تنظیمات اقدام قیمت دلار آمریکا: EUR/USD، GBP/USD، USD/CAD، USD/JPY


نقاط صحبت دلار آمریکا:

  • قدرت دلار آمریکا به سرعت بازگشته است و DXY در حال آزمایش نقطه کلیدی مقاومت در بالاترین سطح 19 ساله است که در ماه گذشته ایجاد شد.
  • EUR/USD زیر برابری نگه داشته می شود پس از چاپ دیروز از پایین ترین سطح 19 سال اخیر. GBP/USD در سطح روانشناختی 1.1750 به دنبال حمایت است. USD/CAD در حال آزمایش یک منطقه کلیدی مقاومت است و آن را به نقطه ای جالب برای کسانی تبدیل می کند که به دنبال کاهش نرخ دلار هستند. USD/JPY مورد توجه است، اما بسته به موضع معامله‌گر در مورد ریسک روشن/خاموش، ممکن است جفت‌های ین جذاب‌تری وجود داشته باشد. من اوایل صبح امروز در مورد آن صحبت کردم پیش بینی فنی JPY.
  • تجزیه و تحلیل موجود در مقاله متکی است اقدام قیمت و تشکیلات نمودار. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عملکرد قیمت یا الگوهای نمودار، ما را بررسی کنید آموزش DailyFX بخش.

دلار آمریکا امروز در نزدیکی نقطه اصلی مقاومت قرار دارد. این به دنبال یک روند صعودی عظیم است که در هفته گذشته در ارز ایجاد شد. همه چیز از این شروع شد تشکیل پرچم گاو نر که قبل از افتتاحیه هفته گذشته تنظیم شده بود، که من در مورد آن صحبت کردم پیش بینی فنی. این شکست به سرعت اتفاق افتاد و USD مقاومت را در سطح آشنا پیدا کرد و برای آن آماده شد شکست دیگری سه شنبه گذشته. بعدی شکست روز پنجشنبه رخ داد و قیمت ها تا پایان هفته گذشته به رشد خود ادامه دادند، و من آن را افزایش دادم نگاهی دیگر به این موضوع در روز جمعه برای تنظیم پیش از این هفته.

در این مرحله، قیمت دقیقاً در همان بالاترین سطح قبلی از جولای متوقف شده است. این بالا، به ویژه، درست پس از انتشار داده‌های CPI که نشان داد، چاپ شد تورم کل آمریکا 9.1 درصد است. اما، همچنین یکی از مؤلفه‌های کلیدی این حرکت، پایین آمدن یورو/دلار آمریکا و در نهایت یافتن برخی حمایت‌ها در اطراف برابری بود.

در این مرحله، از نمودار روزانه، پتانسیل شکست باقی مانده است و با توجه به تقویم اقتصادی این هفته، به نظر می رسد پتانسیل چنین چیزی وجود دارد. اما، احتمالاً باید با ادامه نزول یورو/دلار نیز همراه شود. داده های PCE، شاخص تورم ترجیحی فدرال رزرو، صبح جمعه منتشر می شود و رئیس پاول بعد از ظهر در جکسون هول سخنرانی می کند.

از نمودار روزانه زیر، می‌توانیم تغییر شکل v را ببینیم که از زمان پشتیبانی ایجاد شده در ابتدای این ماه در ارز نشان داده شده است. دیروز شاهد یک عقب نشینی سریع پس از انتشار اعداد PMI بودیم، اما این عقب نشینی به سرعت خریداری شد و قیمت برای مقاومت به سمت راست بالا رفت، که در را برای پتانسیل شکست بیشتر باز نگه می دارد.

با این حال، اگر قیمت ها شکست بخورند، چند نقطه پتانسیل حمایت بالاتر و پایین وجود دارد. و اگر آن‌ها پابرجا نباشند، پتانسیل ساخت در طرف دیگر با a وجود دارد تشکیل دو بالا. با پشتیبانی که حدود 105 را نشان می دهد سطح روانی، فاصله کمی از بالا تا خط گردن وجود دارد، بنابراین اگر این فاصله پر شود، حرکت می تواند بزرگ باشد. اما، احتمالاً برای ایجاد چنین تغییری، به نوعی اعلام «تغییر بازی» در جکسون هول نیاز دارد. و – اگر مقاومت برداشته شود، به هر حال بالا دوبل باطل می شود.

نمودار قیمت روزانه دلار آمریکا

نمودار روزانه دلار آمریکا

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USD، DXY در Tradingview

USD کوتاه مدت

پایین آمدن به نمودار چهار ساعته روندی را برجسته می‌کند که بسیار بسیار سریع شروع شده است. تا روز گذشته حداقل عقب نشینی وجود داشته است، و حتی پس از آن، عقب نشینی مختصر بود زیرا خریداران بلافاصله از قیمت پیشنهادی برگشتند.

