جاسوسی ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

ابن بطوطه، مهذب رحلة ابن بطوطة، ج۲، ص۱۰۶، المسماة تحفة النظار، فی غرائب الامصار، و عجائب الاسفار، ج ۲، چاپ احمد عوامری و محمد احمد جادمولی، قاهره ۱۹۳۴. عمرو بن بحر جاحظ، کتاب التاج فی اخلاق الملوک، ج۱، ص۱۷۰ـ۱۷۱، چاپ احمد زکی باشا، قاهره ۱۳۳۲/۱۹۱۴. محمد بن محمد بلعمی، تاریخ‌نامه طبری، ج۲، ص۹۳۷، چاپ محمد روشن، تهران ۱۳۶۶ ش. عمرو بن بحر جاحظ، کتاب التاج فی اخلاق الملوک، ج۱، ص۱۶۹، چاپ احمد زکی باشا، قاهره ۱۳۳۲/۱۹۱۴.

نتیجه این بود که شماره شناسایی و آدرس آی‌پی برای بسیاری از این وب‌سایت‌ها همه متوالی بودند. در این کدها توضیحات عملیات محرمانه از جمله کلمات «پیام» و «نوشتن» وجود داشت. سرنخ‌هایی که به سادگی آنجا بودند تا نشان دهند امکان ردوبدل کردن پیام در آن وب‌سایت گذاشته شده جاسوسی چیست؟ است. مارکزگ و ادواردز زود فهمیدند که صفحه ردوبدل پیام جاساز در وب‌سایت، می‌توانست به‌ راحتی با کلیک‌راست روی صفحه وب‌سایت بالا بیاید و کدگذاری وب‌سایت هم مشخص می‌شد.

کار این برنامه‌ها این است که اعتباری که فروشگاه‌های اینترنتی به صفحه معرفی‌کننده می‌دهد را بدزدند. این بدافزارها به جای سایت هدفشان وانمود می‌کنند که مشتری را به فروشگاه فرستاده‌اند و اعتباری که فروشگاه قرار است به سایت دیگری بدهد را تصاحب می‌کنند. مورتن استورم به اسلام گرویده و به طور واضح کار های خود را به سی ای ای وسازمان جاسوسی بریتانیا گزارش می دهد. شرکت تولید کننده نرم افزار جاسوسی پگاسوس به دلیل بدهی های انباشته و شکایت بسیاری از کشورها علیه آن، در آستانه فروپاشی قرار دارد.

  • حاجی بن نظام عقیلی، آثارالوزراء، ج۱، ص۱۱۹، چاپ جلال الدین محدث ارموی، تهران ۱۳۶۴ ش.
  • شرکت مهندسی این دو در سال ۲۰۰۱ شروع به کار کرده و خدماتی برای کمک به کسب‌‌وکارها برای بهینه‌سازی مصرف انرژی ارائه می‌داده است.
  • این انگیزه در افراد ساده‌لوح که اسیر عشق‌های واهی و خیالی شده‎اند و همچنین افرادی که فاقد تقید مذهبی هستند بسیار مؤثر است.
  • عبدالحی حسنی، الهند فی العهد الاسلامی، ج۱، ص۳۳۸، چاپ عبدالعلی حسنی و ابوالحسن علی حسنی ندوی، حیدرآباد دکن ۱۳۹۲/ ۱۹۷۲.

