تنظیمات فنی ین ژاپن: USD/JPY، EUR/JPY، GBP/JPY، AUD/JPY


نکات صحبت ین ژاپن:

  • ین اخیراً پس از یک روند نزولی گسترده در نیمه اول سال جاری نسبتاً آرام بوده است. ضعف ین دوباره ظاهر شده است اما سوال بزرگ، پتانسیل ادامه است.
  • USD/JPY به حرکت صعودی ادامه داده است، اما به نظر می رسد بیشتر مرتبط باشد روند صعودی دلار. قابل توجه است که USD/JPY در حال کار بر روی بالاترین سطح پایین تر است، زیرا USD بالاترین سطح خود را در 19 سال گذشته به چالش کشیده است.
  • EUR/JPY، GBP/JPY و AUD/JPY همگی در حال تثبیت هستند – که می تواند در نقطه ای به محض اینکه روند ین دوباره به قدرت برسد، منجر به حرکت های بزرگتر شود.
  • تجزیه و تحلیل موجود در مقاله متکی است اقدام قیمت و تشکیلات نمودار. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عملکرد قیمت یا الگوهای نمودار، ما را بررسی کنید آموزش DailyFX بخش.

ین ژاپن در نیمه اول سال جاری، به ویژه در سه ماهه دوم، موضوع بسیار داغی بود. با افزایش نرخ های آمریکا، تقاضا برای آن نیز افزایش یافت انجام معاملاتو در FX، ین ژاپن جذابیت خاصی داشت، از جمله سیاست نرخ منفی در بانک مرکزی ژاپن از سال 2016 باقی مانده است. بنابراین، با افزایش نرخ های ایالات متحده، USD/JPY نیز افزایش یافت، که ناشی از هر دو نرخ بالاتر در بانک مرکزی بود. USD و رژیم نرخ پایین/منفی در ین.

معامله گران و سرمایه گذاران مراقب هرگونه نشانه ظریف تغییر بودند. زمانی که نرخ‌های ایالات متحده در اواسط جولای پس از انتشار CPI شروع به کاهش کردند، USD/JPY نیز با کاهش معاملات حمل‌ونقل همراه شد. و این موضوعی را برجسته می کند که می تواند در آینده ای نه چندان دور علاقه شدیدی به خود جلب کند و این چیزی است که قبلاً دیده ایم.

در سال 2012، شینزو آبه با رویکرد «سه ستون» خود در سیاست اقتصادی، دنیای اقتصاد را تحت تأثیر قرار داد. این طرح برای تضعیف مصنوعی ین بود که می‌توانست امکان اصلاحات مالیاتی و سیاستی در ژاپن را فراهم کند، زیرا این کشور به دنبال معکوس کردن چند دهه رشد آهسته بود. این روند از سال 2012 تا 2015 ادامه داشت و در نهایت در تابستان آن سال با شروع به لرزش شدید بازارهای سهام چین، شاهد اندکی آشفتگی بود.

که منجر به فروش تهاجمی در USD/JPY شد. از فوریه تا ژوئن 2016، این جفت با بیش از 2000 پیپ سقوط کرد و در نهایت در سطح روانی از 100. این روندی بود که ساخت آن یک سال طول کشید، از تابستان 2014 تا تابستان 2015، و همه چیز در حدود چهار ماه از بین رفت: بالا از پله ها، پایین از آسانسور.

در سرچشمه این حرکت، ترس از ریسک گریزی بود – که جذابیت معاملات حمل و نقل را از بین برد. و همانطور که قیمت ها شروع به عقب نشینی می کنند و خطر زیان اصلی افزایش می یابد – تمام جذابیت حمل از بین می رود زیرا چشم انداز پرداخت های سوآپ کوچک یا جابجایی بیش از حد با احتمال زیان های اصلی بیشتر جبران می شود.

به همین دلیل است که در سال 2015، USD/JPY پس از گذراندن سال‌ها آهسته راه رفتن از پله‌ها، از آسانسور به پایین سر می‌خورد.

