۲ (۲ آبان ۱۴۰۱) امضا شده است.

مزدا در نتیجه خروج از بازار روسیه ۱۲ میلیارد ین (حدود ۸۲ میلیون دلار) ضرر خواهد داشت.

Sollers Auto نیز به نوبه خود گزارش‌های مربوط به انتقال دارایی‌ها را تایید و اعلام کرد که قرار است تولید مدل‌های جدید خودرو را در سال ۲۰۲۳ آغاز کند.

خودروساز ژاپنی مزدا که سال گذشته ۳۰ هزار خودرو در روسیه فروخته بود، در ماه مارس گذشته اعلام کرد که صادرات قطعات به این کارخانه پایان می‌یابد و با اتمام موجودی، تولید نیز متوقف می‌شود.

به دنبال عملیات نظامی روسیه در اوکراین، کشورهای غربی و آمریکا تحریم‌های گسترده‌ای را علیه این کشور اعمال کردند به‌طوری که بسیاری از سرمایه‌گذاران خارجی و همچنین برندهای جهانی اقدام به خروج از روسیه کردند.

پایان پیام/


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65593011/%D8%AE%D8%AF%D8%A7%D8%AD%D8%A7%D9%81%D8%B8%DB%8C-%D8%B1%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%B2%D8%AF%D8%A7

توسط دکتر ژند

دکتر ژند