تعادل نسبی در بورس تهران

به گزارش اکوایران، امروز از دقایق ابتدایی معاملات روند شاخص کل و شاخص هم‌وزن بورس نزولی شد اما در یک ساعت پایانی شاخص کل صعودی شد. در پایان معاملات شاخص کل در سطح یک میلیون و 311 هزار واحد ایستاد که نسبت به روز یکشنبه 198 واحد افت داشته است.

امروز ارزش معاملات خرد سهام با کاهش 3 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 2 هزار و 25 میلیارد تومان رسید.

جدول معاملات

در فرابورس نیز نمادهای «آریا»، «زاگرس» و «فغدیر» بیشترین تأثیر کاهشی را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «خدیزل»، «وملل» و «ددانا» بیشترین تأثیر افزایشی را بر شاخص داشتند.

شاخص هم وزن در پایان معاملات امروز 335 واحد نسبت به روز یکشنبه پائین آمد و در رقم 376  هزار و 205 واحد ایستاد.

بورس

دو سمت سبز و قرمز بازار


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65323932/%D8%AA%D8%B9%D8%A7%D8%AF%D9%84-%D9%86%D8%B3%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس شستا صدرنشین است و شپنا و فمراد در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای دی، ولشرق و وهامون پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

عرضه و تقاضای معاملات دوشنبه

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های فروش پایانی بازار 8 میلیارد تومان بود و ارزش صف‌های خرید نیز در رقم 39 میلیارد تومان ایستاد.

در پایان معاملات نماد وتعاون (شرکت بیمه تعاون) با صف‌ خرید 7 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از وتعاون، نمادهای غدشت (شرکت دشت مرغاب) و وملل (مؤسسه اعتباری ملل) بیشترین صف خرید را داشتند.

اکوایران: معاملات دوشنبه بورس تهران با رشد تقاضا و تعادل در بازار همراه شد و در یک ساعت ابتدایی شاهد رشد شاخص‌ کل بودیم اما در نهایت نماگر اصلی بازار سهام قرمزپوش ماند.

بورس

امروز ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار برای دوازدهمین روز متوالی منفی شد و 181 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.

در پایان معاملات ‌روز دوشنبه، 304 نماد رشد قیمت داشتند و 369 نماد کاهش قیمت داشتند. به عبارت دیگر، 45 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 55 درصد بازار افت قیمت داشتند.

خروج پول حقیقی

در معاملات امروز نماد شپنا (شرکت پالایش نفت اصفهان) بیشترین ارزش معاملات بازار سهام را نیز به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن 65 میلیارد تومان بود.

بیشترین صف فروش بازار در پایان معاملات به نماد وآذر تعلق داشت که ارزش آن 6 میلیارد تومان بود. پس از وآذر، نمادهای غنوش و بسویچ صف فروش داشتند.

ارزش معاملات

در معاملات روز دوشنبه بیشترین خروج پول حقیقی به سهام خاور (شرکت ایران خودرو دیزل) اختصاص داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن 23 میلیارد تومان بود. پس از خاور، نمادهای میان بر (شرکت بیمه پاسارگاد) و شپنا (شرکت پالایش نفت اصفهان) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

لیدرهای بازار سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 140 هزار و 546 میلیارد تومان افزایش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 135 هزار و 607 میلیارد تومان بود که 96 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد.

شاخص کل فرابورس هم قرمزپوش شد و 40 واحد تنزل کرد و به رقم 17 هزار و 798 واحد رسید.

پس از شپنا، شستا بیشترین ارزش معاملات را داشت و وسبحان رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن دو نماد فمراد و ولشرق در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

امروز نمادهای «حکشتی»، «کچاد» و «شفن» بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند و در مقابل نمادهای «شپنا»، «فارس» و «شبندر» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در جدول حجم معاملات نیز سهام دی با تعداد 315 میلیون و 916 هزار و 638 سهم در صدر قرار گرفته است. وسبحان در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به شسپا تعلق داشت. دو نماد خساپا و خودرو نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

در معاملات دوشنبه 51 نماد صف خرید داشتند و 60 نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 2 درصدی به 139 میلیارد تومان رسید و مجموع ارزش صف‌های فروش 46 درصد کاهش یافت و 140 میلیارد تومان بود.

توسط دکتر ژند

دکتر ژند