تنظیمات عمل قیمت یورو: پایداری EUR/USD، مقاومت EUR/JPY


نقاط صحبت یورو:

خرس‌های یورو مانند پروانه‌های آتشین برای مبارزه دیگری در دسته برابری EUR/USD بازگشته‌اند. این یک سطح روانشناختی بزرگ است و زمانی که آخرین بار در نیمه دوم سال 2002 حضور داشت، حدود شش ماه طول کشید تا این قیمت در نهایت جای خود را بگیرد. و واقعاً، این نشان دهنده قدرت آن است سطوح روانی همراه با نقش احساسات در یک بازار

بنابراین، من می خواهم واضح بگویم، من اساساً به دنبال موارد مثبت زیادی در اطراف منطقه یورو نیستم. در عوض، من به سادگی این سوال را می پرسم که آیا این جفت در موقعیتی قرار دارد که می تواند یک شکست پایدار زیر رقم بزرگ و شاید بیشتر از سطح 0.9950 که ماه گذشته برای نشان دادن سطح پایین آمده بود، ایجاد کند.

ما این موضوع را در ماه جولای در نمایش کامل دیدیم. در 12 جولایهفتم، EUR/USD زیر برابری تست شده است، هر چند کمی اما، فشار فروش کاهش یافت و قیمت‌ها با 120+ پیپ کاهش یافت و دو روز بعد دوباره در سطح برابری انجام شد. آن زمان، فروشندگان حدود 50 پیپ کمتر از رقم بزرگ دریافت کردند، باز هم فشار فروش خشک شد و قیمت ها عقب نشینی کردند. اما، این بار، فروشندگان جبران شدند زیرا خریداران محدوده ای را از طریق a ایجاد کردند تشکیل مستطیل که برای چند هفته آینده ادامه داشت – و از طریق برخی خطرات تیتر بسیار بزرگ! این افزایش از طریق افزایش 50 بشکه ای بانک مرکزی اروپا و افزایش 75 بشکه ای فدرال رزرو در جولای انجام شد.

EUR/USD: نمودار دو ساعته – آزمون برابری قبلی

یورو نمودار دو ساعته

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; یورو دلار در Tradingview

این محدوده بالاخره دو هفته پیش جای خود را به چاپ CPI ایالات متحده داد، که یک شات سریع از ضعف دلار را در ترکیب به ارمغان آورد و به EUR/USD اجازه داد تا به یک نقطه کلیدی برسد. مقاومت در حمایت قبلی.

این مقاومت تقریباً بسیار تمیز بود، زیرا منطقه ای بود که از پایین ترین سطح 1.0340 در سال 2017 تا پایین ترین سطح اخیر در سال 2020 که در ماه می و ژوئن در حدود 1.0365 تعیین شده بود را دربر می گرفت. نزولی نیز وجود دارد خط روند در مخلوط، آن را به یک منطقه بسیار تمیز از مقاومت همریز تبدیل می کند.

نمودار روزانه EUR/USD

نمودار روزانه EURUSD

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; EURUSD در Tradingview

و این واقعاً هدف تلاقی را برجسته می کند، یافتن دلایل متعددی که فروشندگان ممکن است دوباره به موضوع بازگردند، که سپس می تواند منجر به چرخش شود. در EUR/USD، این چند روز طول کشید، زیرا EUR/USD بلافاصله پس از آن به بالاترین سطح 1.0365 رسید. چاپ CPI، و سپس تلاش دیگری برای شکستن یک روز بعد انجام داد، اما کوتاهی کرد، و چاپ پایین‌تر به بالا بود.

این منجر به یک روند نزولی دیگر شد و فروشندگان این سری را ادامه دادند پایین – پایین و پایین – بالا. قیمت مجدداً با برابری درگیر شده است و اکنون در حال آزمایش دیگری است – زیر رقم برابری.

سوال بزرگ در این مرحله این است که آیا یورو/دلار آمریکا می‌تواند فروشندگان کافی را به پایین‌تر از برابری بیاورد تا منجر به ادامه این شکست شود. با توجه به افت مداوم این جفت با بیش از 300 پیپ در چند هفته گذشته، می توان استدلال کرد که احتمالاً یک کوتاه مدت وجود دارد. فروش بیش از حد کیفیت در جفت در حال حاضر، این مانع از ادامه نزولی نمی‌شود – اما برای آنچه که برای اجازه دادن به آن مورد نیاز است، می‌افزاید.

زیرا آنهایی که کوتاه بوده اند ممکن است به دنبال کسب سود در سطح برابری باشند. و این می تواند به توقف حرکت کمک کند – و با متوقف شدن حرکت – می توانید معامله گران معکوس را مشاهده کنید که به دنبال یک جهش با یک دفاع حمایتی در اطراف سطح برابری هستند. و اگر قیمت‌ها کمی شروع به افزایش کنند، آن شورت‌هایی که همچنان پابرجا هستند، کمی فشرده می‌شوند.