به طور معمول، باقی ماندن چنین حرکتی دشوار است. به همین دلیل است که بازارها اغلب روندهای قیمتی را با شکل گیری «دو قدم به جلو، یک قدم به عقب» نشان می دهند. اما، وقتی بیشتر از «چهار گام به جلو، یک انگشت انگشت کوچک به عقب» بیشتر شود، این روند در کوتاه مدت شروع به خرید بیش از حد می کند. اما، باز هم، هنوز هیچ مدرکی مبنی بر آماده بودن آن وجود ندارد.

بنابراین، در این مرحله، پتانسیل شکست باقی‌مانده در چاپ‌های اوج تازه وجود دارد. برای حمایت، چند نقطه کلیدی مقاومت قبلی وجود دارد که هنوز حمایت زیادی نشان نداده اند، و من آن را در اطراف ناحیه 107.48 دنبال می کنم که پس از آن منطقه 106.93 به معادله باز می گردد.

نمودار قیمت چهار ساعته دلار آمریکا

نمودار چهار ساعته دلار آمریکا

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USD، DXY در Tradingview

EUR/USD همتایان در بالای لبه

چیزی که به حرکت USD کمک کرد، شکست دیگری در EUR/USD بود، پس از آزمایش تمیز مقاومت در حمایت قبلی دو هفته پیش در حول آخرین انتشار CPI.

و آخرین اجرا در اطراف برابری ممکن است اطلاعاتی داشته باشد که می تواند برای این اجرا مرتبط باقی بماند. در حالی که قیمت ها در ماه ژوئیه به زیر برابری کاهش یافتند و پایین ترین سطح خود را در 0.9950 تعیین کردند، اما نمی توانستند برای مدت طولانی در پایین تر بمانند. آنها به عقب رانده شدند تا محدوده ای را ایجاد کنند که از طریق یک شکل مستطیل نشان داده شود، که در نهایت به شکست صعودی منتهی شد زیرا EUR/USD عضله خود را خم کرد تا آن تست مقاومت را در حمایت قبلی ایجاد کند.

این یک سطح روانی عمده در کار است. سطحی مانند برابری اغلب زمان می برد تا شکسته شود زیرا بازارها باید به این ساختار قیمت گذاری جدید عادت کنند. در سال 2002، زمانی که این جفت در حال حرکت صعودی بود – این حرکت شش ماه طول کشید تا به طور کامل ادامه یابد. و پس از آن زمانی که EUR/USD در اوایل سال 2003 در بالا نگه داشته شد، به مسابقات راه یافت.

اخیراً، برابری در طرف دیگر به بازی بازگشته است. آزمایش در ژوئیه منجر به عقب نشینی +300 پیپ شد که در حمایت قبلی مقاومت نشان داد. با این حال، پس از آن آزمایش، EUR/USD در میانه یک روند قوی یک طرفه قرار داشته است و قیمت از چندین نقطه برتر بیش از حد فروخته شده است. و در حالی که بیش از حد فروش / بیش از حد خرید یک شاخص زمان‌بندی نیست – این نشان‌دهنده زمینه است و با توجه به اینکه بخش کوتاه معامله چقدر شلوغ بوده است، یک دوره بسیار عمیق‌تر ممکن است با مقاومت مواجه شود.

نمودار قیمت روزانه EUR/USD

نمودار روزانه یورو

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; یورو دلار در Tradingview

EUR/USD کوتاه مدت

در این مرحله می‌توان برخی از تأثیر سطوح روان‌شناختی را در کوتاه‌مدت مشاهده کرد اقدام قیمت.

شکست EUR/USD به سطح روانشناختی دیگری کاهش یافت، البته در سطح کمتر اصلی در 0.9900. مقاومت کوتاه‌مدت از پایین‌ترین سطح ژوئیه در 0.9950 گرفته شد، که دیروز قبل از شروع قیمت‌ها برای تست برابری دیگر به عنوان مقاومت تعیین شد. فروشندگان هجوم آوردند و به سمت 0.9900 برگشتند.

اما، در این مرحله، به نظر می رسد فشار فروش کاهش می یابد، که درب را برای عقب نشینی باز نگه می دارد.

نمودار قیمت دو ساعته EUR/USD

یورو نمودار دو ساعته

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; EURUSD در Tradingview

GBP/USD

کابل در طول هفته گذشته کاملاً خراب شده است و من این حرکت را در روز پنجشنبه برجسته کرده بودم. درست قبل از شروع به نگه داشتن. ساده بود قیمت عمل کسر با توجه به قرار دادن فتیله که این سناریو را برجسته کرد و تا باز این هفته ادامه داشت.

