تنظیمات فنی EUR/USD در Play


امتیاز کلیدی:

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

یورو/دلار آمریکا چشم انداز

منطقه یورو شاهد بهبود مستمر در انتشار داده‌های اخیر بوده است که در نظرسنجی خوش‌بینانه صبح امروز IFO آلمان در مورد آب و هوای تجاری به اثبات رسیده است. یورو از پایان سپتامبر 11 درصد در برابر دلار افزایش یافته است در حالی که در هفته گذشته به بالاترین سطح چند ماهه در حدود 1.0734 رسیده است. داده های بهبود یافته همراه با چرخش تا حدی جنگ طلبانه بانک مرکزی اروپا در هفته گذشته، می تواند موردی برای ادامه افزایش ارزش یورو/دلار آمریکا باشد.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

نحوه معامله EUR/USD

با این حال، با ورود به دوره تعطیلات، باید شاهد کاهش قابل توجه نقدینگی و نوسانات باشیم. این به نوبه خود می تواند این احتمال را افزایش دهد که EUR/USD ممکن است در محدوده کانال صعودی باقی بماند، در حالی که شکست کانال نیز قابل دوام است. بیایید نگاهی به فرصت های بالقوه ای بیندازیم که ممکن است از سناریوهای مختلف به وجود بیاید.

چشم انداز فنی

از منظر فنی، بسته شدن شمع هفتگی EUR/USD می تواند نشانه ای از از دست دادن شتاب گاوها باشد زیرا این جفت ارز در تلاش برای حفظ سود بالاتر از دسته 1.0700 است.

یورو/دلار آمریکا نمودار چهار ساعته – 19 دسامبر 2022

شرح نمودار به طور خودکار ایجاد شد

منبع: TradingView

شمع روزانه روز جمعه به عنوان شمعدان ماروبوزو به نزولی بیشتر در آینده اشاره می کند. 4H با چشم‌انداز شکستن کانال صعودی، اوج‌های پایین‌تر و پایین‌تر را چاپ می‌کند. اگر شاهد شکست و بسته شدن کندل 4H در زیر خط روند صعودی و همچنین ناحیه پشتیبانی در حدود 1.0580-1.0600 باشیم، می‌توانیم شاهد بازگشت عمیق‌تری باشیم. اولین ناحیه پشتیبانی در حدود دسته 1.0500 خواهد بود که در حال حاضر با MA 100 روزه مطابقت دارد و یک وقفه در زیر باز می شود تا بازآزمایی مجدد MA 200 روزه در اطراف منطقه 1.0350 باشد.

یورو/دلار آمریکا نمودار دو ساعته – 19 دسامبر 2022

شرح نمودار به طور خودکار ایجاد شد

منبع: TradingView

در نمودار دو ساعته ممکن است یک سناریوی جایگزین پیدا کنیم، به نظر می رسد EUR/USD ممکن است از ناحیه حمایت در اطراف سطح 1.0580-1.0600 جهش کند و خط روند نزولی را بشکند که می تواند منجر به صعود صعودی 120 پیپ شود. همانطور که در نمودار 2H در بالای صفحه مشاهده می کنید، MA 100 روزه روی 1.0580 قرار دارد که می تواند جفت را بالاتر ببرد و اوج اخیر را در اطراف 1.0734 تهدید کند.

هر دو سناریو در این مرحله با عملکرد قیمت و شاخص دلار آمریکا که احتمالاً یورو/دلار آمریکا را پیش از سال جدید افزایش می‌دهد، قابل اجرا هستند.

کشف کنید که چه نوع معامله گر فارکس هستید

احساس مشتری IG: نزولی

داده‌های احساسات مشتری IG (IGCS) نشان می‌دهد که معامله‌گران خرده‌فروش در حال حاضر نسبت به EUR/USD کوتاه هستند و 57 درصد از معامله‌گران در حال حاضر موقعیت‌های فروش دارند. در DailyFX ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم و این واقعیت که معامله‌گران کوتاه هستند نشان می‌دهد که قیمت‌های EUR/USD ممکن است به افزایش خود ادامه دهند.

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده بازار برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda
منبع: https://www.dailyfx.com/news/forex-eur-usd-technical-setups-in-play-20221219.html

توسط دکتر ژند

دکتر ژند