نمودار هفتگی USD/JPY 2012-2016

نمودار هفتگی usdjpy

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USD/JPY در Tradingview

The Carry Trade Giveth – Carry Unwind Taketh Away

بخش زیبای تجارت حمل و نقل، زمانی که کار می کند، طبیعت همزیستی آن است. اگر نرخ های بالاتر خریداران بیشتری را جذب می کند، خوب این تقاضا است. و این افزایش تقاضا باعث افزایش قیمت ها می شود. بنابراین، معامله‌گر نه‌تنها می‌تواند از اختلاف نرخ در جفت سود حاصل کند، بلکه با این واقعیت که دیگران ممکن است همین کار را انجام دهند و در نتیجه به افزایش تقاضا ادامه دهند، پتانسیل سود اصلی نیز وجود دارد.

به همین دلیل است که این روندها در ین به طور گسترده در سه ماهه دوم دنبال شد: با افزایش نرخ های ایالات متحده، جذابیت معاملات حمل و نقل که توسط ین تامین می شد، به ویژه در USD/JPY که در آن دلار آمریکا در حال افزایش بود، افزایش یافت. که منجر به حرکت بیشتر سمت بالا شد. به این دلیل تجارت برتر من در سه ماهه چهارم سال گذشته GBP/JPY بود – به دنبال تفاوت نرخ برای شروع تجارت حمل و نقل.

وقتی کار می کند زیباست. اما، همیشه کار نمی کند.

همانطور که روند می تواند به طور مداوم در هنگام بهبود نرخ ها افزایش یابد، در زمانی که اوضاع معکوس شود، می توان درب را به هم کوبید. زیرا هرچه این روند ادامه داشته باشد، تجارت شلوغ تر می شود – و می تواند در برابر حوادث نامطلوب آسیب پذیرتر شود. در نهایت، زمانی که به نقطه‌ای از مقاومت می‌رسیم که جذب خریداران جدید یک چالش است، درب خروجی آنقدر گشاد می‌شود که می‌تواند منجر به افت شدید شود.

به این دلیل روند ین نسبت به اواسط جولای معکوس شد و به سرعت در اوایل آگوست بازگشت. با کاهش نرخ‌های ایالات متحده، جذابیت حمل‌ونقل کاهش می‌یابد و در نتیجه برخی از معامله‌گران را تشویق می‌کند تا راه دیگری را انتخاب کنند. عقب نشینی USD/JPY از 14 جولایهفتم بالا به پایین اوت برای 900 پیپ اجرا شد.

نمودار روزانه USD/JPY

نمودار روزانه usdjpy

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USD/JPY در Tradingview

USD/JPY

از جفت ین در این مقاله، این کمترین تمیزی برای من است. درایو قدرت USD در اینجا به نمایش گذاشته می شود، اما برخی انحرافات ظریف و در عین حال مهم از نمودار DXY وجود دارد. دلار آمریکا اوایل صبح امروز برای به چالش کشیدن بالاترین رقم 19 ساله خود افزایش یافت. USD/JPY، به ویژه، در بالاترین حد خود باقی ماند که بیش از 150 پیپ کمتر از بالاترین قیمت جولای بود. این یک کسر اولیه است، اما نشان می دهد که چگونه انگیزه در آن روند صعودی USD/JPY کاملاً آن چیزی نیست که قبلا بود.

با این وجود، من در حال حاضر این وضعیت را در یک نقطه صعودی دارم، که عمدتاً از شکست اخیر گرفته شده است. مثلث صعودی. پتانسیل حمایت بالاتر-کم در مقاومت قبلی وجود دارد که از منطقه 135-135.57 گرفته شده است.

نمودار قیمت هشت ساعته USD/JPY

نمودار هشت ساعته usdjpy

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USD/JPY در Tradingview

EUR/JPY

به نظر می رسد هر جا که نگاه می کنم از ضعف یورو می شنوم.

خوب، آنقدرها هم در برابر ین ضعیف نبوده است!

EUR/JPY همچنان در حال تثبیت است. این یک متقارن است مثلث اما از یکنواختی فاصله زیادی دارد، زیرا سطوح بالاتر-پایین دقیقاً همگام با سطوح پایین-بالا نیستند. این باعث می‌شود که این موضوع را بیشتر با یک سوگیری نزولی و شاید حتی نزدیک‌تر به نزولی دنبال کنم مثلث اما، به طور واقع بینانه، این احتمالاً تکیه اساسی من به موضوع است.