در حالی که قیمت دیروز به پایین ترین سطح خود رسید، منطقه حمایت از ماه جولای همچنان وزن خود را حفظ می کند، زیرا در حال حاضر یک حرکت برگشتی در تلاش است تا حمایت را در اطراف پایین ماه جولای، که با سطح روانی 1.1750 همخوانی دارد، حفظ کند.

حفظ حمایت در اینجا به معنای صعود کوتاه مدت بالاتر به پایین همراه با بالاتر به پایین است که می تواند در را برای موضوعات بازیابی در شاخص باز نگه دارد. مقاومت کوتاه مدت را می توان در منطقه 1.1878-1.1889 جستجو کرد.

نمودار چهار ساعته GBP/USD

نمودار چهار ساعته gbpusd

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; GBPUSD در Tradingview

USD/CAD

USD/CAD همچنان جالب است، به ویژه از دیدگاه بلندمدت.

اگر روند صعودی اخیر دلار آمریکا را دنبال کنیم، USD/CAD قادر به حفظ آن نیست. در واقع، از نمودار هفتگی، حتی می توان این مورد را بیان کرد که USD/CAD علیرغم روند صعودی عظیم دلار در سال گذشته، در وضعیت نزولی باقی می ماند.

نمودار هفتگی DXY v/s USD/CAD

نمودار هفتگی dxy در مقابل usdcad

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی;

DXY v/s USD/CAD: تفاوت چیست

تفاوت بزرگ بین این دو بازار اضافه شدن قدرت CAD است. از آنجایی که یورو، پوند و ین همگی در برابر گرین‌بک بسیار ضعیف باقی مانده‌اند، CAD کمی بهتر است و تنها 38.2 درصد از فروش 2020-2021 را پشت سر گذاشته است.

در طول راه، ساخته شده است تشکیل پرچم خرس.

و به ویژه، منطقه 1.3000-1.3025 در چند ماه گذشته به مقاومت خود ادامه داده است. بنابراین، برای کسانی که به دنبال کاهش قدرت دلار هستند، USD/CAD می تواند همچنان مورد علاقه باشد. و همچنین موارد اضافی وجود دارد تاثیر قیمت نفت، که می تواند مثبت دیگری برای CAD باشد زیرا WTI اخیراً از a شکسته است تشکیل گوه در حال سقوط، که به احتمال بازگشت صعودی عمیق تر اشاره می کند.

نمودار هفتگی USD/CAD

نمودار هفتگی usdcad

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USDCAD در Tradingview

USD/JPY

USD/JPY حرکت تند دیگری را انجام داده است که از یک نقطه خارج شده است مثلث صعودی که هفته گذشته راه اندازی شده بود.

با این حال، به طور قیاسی، یک مورد قابل توجه وجود دارد، و آن از این واقعیت گرفته شده است که تاکنون USD/JPY یک بالاترین پایین‌تر را تعیین کرده است، در حالی که USD برای آزمایش واترمارک بالای خود تلاش کرده است. من امروز کمی زودتر در مورد آن در تنظیمات فنی JPY صحبت کردم، و ممکن است مراتع قابل قبول تری برای روندهای ین در جاهای دیگر وجود داشته باشد.

AUD/JPY، EUR/JPY و GBP/JPY همگی اشکال تثبیت را از طریق متقارن نشان می دهند مثلثها. اگر به دنبال قدرت ین هستید، که احتمالاً به بازدهی پایین تر در ایالات متحده نیاز دارد، EUR/JPY و احتمالاً GBP/JPY نیز مورد توجه است. با این حال، اگر به دنبال ضعف ین باشید، AUD/JPY برای پتانسیل شکست بلندمدت تنظیم شده است.

در USD/JPY، قیمت در یک نقطه بزرگ در نمودار حدود 137.50 مقاومت نگه داشته است. این می تواند در را برای پتانسیل شکست از اوج دوشنبه باز نگه دارد. اما این منطقه حمایتی است که از 135.00 تا 135.57 ادامه دارد که همچنان مورد توجه است، زیرا این مقاومت در مثلث بود که هنوز به عنوان حمایت بالاتر-پایین آزمایش نشده است.

نمودار چهار ساعته USD/JPY

نمودار چهار ساعته usdjpy

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USDJPY در Tradingview

— نوشته جیمز استنلی، استراتژیست ارشد، DailyFX.com و رئیس آموزش DailyFX

با جیمز در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @JStanleyFX
منبع: https://www.dailyfx.com/forex/fundamental/daily_briefing/session_briefing/daily_fundamentals/2022/08/24/US-Dollar-Price-Action-Setups-EUR-USD-EURUSD-GBP-USD-GBPUSD-USDCAD-USD-JPY.html

توسط دکتر ژند

دکتر ژند