بورس بالاخره مثبت شد؛ رونق به تالار شیشه ای برمی گردد؟ |

نمود آن را می توان در ارزش معاملات خرد دانست؛ جاییکه در طول این هفته ارزش معاملات خرد در تمام روزها، کم تر از 2هزار میلیارد تومان بوده است.

تا امروز هم روند بازار در این هفته طوری رقم خورده بود که دیگر امیدها کمرنگ تر از قبل شده بودند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازشایانیوز  و به نقل از اقتصادآنلاین؛ شاخص کل بورس که در سطوح تعیین کننده ای قرار دارد بسیاری از فعالان و اهالی بازار را نگران تعمیق رکود و افت کرده است.

جهت تاکید دوباره و تکرار مکرارت، فاکتورها و شرایط تاثیرگذار و حتی ارزش معاملات خرد بر بازار همان است که بود و در نتیجه برآیند آنها هم همان همیشگی است؛ بدین جهت تصور گارد صعودی برای شاخص کمی خوشبینانه است و شاید بتوان روزهای مثبت را نوسان مثبت درنظر گرفت تا تغییر در جهت کلیت بازار.

شاخص کل بورس که هفته را سراسر قرمز و با افت سپری کرده بود، امروز بالاخره در مدار مثبت قرار گرفت و رشدی هزار و452 را ثبت کرد؛ با این وجود دوباره از میانه های بازار شاهد افزایش عرضه ها بودیم تا نشان دهد هنوز زیر پای شاخص محکم نیست.

وپست با 25،زاگرس با 5 و کمنگنز با 4 میلیادر تومان بیشترین ها از لحاظ ورود و دانا با11، بپاس با 9.

زیر پای شاخص سفت نشده است در پایان معاملات امروز شاخص کل رشدی هزار و 452 واحدی از خود به جای گذاشت و نهایتا توانست تا ارتفاع یک میلیون و312 هزار واحدی بالا بیاید.

در میان صنایع نیز، گروه بانک ها و موسسات اعتباری با 13 میلیادر تومان صدرنشین جریان ورود پول حقیقی بود و در سمت مقابل گروه بیمه و صندوق بازنشستگی با 26 میلیارد تومان بیشترین خروج پول حقیقی را به ثبت رساند.

رکودی که هر روز عمیق تر می شود ارزش معاملات خرد امروز هم دوباره کم تر از 2هزار میلیارد تومان بود و به حدود هزار و 740 میلیارد تومان رسید و حقیقی ها مجموعا 80 میلیارد تومان از بازار خارج کردند.

شاخص کل بورس که هفته را سراسر قرمز و با افت سپری کرده بود، امروز بالاخره در مدار مثبت قرار گرفت و رشدی هزار و452 را ثبت کرد.

البته که یک روز سبز شدن شاخص دلیلی بر برگشت روند بازار نیست و اگر با این ارزش معاملات و البته سایر شرایط تاثیرگذار بر شاخص کل که اکثرا هم سیگنال مثبتی به بازار مخابره نمی کنند از بازگشت به روزهای صعودی حرف بزنیم تحلیلی عجولانه و غیرحرفه ای ارائه داده ایم؛ ولی طبیعتا به هرصورت یک روز مثبت در این فستیوال ادامه دار افت شاخص غنیمتی است.

شپنا، شبندر، فولاد و کچاد بیشترین تاثیر را برروی شاخص کل داشتند.

–  به گزارش سایت قطره و به نقل ازدنیای معدن، هنوز امیدها برای بازگشت شاخص زنده است.

5 و آریان با 8 میلیادر تومان بیشترین ها از لحاظ خروج پول حقیقی بودند.

کلید واژه ها: شاخص کل بورس – ارزش معاملات – شاخص – شاخص کل – بورس – هفته – بازار – امروز – معاملات – میلیارد تومان – هزار – قرار – امیدها – گزارش – قرمز – سپری – ارزش – مدار – میلیارد – شیشه ای – بازگشت – فعالان – افزایش – اهالی – تومان – تالار – میانه – شیشه – نشان – روند


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65337466/%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AE%D8%B1%D9%87-%D9%85%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D8%B4%D8%AF%D8%9B-%D8%B1%D9%88%D9%86%D9%82-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1-%D8%B4%DB%8C%D8%B4%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%85%DB%8C

شاخص هم وزن نیز با هزار و721 واحد افزایش همراه بود.

با این وجود نگاهی به روند ساعتی شاخص کل نشان از آن دارد که از میانه های بازار، شاخص کل روند نزولی به خود گرفته است.

توسط دکتر ژند

دکتر ژند