تصویر بزرگ، حمایت در مقاومت قبلی، حدود 133.50 قابل توجه است. نقض آن منجر به پایین‌ترین قیمت چند ماهه می‌شود. کوتاه مدت، الف فیبوناچی اصلاحی که در حرکت نزولی ترسیم شده است، از بالاترین سطح جولای تا پایین ترین سطح آگوست، سطوحی از ارتباط را ارائه می دهد. اصلاحی 38.2 درصدی این حرکت همچنان مانند بیشتر هفته گذشته مقاومت را حفظ می کند و این درها را برای سوگیری های نزولی کوتاه مدت باز نگه می دارد.

در سمت پشتیبانی، قیمت در حال حاضر در حال آزمایش 23.6 اصلاحی است و 14.4% اصلاحی زیر پتانسیل پشتیبانی بعدی را در حدود سطح روانی 135.00 ارائه می دهد.

نمودار قیمت روزانه EUR/JPY

نمودار روزانه eurjpy

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; یورو/JPY در Tradingview

GBP/JPY

حالا این یک مثلث متقارن است.

مسیر نسبتاً یکنواختی در هر دو طرف وجود دارد و این واقعاً یکپارچگی را نشان می دهد. حدود چهار ماه است که در حال تولید است و در اینجا محدوده وسیعی با بیش از 1300 پیپ از اوج به پایین وجود دارد.

من نمودار هفتگی را در اینجا ترجیح می‌دهم، زیرا نشان می‌دهد که چگونه هر دو طرف موضوع برای استراحت به سر می‌برند. با توجه به روند صعودی قبلی، حتی می توان این را به عنوان یک روند بلندمدت در نظر گرفت پرچم گاو نر، نوعی سوگیری را به این شکل گیری فشرده سازی خاموش می دهد.

در GBP/JPY، من پشتیبانی را در منطقه ای دنبال می کنم که از سطح فیبوناچی در 159.46 تا سطح روانشناختی 160.00 ادامه دارد. و مقاومت در 61.8% فیبوناچی اصلاحی حرکت اصلی 2015-2016 است (در ابتدای این مقاله بحث شد). شکستن آن سطح مقاومت، در را برای یک حرکت ادامه دار قوی از بالا باز می کند، اگر این اتفاق بیفتد.

نمودار قیمت هفتگی پوند/ین

نمودار هفتگی gbpjpy

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; پوند/JPY در Tradingview

AUD/JPY

در حالی که AUD/JPY ادغام مشابه EUR/JPY و GBP/JPY در بالا را نشان می دهد، تفاوت قابل توجهی وجود دارد. در حالی که EUR/JPY اندکی نزولی به سمت تثبیت داشته است و پوند/ین در حد متوسط ​​باقی می ماند، AUD/JPY در واقع تا حدودی کیفیت صعودی دارد.

مثلث متقارن مشابهی در اینجا نشان داده شده است، اما قیمت در حال حاضر در حال آزمایش سمت مقاومت آن شکل گیری است. این همچنین با سطح روانی 95.00 همخوانی دارد.

نمودار هفتگی AUD/JPY

نمودار هفتگی audjpy

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; AUD/JPY در Tradingview

در یک مبنای کوتاه‌مدت، می‌توانیم برخی زمینه‌های اضافی را ببینیم. شکست 95.00 در را برای دویدن به بالای دوبل قبلی در 95.76 باز می کند. در آن مرحله، استراتژی‌های کوتاه‌مدت می‌توانند به دنبال عقب‌نشینی برای حمایت از مقاومت قبلی باشند، که می‌تواند در را برای ادامه باز نگه دارد. برای مقاومت بعدی پس از آن، منطقه ای از حدود 96.80 تا 97.30 وجود دارد.

نمودار روزانه AUD/JPY

نمودار روزانه audjpy

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; AUD/JPY در Tradingview

— نوشته جیمز استنلی، استراتژیست ارشد، DailyFX.com و رئیس آموزش DailyFX

با جیمز در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @JStanleyFX
منبع: https://www.dailyfx.com/forex/analyst_picks/todays_picks/james_stanley/2022/08/24/Japanese-Yen-Technical-Forecast-USD-JPY-USDJPY-EUR-JPY-GBPJPY-AUDJPY.html

توسط دکتر ژند

دکتر ژند