حداقل، در یک محیط عادی بازار، این نوع پویایی است که معمولاً کاهش می یابد. سوال این است که آیا ما به یک محیط غیرعادی بازار نزدیک می شویم، زیرا تورم در منطقه یورو بیداد می کند و جنگ جاری در اوکراین مسائل سیاست اقتصادی، به ویژه در مورد انرژی را پیچیده می کند.

بنابراین، من شک ندارم که برابری می تواند شکسته شود. در واقع، من انتظار دارم که در نیمه دوم سال جاری به عنوان یک احتمال بسیار محتمل باشد. سوال بزرگ برای من این است که آیا در حال حاضر می تواند شکسته شود یا اینکه بازار برای پذیرش EUR/USD با قیمت های لحظه ای که با ‘.9’ شروع می شود و نه ‘1’ به زمان بیشتری نیاز دارد.

زمانی که سناریوی مخالف در سال 2002 اتفاق می‌افتد، زیرا یورو/دلار آمریکا در بازار جهانی مقبولیت پیدا می‌کرد و بانک‌های مرکزی در واقع ذخایر خود را به یورو تغییر می‌دادند، این جفت ارز حدود شش ماه طول کشید تا در نهایت از سطح برابری خارج شد. در ژوئن 2002 شروع به آزمایش برابری کرد و تا دسامبر همان سال آن را پشت سر گذاشت. این روند دست نخورده باقی ماند، معیارهای فنی در بازی باقی ماندند (حمایت در مقاومت قبلی). به نظر می رسد تفاوت بزرگ و دلیل این روند متوقف شده سطح روانی باشد.

نمودار قیمت هفتگی EUR/USD (2000-2004)

نمودار قیمت هفتگی EURUSD

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; EURUSD در Tradingview

EUR/USD: ساعت 0.9950

در حال حاضر یک نقطه مورد علاقه در زیر دسته برابری وجود دارد و آن 0.9950 کمتر از ماه گذشته است. اگر این قیمت دوباره وارد عمل شد، ببینید چگونه اقدام قیمت بعد حرکت می کند سوال بزرگ این است که آیا فروشندگان جدید وارد معرکه می شوند یا این فشار نزولی در حال خشک شدن است. اما، اگر ما به یک نمایش نزدیک روزانه پایان دهیم یک فیتیله از طریق 0.9950 یا 1.0000، پتانسیل عقب نشینی باقی می ماند، که ممکن است منجر به موقعیت جذاب تری برای بازی های نزولی بلندمدت شود.

نمودار چهار ساعته EUR/USD

نمودار چهار ساعته یورو دلار

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; EURUSD در Tradingview

EUR/JPY

دور شدن از دلار آمریکا برای یک دقیقه – هم یورو و هم ین ژاپن اخیراً نسبتا ضعیف بوده اند. از آنجایی که فدرال رزرو به روند صعودی خود ادامه می دهد، بانک مرکزی آمریکا همان نگرانی را در مورد تورم و در اروپا ندارد، خوب آنها واقعاً به همان اندازه که فدرال رزرو علیرغم برخورد با تورم عظیم انجام می دهد، ندارند.

این باعث شده است که روندهای عظیم در EUR/USD و USD/JPY توسعه یابد. اما جفت متقاطع EUR/JPY نزدیک به میانه الگوی تثبیت که در چند ماه گذشته شکل گرفته است، باقی می ماند.

اگر به ترس های قانونی یورو نگاه می کنیم، سمت کوتاه این جفت باید جذابیت بیشتری به خود بگیرد. این دو ویژگی دارد که به تقویت آن کمک می‌کند: ضعف یورو، ناشی از خود ارز، اما همچنین احتمال افزایش قدرت ین به‌عنوان کاهش بیشتر معاملات حمل‌ونقل، که می‌تواند در شرایط ریسک‌پذیری در بازار اتفاق بیفتد.

ما در حال حاضر آن سناریو را نداریم، اما با توجه به آنچه در بالا اتفاق می افتد، این می تواند یک مورد قابل توجه برای نگه داشتن در این هفته باقی بماند. مقاومت EUR/JPY در همان سطح 137.50 است که از ماه مارس به طرق مختلف در جریان بوده است. اخیراً به عنوان مقاومت برای پایان هفته گذشته. یک نقطه دیگر کمی بالاتر وجود دارد، در اطراف دستگیره 139.00، منطبق با یک نزدیکی فیبوناچی مرحله. من در حال پیگیری پشتیبانی برای مثلث متقارن در حدود یک قیمت قابل توجه دیگر 133.48. یک شکست پایین که در را برای یک حرکت بالقوه بزرگ باز می کند، به خصوص اگر در آن زمان شاهد جریان های مخاطره آمیز باشیم.

نمودار قیمت روزانه EUR/JPY

نمودار روزانه eurjpy

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; EURJPY در Tradingview

— نوشته جیمز استنلی، استراتژیست ارشد، DailyFX.com و رئیس آموزش DailyFX

با جیمز در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @JStanleyFX
منبع: https://www.dailyfx.com/forex/fundamental/daily_briefing/session_briefing/daily_fundamentals/2022/08/22/Euro-Price-Action-Setups-EUR-USD-EURUSD-Persistence-EUR-JPY-EURJPY-Resistance.html

توسط دکتر ژند

دکتر ژند