تنظیمات اقدام قیمت دلار آمریکا: EUR/USD، GBP/USD، AUD/USD، USD/JPY


نقاط صحبت دلار آمریکا:

  • دلار آمریکا پس از آن در حدود پایین ترین سطح ماهانه معامله می شود گزارش CPI دیروز.
  • علیرغم اینکه تورم به 8.5 درصد رسید، کمی مهلت ایجاد شد زیرا داده ها در داخل انتظارات چاپ می شدند و امیدواری می دادند که تورم ممکن است در حال تغییر باشد. این به کاهش فشار از دلار کمک کرد.
  • در مورد جهت DXY، سوال بزرگ این است که آیا یورو/دلار آمریکا می تواند روند صعودی بیشتری را ثابت کند یا خیر. این جفت در حال حاضر در حال آزمایش مجدد یک منطقه اصلی هستند مقاومت در حمایت قبلی.
  • تجزیه و تحلیل موجود در مقاله متکی است اقدام قیمت و تشکیلات نمودار. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عملکرد قیمت یا الگوهای نمودار، ما را بررسی کنید آموزش DailyFX بخش.

دلار آمریکا پس از انتشار CPI دیروز به عقب نشینی خود ادامه می دهد. CPI برای ماه جولای 8.5% بود که بسیار فراتر از هدف 2% فدرال رزرو است. اما – نسبت به ماه گذشته 9.1 درصد متعادل بود و حتی کمتر از 8.7 درصد مورد انتظار بود. این اولین بار در مدت زمانی طولانی است که تورم نشانه‌هایی از بهبود را نشان می‌دهد و این باعث شده است که FOMC با افزایش نرخ‌ها و تشدید سیاست‌ها به نقطه توقف نزدیک شود.

جالب اینجاست که 8.5% همان چاپ CPI از ماه مارس است، و با توجه به سقوط بازارهای سهام و افزایش ارزش دلار آمریکا، واکنش بسیار متفاوتی به همراه داشت. تفاوت در تأثیر مؤلفه انتظارات موضوع را برجسته می کند، زیرا در ماه مارس شاهد افزایش تورم بودیم و در ماه اوت، این امیدواری وجود دارد که تورم قبلاً بالاتر رفته باشد.

همانطور که اخیراً در مورد آن بحث کردم، مسیر در روند دلار احتمالاً مشروط به یورو و یورو/دلار است توانایی آزمایش از طریق مقاومت بسیار کلیدی. قبل از چاپ CPI دیروز، EUR/USD در یک نرخ باقی ماند تشکیل مستطیل. دیروز اتفاق افتاد و در حال حاضر یک آزمایش بسیار کلیدی در حال انجام است که در بخش EUR/USD درباره آن صحبت خواهم کرد.

دلار آمریکا

خطر سرفصل اضافی وجود دارد تقویم برای فردا با خواندن U of Mich Consumer Sentiment. اخیراً، شاخص‌های پیشرو مانند گزارش‌های احساسات، محرک‌های بزرگی در جنبه اساسی معادله بوده‌اند، بنابراین می‌توانند کلیدی باشند.

با این حال، شاید موضوع مهم‌تر برای دلار، همان عاملی باشد که هفته گذشته گاوها را تحت فشار قرار داد و آن صحبت از فدرال رزرو است. هفته گذشته گروهی از اعضای فدرال رزرو معتقد بودند که افزایش نرخ هنوز انجام نشده است و تورم همچنان یک مشکل بزرگ است. خوب، اکنون که گزارشی داریم که نشان می دهد تورم در حال کاهش است، ممکن است این موضع ملایم تری از FOMC به همراه داشته باشد؟ اگر چنین است، با کاهش قیمت شرط‌های افزایش نرخ، می‌تواند منجر به ضعف بیشتر دلار و قدرت سهام شود.

اما، اگر به چیزی شبیه به هفته گذشته دست پیدا کنیم، و FOMC به بازارها یادآوری کند که افزایش نرخ هنوز در راه است تا زمانی که تورم به اندازه کافی مورد توجه قرار نگیرد، قدرت دلار ممکن است به سرعت بازگردد.