هیچ‌کدام از کارکنان سابق سی‌آی‌ای که با رویترز مصاحبه کردند، هویت هیچ یک از منابع این سازمان را افشا یا تایید نکردند. اواخر سال ۲۰۱۰ در فرودگاه خمینی تهران بود که «غلامرضا حسینی» برای پروازی به بانکوک، پایتخت تایلند، آماده می‌شد. جنگ سایبری نیز از جمله عرصه‌های نوظهور نبرد‌های امنیتی است که پس از جنگ سرد از سوی سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی به شکل ویژه پیگیری شده و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. گاهی‌ مواقع‌ مطالعه‌ سازمان‌های‌ جاسوسی‌ و اهتمام‌ آنان‌ در تجسس‌ در اختراعات‌ مخصوص‌ و اختراعات‌ در صنعت‌ نظامی‌ تعجب‌‌برانگیز است‌.جاسوسی صنعتی حتی فراتر از دولت‌ها و گاه میان رقبای تجاری نیز مرسوم است. اصل بهره‌وری عملیاتی از ترس،‌ در این واقعیت نهفته است که ترس از توان عامل جاسوس، برای عمل نمی‌کاهد و در برخی از شرایط حتی عملا موجب کارکرد بهتر نیز می‌شود. هیچ جاسوسی در مقایسه با عاملی که دارای انگیزه‎های عقیدتی باشد به‌طور بالقوه چندان سودمند نیست.

تغییر فاز خیزش انقلابی مردم علیه جمهوری اسلامی

(۱۶) محمد بن محمد بلعمی، تاریخ‌نامه طبری، چاپ محمد روشن، تهران ۱۳۶۶ ش. همچنین گزارش شده است که قطر 10 میلیون دلار برای جاسوسی از رئیس پیشین اتحادیه فوتبال آلمان و یکی از اعضای کمیته اجرایی اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) یعنی تئو زوانگزیگر هزینه کرده است. بنابراین وظیفه‌ای در عملیات مخفی تعیین شده بود تا با ساماندهی شبکه‌ای مردمی موضع او به نفع قطر تغییر کند و از انتقادهایش جلوگیری شود. فعالیت‌های سرویس اطلاعاتی ایران در اروپا از مدت‌ها پیش موجب نگرانی‌سازمان‌های امنیتی آلمان بود. چندین پرونده جمهوری اسلامی ایران به اتهام تلاش برای ترور مخالفان خود در اروپا همچنان باز است. زود دویچه نوشته است مسئول “ارزیابی ‌‌زبان” از جمله مسئول ترجمه اطلاعات جمع‌آوری شده از محل مأموریت خود است.

جاسوسی ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

(نیازی به استخدام رسمی نبود) آنها از یک نسلی بودند که به دنبال بهانه ای برای توجیه خیانت والدینشان بودند. با درگیر شدن در بازی های جاسوسی، اشتیاقشان به مارکسیسم به حاشیه رانده شد. گروه هکری روسی که اخیرا اطلاعات همکاری اوکراین و آمریکا را منتشر کرده است، هشدار داد که لوازم خانگی هوشمند به راحتی به عنوان ابزاری برای شنود و سرقت اطلاعات به کار گرفته می شوند. طبق لایحه ای که در کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شده، مدیران بخش اطلاعات این کشور می توانند تجارت شرکت هایی که جاسوس افزار خارجی می خرند یا در بازار می فروشند را ممنوع کنند. روایت یک دانشمند ایرانی که در خارج از کشور از دام جاسوسان موساد فرار کرد.

افشای چت‌های لیدرهای اغتشاشات با عامل موساد

یک خبرچین به سی‌آی‌ای گفته است این سازمان او را گمارده بوده تا اطلاعات را در ترکیه و در محلی که می‌دانست تحت نظارت ایران است، تحویل دهد. حسینی به اتاق مهمان ویژه برده شد و به او گفته شد روی یک مبل بنشیند و صورتش را رو به دیوار بگرداند. به بهره‌گیری از نقاط ضعف عامل در جهت اجبارش برای انجام فعالیت جاسوسی شانتاژ گویند. ترس، انگیزه پنهان افراد بسیاری است که به دیگر جاذبه‌های پرزرق‌و‌برق تن در نداده‌اند. ترس ابزار پرقدرت استخدام است به‌ویژه اگر با ظرافت و مدبرانه به کار گرفته شود.

توسط دکتر ژند

دکتر ژند