تاریخچه رنگ و نقاشی ساختمان

گرد و غباری که از مراحل نقاشی داخلی ساختمان تمام فضا را گرفته، نیاز به یک نظافت و شستشوی اساسی دارد. مراحل نقاشی ساختمان را بدون انجام بتونه روغنی ادامه میدهیم، زیرا رنگ نیم پلاستیک نمیتواند بروی بتونه روغنی پوشش خوبی ایجاد کند. همونطور که از نام این عنوان پیداست، این نوع از نقاشی ساختمان با رنگی انجام می شه که محلول در روغن هست. این نوع رنگها از انواع رنگهای ساختمانی قدیمی و سنتی هستند که اغلب برای رنگ آمیزی پنجره ها و درب از آن ها استفاده می شود. اگر خانههای مادربزرگها در گذشته را یادتان باشد، معمولا با رنگهای ساده پلاستیکی رنگآمیزی میشدند، آن رنگها غیرقابل شستشو بودند و در بازار چیزی به عنوان رنگ قابل شستشو وجود نداشت.

نقاشی ساختمان

این دوره ها معمولا به صورت کارگاهی برگزار می شوند و شامل بخش های عملی و نظری می باشد. سپس باید آزمون عملی و نظری را که توسط سازمان فنی و حرفه ای برگزار می شود، قبول شوید تا بتوانید مدرک نقاشی ساختمان خود را دریافت کنید. این موسسات دوره های آموزشی مختلفی برای نقاشی ساختمان ارائه می دهند که در طی آنها مباحث مربوط به نقاشی، رنگ، طراحی، نقشه کشی، اصول و فنون نقاشی ساختمان و… این موسسه با برگزاری دوره های تئوری و عملی در زمینه های مختلفی مانند نقاشی دیواری، نقاشی پوشش دیوار، نقاشی سقف و کف و همچنین تزئینات داخلی و خارجی ساختمان، دانشجویان را برای انجام این حرفه آماده می کند. در این موسسات، دوره های آموزشی مختلفی برای نقاشی ساختمان ارائه می شود که به شما کمک می کند تا مهارت های لازم برای این حرفه را بیاموزید. همچنین در مواردی بهعلت گذر زمان و کهنه شدن دیوار و سقف بهترین راه برای بازسازیساختمان همین خدمات نقاشی ساختمان است که دیوارهایترک برداشته و کدر، رنگ و روحی تازه می گیرند و جان تازه ای به محیط می بخشند.روانشناسان تغییر در رنگ و دکوراسیون منزل را موجب تغییرات مثبت در روحیه و انگیزهافراد در منزل و محیط اداری می دانند.

بیشتر مردم تصور میکنند غلتکهایی که دسته بلند دارند برای رنگ کردن سطوح مرتفع مثل سقف و بالای دیوار طراحی شدهاند اما وقتی که شما با سطوح زیاد و بزرگی برای رنگ کردن سر و کار دارید بهتر است از این نوع غلتکها استفاده کنید. این بازارکار، علاوه بر فراهم کردن فرصت شغلی، میتواند به یک مزیت رقابتی برای شرکتهای ساخت و ساز تبدیل شود. همچنین، ارائه خدمات با کیفیت و صرفهجویی در هزینهها میتواند به یک مزیت رقابتی در این بازارکار تبدیل شود. با یک دستمال نمدار به راحتی این کار انجام می پذیرد. بهترین رنگ ها برای رنگ آمیزی دیوار اتاق غذاخوری رنگ ها با درجات روشن هستند و با استفاده از این رنگ ها می توانید فضایی متفاوت را در دکوراسیون اتاق غذاخوری منزل خود پدید آورید. اما اگر دیوارها را از قبل تمیز کنید و اجازه دهید خشک شود، رنگ آمیزی شما یکپارچه خواهد شد. به شما آموزش داده می شود.

رنگ کاری ساختمان با استفاده از رنگ پلاستیک، رنگ روغنی، اکریلیک، مولتی کالر، کنیتکس، رولکس، بلکا، رومالین، سیلر-کیلر (رنگ های شفاف)، پتینه، جوتن، پیکو کالر و… از طرفی سطوح بتونه کاری شده به خوبی با رنگ نیم پلاستیک پوشش داده نمیشوند و برای رفع این مشکل باید یک الی دو دست رنگ رویه بیشتر استفاده شود. شما باید جرات کافی داشته باشید، از نردبان بالا بروید و همه قسمتها را مثل یک نقاش ساختمان متخصص بررسی کنید و همه درزها را دقیق رنگ آمیزی کنید.

بنابراین، در صورت علاقه مندی به آموزش نقاشی ساختمان، می توانید به اموزشگاه نقاشی ساختمان پیشکسوتان مراجعه کنید و با دوره های آموزشی ارائه شده توسط این موسسه، به یادگیری و به دست آوردن مهارت های لازم برای انجام این حرفه بپردازید. در بالا به موارد کلی اشاره نمودیم اما موارد دیگری نیز در قیمت تمام شده نقاشی ساختمان دخیل هستند. برای رقابت با شرکتهای دیگر، شرکتهای نقاشی ساختمان باید از تکنولوژیهای نوین و مواد با کیفیت بالا استفاده کنند و خدماتی با کیفیت بالا و قیمت مناسب ارائه دهند. نقاشی ساختمان شامل فعالیتهایی مانند رنگ آمیزی دیوارهای داخل و رنگ آمیزی نمای خارجی ساختمان میشود. آموزش نقاشی ساختمان به عنوان یکی از حرفههای ساختمانی مربوط به تزیین و طراحی داخلی و خارجی ساختمانها نقاشی ساختمان مدرن است. به همین دلیل، شرکتهایی که توانایی ارائه خدمات نقاشی و رنگآمیزی ساختمان با استفاده از رنگهای زیستی را دارند، میتوانند با دیگر رقبای خود در این حوزه کاری رقابت کنند.

توسط دکتر ژند

دکتر ژند