در DXY، قیمت در زیر نقطه پیوت هفته گذشته، در حدود سطح 105.00 معامله می شود. نقطه حمایت بعدی در نمودار من، محوری از نمودار هفتگی است، در اطراف منطقه 103.86 که به اثبات حمایت در DXY درست قبل از چاپ اوج های تازه کمک کرد. این یک نمایش بسیار قوی از بود پشتیبانی از اقدام قیمت و همچنان مورد توجه است. و اگر نمی تواند ادامه یابد، یک نقطه مقاومت قبلی در هفته حدود 103.00 وجود دارد که وارد عمل می شود.

نمودار قیمت هفتگی دلار آمریکا

نمودار هفتگی دلار آمریکا

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USD، DXY در Tradingview

یورو/دلار آمریکا

به نظر من، این جایی است که بازی در حال حاضر برای روند دلار آمریکا قرار دارد…

سوال بزرگ این است که آیا یورو/دلار آمریکا می‌تواند چیزی بیشتر از شکست سریعی که دیروز ظاهر شد را به هم متصل کند؟

پس از شکست در راندن زیر برابری در ماه گذشته، به نظر می رسید درها برای جهش قوی تر باز بود. به هر حال، اگر تنها چند صد پیپ افزایش احتمالی وجود داشته باشد (با فاکتورگیری برای اجرای برابری)، این جفت چگونه فروشندگان تازه‌ای را به ترکیب می‌کشاند، به‌ویژه با در نظر گرفتن اینکه میزان فروش چقدر طولانی است.

این واقعیت که یک عقب نشینی قوی در اواخر ژوئیه و اوایل آگوست نشان داده نشد، یک عامل بسیار نزولی بود که نشان دهنده میزان شک و تردید همچنان در اطراف منطقه یورو و بانک مرکزی اروپا است. حتی در این مرحله، ترس زیادی وجود دارد، به خصوص در مورد قیمت انرژی در آستانه زمستان.

شکست دیروز یورو/دلار آمریکا با نزولی مواجه شد خط روند که با یک نقطه اصلی قبلی همخوانی داشت پشتیبانی از اقدام قیمت. این حمایت از پایین ترین سطح 1.0340 در سال 2017 تا پایین ترین سطح ماه مه و ژوئن در حدود 1.0350 ادامه داشت، که حمایت را برای یک تشکیل مثلث نزولی درست قبل از خرابی

نمودار هفتگی EUR/USD: یک نقطه مهم

نمودار هفتگی یورو

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; یورو دلار در Tradingview

EUR/USD کوتاه مدت

شکست دیروز قبل از اینکه قیمت ها شروع به عقب نشینی کنند، به 1.0369 رسید. و حتی عقب نشینی تا حدودی منظم باقی ماند، با حمایت در مقاومت قبلی از محدوده.

بنابراین، اکنون ما برای دور دوم در مقاومت آماده شده ایم. آیا گاو نر می تواند از بین برود؟ اگر چنین است، نقطه بعدی مقاومت در نمودار من در حدود سطح 1.0460 است، پس از آن نقطه اصلی در اطراف دسته 1.0600 وارد می شود. و البته، سطح روانی در 1.0500 بین این دو قیمت است.

نمودار چهار ساعته EUR/USD

یورو نمودار چهار ساعته

GBP/USD

GBP/USD به طور مشابه با فروش در ماه جولای تحت فشار قرار گرفت و از دسته 1.2000 عبور کرد که یک سطح روانی بسیار مهم در این جفت است، اگرچه اهمیت کمتری نسبت به برابری EUR/USD دارد.

اما – از آن پایین‌ها، شکل گیری یک گوه در حال سقوط شروع شد، که من شروع به بررسی پتانسیل برگشت صعودی در اواسط ماه گذشته کردم. آن شکست رخ داد و قیمت ها از سطح 1.2000 برگشت و در عین حال به روند صعودی خود ادامه دادند.

آن منطقه 1.2000-1.2021 قابل توجه باقی ماند و هفته گذشته پاسخ پشتیبانی دیگری داشت که همچنین تأیید کرد سمت نگهدارنده دیگر سازند گوه در حال سقوط، که دیروز به دلیل ضعف دلار شروع شد.

این عقب نشینی یک شبه در نقطه مقاومت قبلی که حول محور 1.2186 ترسیم شده بود، حمایت پیدا کرد و خریداران از آن زمان بالاترین سطح پایین را نگه داشتند و در نتیجه در را برای مضامین ادامه صعودی باز نگه داشتند.

