تنظیمات اقدام قیمت دلار کانادا: USD/CAD، CAD/JPY، EUR/CAD


نقاط صحبت دلار کانادا:

توصیه شده توسط جیمز استنلی

پیش بینی فرصت های تجارت برتر رایگان خود را دریافت کنید

دلار کانادا در هفته گذشته در برابر دلار آمریکا به تقویت خود ادامه داد و USD/CAD از منطقه 1.3350 سقوط کرد، با این افت در روز جمعه تا زمانی که قیمت به نقطه کلیدی مقاومت قبلی نزدیک شد. سطح روانشناختی 1.3250 به نگه داشتن سطوح پایین در هفته گذشته کمک کرد و تا کنون در این هفته، این وضعیت باقی مانده است.

این قابل توجه است زیرا دیروز شاهد یک شکست سریع پشتیبانی در DXY بودیم که به سرعت محو شد، اما USD/CAD بالاتر از نقطه 1.3224 باقی ماند. این درب را برای پتانسیل جهش باز نگه می‌دارد، به خصوص اگر مضامین با قدرت USD دوباره ظاهر شوند. نوار روزانه امروز برای این موضوع کلیدی خواهد بود، زیرا نگه داشتن حمایت نیز باید با برخی از عناصر پاسخ از سوی گاوها همراه باشد، در غیر این صورت احتمال نقض پشتیبانی دیگر افزایش می یابد.

نمودار قیمت روزانه USD/CAD

image1.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USDCAD در Tradingview

مرجع USD

به عنوان مقایسه، من می‌خواستم نمودار دلار آمریکا را برای نشان دادن این تفاوت در پایین‌ترین سطح دیروز بررسی کنم. در حالی که USD/CAD پشتیبانی را در همان نقطه ای که جمعه گذشته در جریان بود حفظ کرد، گرین بک قبل از اینکه به سرعت معکوس شود، به پایین ترین سطح خود سقوط کرد. این البته به دلیل سرفصل های مربوط به فرود موشک در لهستان بود و پس از اینکه قیمت به سطح فیبوناچی در 107.08 رسید، روند نزولی بازگشت.

نکته مهم این است که اندکی کاهش دلار کانادا به حفظ USD/CAD بالاتر از سطح حمایت کمک کرده است، حتی در شرایطی که DXY به پایین ترین سطح خود در اوایل دیروز سقوط کرد. که باز هم به پتانسیل عقب نشینی در صورت رسیدن به مرحله بازگشت قدرت دلار اشاره دارد.

برون یابی های دیگری نیز وجود دارد که می توان از این استنباط برداشت کرد که در زیر به آن ها می پردازم.

نمودار قیمت روزانه دلار آمریکا

image2.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USD، DXY در Tradingview

CAD/JPY

وقتی هفته گذشته به دلار کانادا نگاه کردم، این ارز در موقعیت مشابهی قرار داشت، حداقل در برابر دلار آمریکا. قیمت به سمت حمایت کاهش یافته بود و هنوز شکسته نشده بود – اما دلار آمریکا در کوتاه مدت بسیار ضعیف بود. اما، روند بلندمدت با فشار عمده دیگری در روز پنجشنبه پس از انتشار داده های CPI در ایالات متحده آغاز شد و دلار از طریق تعدادی از حمایت ها سقوط کرد و با افزایش EUR/USD و GBP/USD، USD/CAD به درستی کاهش یافت. از حمایت بعدی در 1.3350 تا در نهایت کاهش نزول در اطراف سطح روانی 1.3250.

اما، همانطور که در آن زمان به اشتراک گذاشته بودم، مناطقی در CAD/JPY یا حتی EUR/CAD وجود داشتند که ممکن است علاقه بیشتری به سناریوهای ضعف CAD داشته باشند.

در رابطه با CAD/JPY، هفته گذشته گفتم: شکست به زیر آن (106.81) راه را برای حرکت به سمت سطح روانی 1.0500 باز می کند و اگر فروشندگان بتوانند فشار کافی عمیق را برانگیزند، شکست 104.57 در را به روی تصویر بزرگتر باز می کند. سناریوی معکوس.

کمی بیشتر از یک هفته بعد و آن شکست پنج شنبه گذشته رخ داد، با قیمت اکنون در سطح 104.57، که مشابه 1.3250 USD/CAD، از جمعه گذشته هر روز در جریان بوده است.

این درها را برای پتانسیل جهش پشتیبانی مشابه باز نگه می‌دارد، اما تفاوت مهمی در CAD/JPY وجود دارد: بالاترین سطح پایین‌تر در سه روز معاملاتی گذشته. بنابراین، حتی زمانی که گاوهای نر تلاش کرده‌اند که جهش خود را نشان دهند، فروشندگان برای کاهش پیشروی حضور داشتند. این کاملاً یک مثلث نزولی نیست، اما تونالیته مشابهی دارد. و اگر فروشندگان بتوانند دنباله‌ای از ارتفاع‌های پایین‌تر را حفظ کنند، درب برای خرابی عمیق‌تر باز می‌ماند. سطح حمایت بعدی پایین تر، سطح فیبوناچی در حدود 103.73 است. شکست بالای 105.66 که بالاترین حد دیروز بود، دنباله را می شکند و احتمال جهش حمایتی را محتمل تر می کند زیرا گاوها بعد از وارد شدن به حمایت، برخی از عناصر کنترل را نشان می دادند.

نمودار قیمت روزانه CAD/JPY

image3.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; CADJPY در Tradingview

USD/CAD

به طور مشابه، ضعف CAD در EUR/CAD نسبت به USD/CAD در هفته گذشته برجسته‌تر بود. همانطور که هفته گذشته تاکید کرده بودم، EUR/CAD روی میانگین متحرک 200 روزه کار می کرد. این سطح با اصلاح فیبوناچی 61.8% همخوانی داشت و یک خط روند بلندمدت در بالای سر قرار داشت.

شکست در آنجا روز پنجشنبه برقرار شد و از آن زمان به بالاترین سطح هفت ماهه خود ادامه داده است. اقدام دیروز قیمت به‌عنوان یک دوجی در اوج‌ها نشان داده شد که معمولاً در را برای محو شدن سناریوها باز می‌کند. اما، گاوها بلافاصله پس از چاپ کم دیروز در مقاومت قبلی، دوباره به این موضوع بازگشتند و درب برای ادامه حرکت از بالا باز است.

اما، اگر گاوها نتوانند رکورد دیروز را طی چند روز آینده بردارند، و ما به افزایش‌های پایین‌تر دست پیدا کنیم، شکست آسیب‌پذیر به نظر می‌رسد و این می‌تواند دوباره در را برای مضامین نزولی در جفت باز کند.

نمودار قیمت روزانه EUR/CAD

image4.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; EURCAD در Tradingview

— نوشته جیمز استنلی، استراتژیست ارشد، DailyFX.com و رئیس آموزش DailyFX

با جیمز در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @JStanleyFX
منبع: https://www.dailyfx.com/news/canadian-dollar-price-action-setups-usd-cad-cad-jpy-eur-cad-20221116.html

توسط دکتر ژند

دکتر ژند