بهترین و دقیق ترین استراتژی فارکس | forex-er

به طور کلی مزیت های این نوع استراتژی قابل اطمینان بودن، سهولت در اجرا، قابلیت ریسک پذیری و سود آوری می باشند. تصمیم گیری در معاملات فارکس بر پایه احساسات زودگذر هیچ گاه ایده خوبی نیست. موفق ترین معامله‌گران فارکس افرادی هستند که زمان زیادی را وقف یادگیری درباره بازارها و گسترش حس قوی مدیریت ریسک با استفاده صحیح از استراتژی‌های معاملاتی می‌کنند. یادگیری درباره بازارها به شما کمک می‌کند که کم کم الگوها، روندها و شرایط را در بازارها ببینید، و نهایتاً خود استراتژی‌ها به شما اجازه می‌دهند تا نتایج احتمالی را پیش‌بینی کنید. این یک کتاب عالی از رابرت ماینر است که می تواند به مبتدیان کمک کند تا از صفر تا صد ورود و خروج از بازار فارکس را یاد بگیرند. حتی افرادی که نتوانسته اند به سود و موفقیت زیادی در بازارهای معاملات فارکس دست یابند، می توانند از این کتاب بهره مند شوند.

ورود

پرایس اکشن می‌تواند به عنوان یک تکنیک مستقل یا همراه یا اندیکاتور استفاده شود. فاندامنتال در این استراتژی به ندرت کاربرد دارد؛ با این حال، می‌توان از رویدادهای اقتصادی برای اطمینان بیشتر استفاده کرد. گاهی اوقات یک بازار از محدوده خارج می شود ، برای شروع روند به زیر حمایت یا بالاتر از مقاومت می رود.

  • می‌تواند بسته به شرایطی که در بازار فارکس دارد می‌تواند میان مدت (چند روز تا چند هفته) تا طولانی مدت باشد.
  • در همان زمان، معامله گرانی وجود خواهند داشت که در وحشت به فروش می پردازند یا به سادگی مجبور به ترک موقعیت خود می شوند یا پوزیشن های فروش کوتاه می سازند زیرا معتقدند که قیمت ممکن است کاهش یابد.
  • پرایس اکشن می‌تواند به عنوان یک تکنیک مستقل یا همراه یا اندیکاتور استفاده شود.
  • هنگامی که چنین نمونه ای رخ می دهد، شانس بیشتری برای نوسانات بازار وجود دارد.

تجارت خبری می تواند یک استراتژی بسیار سودآور باشد، اما با ریسک بالایی نیز همراه است. معامله گران اخبار باید بتوانند به سرعت رویدادهای متحرک بازار را تجزیه و تحلیل و تفسیر کنند و بر اساس آن معاملات انجام دهند. علاوه بر این، معامله گران اخبار باید بتوانند استرس ناشی از تصمیم گیری سریع و مدیریت تعداد زیادی از معاملات را کنترل کنند. توجه به این نکته ضروری است که معاملات خبری به دانش و تجربه بازار قابل توجهی نیاز دارد و معامله گران باید به دقت ارزیابی کنند که آیا این استراتژی برای آنها و سبک معاملاتی آنها مناسب است یا خیر. با این حال، توجه به این نکته مهم است که در سمت مدیریت ریسک، به مهارهای محکم نیاز است. وضعیت بازاری که به بهترین وجه برای این نوع استراتژی مناسب می باشد، پایدار و بی ثبات است.

http://ahmadikonkoor.ir

علاوه بر این، یک استراتژی خوب فارکس باید با تحمل ریسک، افق سرمایه گذاری و سبک معاملاتی معامله گر هماهنگ باشد. یکی از دقیق ترین استراتژی ها،استراتژی جامع معاملاتی Comprehensive Trading Strategy یا به اختصار CTS می باشد. این استراتژی به ما میگوید که چه زمانی باید وارد بازار شویم یا از آن خارج شویم. با اینکه که یک استراتژی معاملاتی فارکس سیگنال‌های ورود را ارائه می‌دهد، اماتوجه به موارد همچون حجم معاملات، مدیریت ریسک و …. اگر می خواهید به تازگی از این استراتژی استفاده کنید بهتر است ابتدا این استراتژی را در یک حساب آزمایشی امتحان کنید تا ببینید مناسب سبک معاملاتی شما می باشد و کار با آن را یاد بگیرید و سپس وارد معامله واقعی شوید.

استراتژی فارکس نشانگر فراکتال ها

با یک استراتژی دقیق، دیگر نیازی نیست حدس بزنیم که چه زمانی وارد معامله شویم یا از آن خارج شویم. به عبارت دیگر یک استراتژی دقیق، استراتژی است که نرخ موفقیت تریدهای آن بالا باشد، نقاط ورود و خروج دقیقی مجله خبری فارکس بدهد و در نهایت بتواند برای شما به عنوان یک تریدر، سودآوری با ثباتی داشته باشد و تعداد ضررهایش کم باشد. بهترین زمان استفاده از استراتژی فارکس روزانه 50 پیپ زمانی است که بازار لندن بازگشایی می شود.

استراتژی معاملاتی فارکس بر اساس احساسات بازار

توسط دکتر ژند

دکتر ژند