نقطه بعدی مقاومت، اوج آگوست در 1.2292 است و ساختار حمایتی در همان 1.2186 یا کمی عمیق تر، در حدود 1.2138 است.

نمودار قیمت GBP/USD چهار ساعته

نمودار چهار ساعته gbpusd

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; GBPUSD در Tradingview

AUD/USD

در مورد آن موضوع از افتادن گوه ها

AUD/USD یک الگوی مشابه با GBP/USD در بالا ایجاد کرد، اما در مقیاس بلندمدت. فروش تهاجمی از اوج های آوریل باعث شد این جفت 1000 پیپ از دست بدهد. اما تهاجمی در حمایت یا نزدیک به پایین‌ها به اندازه آنچه مقاومت نزدیک نشان داده بود، وجود نداشت، در نتیجه منجر به ساخت گوه شد… خب، در واقع، «گوه‌ها» که چندین مورد وجود داشت.

گوه سقوط کوتاه مدت در اواخر ماه گذشته رخ داد، و تشکیل طولانی مدت حدود یک هفته بعد شکسته شد.

این چیزی است که بعد از آن شکست اتفاق افتاد که جالب است.

قیمت ها پس از تصمیم گیری نرخ RBA در هفته گذشته کاهش یافتند و حمایت را در یک نقطه کلیدی در نمودار پیدا کردند. این حمایت تا پایان هفته ادامه داشت، و اکنون که ضعف دلار نمایان شده است، AUD/USD در حال افزایش است.

این دوباره اهمیت حفظ برخی عناصر تعادل در اطراف دلار آمریکا را نشان می‌دهد، اما همچنین گزینه‌ای را برای سناریوهای ضعف دلار برجسته می‌کند.

در این مرحله، مقاومت قبلی پتانسیل حمایت است و از سطح روانشناختی 0.7000 تا سطح فیبوناچی از 0.7053.

نمودار روزانه AUD/USD

نمودار روزانه audusd

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; محترم در Tradingview

USD/JPY

با توجه به اینکه نرخ ها همچنان کاهش می یابند، روند ین نیز همینطور است. پس از اینکه هفته گذشته دلار آمریکا/ ین جنگ‌طلب فدرال رزرو به حیات خود بازگشت و برای چهار روز متوالی مقاومتی در سطح روانی 135.00 پیدا کرد و سرانجام تسلیم فشار فروش شد.

همانطور که در پیش بینی این هفته بحث شد، با کاهش نرخ ها، انجام معاملات روند رو به رشدی دارند و اگر نرخ ها در این مسیر ادامه پیدا کند، همین امر می تواند ادامه یابد. بنابراین، در واقع، USD/JPY در حال حاضر مانند یک پروکسی نرخ به نظر می‌رسد و برای کسانی که انتظار افزایش نرخ‌ها را دارند، حمایت USD/JPY را می‌توان در حدود سطح 131.25 مقاومت قبلی یا شاید مهم‌تر از آن در اطراف آن دنبال کرد. منطقه 130.00.

در مورد کارگردانی، در حال حاضر کاملاً مطمئن نیستم. حرکت نزولی در حال حاضر به خوبی توسعه یافته است و چند صد پیپ از مقاومت فاصله دارد. اما ما همچنین هنوز هیچ نشانه ای از پشتیبانی از بازی در بازی نمی بینیم. این منطقه ای است که من می خواهم قبل از اینکه به دنبال کار با روندها باشم برای تأیید بیشتر منتظر بمانم، اما با توجه به سطوح، امکان سناریوهای معکوس / شکست برای کسانی که در حال حاضر به دنبال کار با موضوعات پیرامون نرخ هستند وجود دارد.

نمودار قیمت روزانه USD/JPY

نمودار قیمت روزانه usdjpy

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USDJPY در Tradingview

— نوشته شده توسط جیمز استنلی، استراتژیست ارشد برای DailyFX.com

تماس بگیرید و دنبال کنید جیمز در توییتر: @JStanleyFX
منبع: https://www.dailyfx.com/forex/fundamental/daily_briefing/session_briefing/daily_fundamentals/2022/08/11/US-Dollar-Price-Action-Setups-EUR-USD-EURUSD-GBP-USD-GBPUSD-AUD-USD-AUDUSD-USDJPY.html

توسط دکتر ژند

دکتر ژند