تنظیمات اقدام قیمت S&P 500، Nasdaq 100: سطوح این هفته


S&P 500، Nasdaq 100، Dow Jones Talking Points:

  • افزایش ارزش سهام ادامه یافته است و فردا از زمانی که S&P 500 به پایین ترین حد خود در دو سال گذشته رسیده است، به رکورد دو ماهه می رسد. این شاخص در حال نزدیک شدن به نقطه بزرگ مقاومت در اطراف سطح 4304 است.
  • Nasdaq 100 در حال حاضر به بالاترین حد خود در سه ماه اخیر رسیده است و مقاومت در سطح آشنا را پیدا کرده است که آخرین بار در اواخر آوریل / اوایل ماه مه در بازی بود.
  • تجزیه و تحلیل موجود در مقاله متکی است اقدام قیمت و تشکیلات نمودار. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عملکرد قیمت یا الگوهای نمودار، ما را بررسی کنید آموزش DailyFX بخش.

رالی سهام در حال حاضر دو ماه ادامه دارد. نزدک 100 در 16 ژوئن به پایین ترین حد دو سال اخیر خود رسیدهفتم و S&P 500 یک روز بعد در 17 بودهفتم. تصمیم نرخ FOMC ژوئن در 15 بودهفتم، بنابراین منطقاً می توانیم به گذشته نگاه کنیم و این دو رویداد را با هم جفت کنیم تا نوعی رابطه را به هم مرتبط کنیم.

سوال بزرگ این است که آیا این پایین چیزی است که برای مدت طولانی‌تری باقی می‌ماند یا اینکه جهش از آن زمان فقط یک مهلت در یک موضوع نزولی با تصویر بزرگ‌تر است. و در هر دو طرف معادله بحثی پرشور وجود دارد.

از منظر صعودی – فدرال رزرو خیلی سریع افزایش نرخ بهره را انجام داد، و ممکن است آنها به نقطه ای نزدیک شوند که بخواهند برای اینکه اجازه دهند این افزایش ها از طریق اقتصاد منتقل شوند، در حالی که منتظر داده ها هستند تا ببینند چقدر موثر بوده اند. بوده. برای این استدلال، گاو نر می تواند به تعدادی از نظرات اشاره کند از رئیس پاول در آخرین تصمیم نرخ FOMCمانند زمانی که او گفت که فدرال رزرو در حال حاضر در “نرخ خنثی” است.

در طرف دیگر سکه در اردوگاه نزولی، تمرکز بر افزایش بیشتر نرخ ها و نرخ های بالاتر است. این اردوگاه یا انتظار دارد که تورم همچنان در حال افزایش باشد یا انتظار دارند که این تورم برای مدت طولانی‌تری باقی بماند، مگر اینکه فدرال رزرو مجبور به افزایش بیشتر و بیشتر شود. و این افزایش مداوم فشار چیزی است که آسیب پذیری اقتصادی را که در بخش عمده 13 سال گذشته توسط محرک ها حمایت شده است، بیشتر آشکار می کند.

S&P 500

S&P 500 اکنون با استفاده از بالاترین قیمت روز جمعه، ضرر خود را در روند سال 2022 به -10.97 درصد کاهش داده است، که با توجه به اینکه این شاخص در پایین ترین حد اواسط ژوئن حدود -25 درصد کاهش داشت، قابل توجه است. شاخص شکل گرفته بود سازند گوه در حال سقوط که اغلب برای برگشت های صعودی دنبال می شود.

و برعکس شد و در کمتر از دو ماه 17.92+ درصد افزایش یافت، حتی در حالی که فدرال رزرو در اواخر ژوئیه 75 بشکه در روز افزایش داشت. قیمت از تعدادی از سطوح مقاومت در راه شکسته است و تعدادی تله خرس احتمالی وجود دارد، مانند پنجشنبه گذشته که قیمت به عنوان بسته شد. شکل گیری ستاره تیرانداز پس از ناکامی در حفظ بالای 50 درصد فروش سال 2022.

در این مرحله، یک سطح مقاومت بزرگ در بالای سر، در اطراف سطح 4304 قرار دارد. این قیمتی بود که آخرین بار در اواخر آوریل و اوایل ماه مه تنظیم شد یک تاپ دوتایی که به یک سطح سه گانه تبدیل شد، و در نهایت منجر به شکست در مسیر رسیدن به آن پایین ترین سطح دو ساله شد. یک شکست بالاتر که در را برای حرکت به سمت 61.8٪ باز می کند. اصلاح فیبوناچی از حرکت فروش، در حدود 4362 ترسیم شده است.

در بخش حمایتی موضوع، حمایت کوتاه مدت را می توان در حدود 50 درصدی که هفته گذشته وارد عمل شد، ردیابی کرد، که تا حدودی را شامل می شود. مقاومت در برابر اقدام قیمت در 4258. در زیر آن، نوسان دیگری از توجه در تصویر در اطراف 4189 است، پس از آن پشتیبانی کلیدی از 4085-4138 وارد بازی می شود.

نمودار قیمت روزانه S&P 500

نمودار روزانه SPX

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; S&P 500 در Tradingview

نزدک 100

Nasdaq هفته گذشته هفته خوبی را پشت سر گذاشت و از یک نزولی عبور کرد خط روند در حالی که جهش از پایین ترین سطح ژوئن به بیش از 22٪ افزایش یافت. و بیشتر این قدرت را نشان می‌دهد، در حالی که S&P 500 فاصله کمی با آزمایش مجدد صفحه سه‌گانه‌ای که در اواخر آوریل/اوایل ماه مه تنظیم شد فاصله دارد، نزدک 100 در حال حاضر در آن سطح مشابه قرار دارد که با استفاده از حدود 13583 نمودار را نشان می‌دهد. بالای فتیله از 26 آوریلهفتم بالا

این قیمتی بود که در اواخر هفته گذشته برای کمک به تعیین بالاترین قیمت فعلی سه ماهه وارد عمل شد. اما، همچنین برخلاف S&P 500 در بالا، در حالی که شاخص بلوچیپ حمایتی بالاتر از مرز 50 درصدی فروش اخیر پیدا می کند، نزدک 100 هنوز فاصله زیادی دارد و سطح مشابهی در 13918 ترسیم شده است.

در صورت ادامه شکست، آن سطح فیبوناچی تبدیل به پتانسیل مقاومت می شود و بین مقاومت فعلی و آن سطح یک نوسان عمل قیمت است که روی 13729 نمودار می شود.

در سمت حمایت نزدک، اصلاح 38.2 درصدی فروش در حال حاضر با خط روند نزولی که در هفته گذشته آزمایش شد، همخوانی دارد و این رقم در 13245 است. این سطح روانی در 13k با پشتیبانی از قیمت قبلی، که از مقاومت تبدیل به حمایت ناشی می شود، همخوانی دارد. و زیر آن نقطه دیگری از مقاومت قبلی قیمت است که در حدود 12699 است.

نمودار روزانه نزدک 100

نمودار روزانه نزدک

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; نزدک 100 در Tradingview

— نوشته جیمز استنلی، استراتژیست ارشد، DailyFX.com و رئیس آموزش DailyFX

با جیمز در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @JStanleyFX
منبع: https://www.dailyfx.com/forex/fundamental/daily_briefing/session_briefing/daily_fundamentals/2022/08/15/SPX-SP500-ES-SPY-Nasdaq-NQ-NDX-Stocks-Equities-Price-Action-Setups-Levels-for-This-Week.html

توسط دکتر ژند

دکتر ژند