بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان کدام است؟

بورس نزدک، یک بازار الکترونیکی جهانی برای خرید و فروش اوراق بهادار است که سهام شرکتهای بزرگی چون اپل و گوگل در آن معامله میشود. از مهمترین شرکتهایی که سهام آنها در بازار بورس نیویورک معامله میشوند میتوان به شرکت اکسان موبیل (ExxonMobil) که دومین شرکت نفتی بزرگ دنیا است با نماد اختصاری XOM اشاره کرد. نزدک، دومین بازار بزرگ بورس آمریکا از نظر ارزش بازار است. از دیگر شرکتهای معروف میتوان به شرکت داروسازی فایزر (Pfizer) اشاره کرد که سهام آن با نماد PFE در بازار بورس نیویورک معامله میشود. ارزش بازار نزدک در حدود ۲۰ تریلیون دلار است.

بنابراین می توان گفت از این حیث به ابزاری پرطرفدار در میان کاربران مشهور است. پیش از اینکه وارد بحث شویم باید بدانیم چه فاکتورهایی بیشترین تاثیر را بر انتخاب ما نسبت به یک بروکر فارکسی می گذارند. در این بین انتخاب بهترین بروکر فارکس برای ایرانیها دارای ویژگی های منحصر به فردی است که در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد. اسپرد که از تفاضل میان قیمت Ask و Bid به دست میآید، رقابتی ترین فاکتور در بازار فارکس به شمار می رود. آنچه که بروکرهای مختلف فارکسی را از یکدیگر متمایز می سازد ارائه خدمات به بهترین شکل ممکن است. اگر بخواهیم به اهمیت لوریج در حساب های معاملاتی اشاره کنیم، ظرفیتی است که می تواند قدرت معاملاتی مشتری را افزایش دهد.

برای خرید سهام آمریکایی میتوانید از بروکرهای بازار فارکس استفاده کنید. پیش از ثبت نام در یک بروکر باید با نحوه انتخاب بهترین بروکر آشنا شوید. برای پیدا کردن بروکر مناسب، می توانید از این مقاله استفاده کنید. در بازار فارکس بیشتر معاملات در قالب قراردادهای CFD انجام میشوند. اما اگر شما به این نتیجه برسید که قیمت سهام اپل در آینده کم میشود، با فروش قرارداد CFD اپل، میتوانید از کم شدن قیمت سهام اپل سود کنید. با استفاده از معاملات CFD که نوعی معاملات مشتقه به حساب میآیند شما به پیش بینی قیمت دارایی پایه (در اینجا منظور از دارایی پایه همان سهام آمریکایی است) میپردازید و مالکیتی روی خود دارایی نخواهید داشت. پیش از ثبت نام باید لیست ابزارهای معاملاتی ارائه شده توسط بروکر را چک کنید چون در همه بروکرها امکان خرید و فروش سهام آمریکایی وجود ندارد. برای آشنایی کامل با انواع معاملات در فارکس میتوانید از این مقاله استفاده کنید. CFD یا قراردادهای ما به التفاوت، نوعی قرارداد است که بر مبنای تفاوت در ارزش یا قیمت خرید و فروش تعریف میشود.

اما با توجه به عقاید مذهبی گروهی از کاربران فارکسی به ویژه در دین اسلام، این گونه دریافت و یا پرداخت سود ربا تلقی می گردد. بدون شک این عامل می تواند یکی از عوامل ایجاد محدودیت بازار فارکس برای ایرانیان تلقی گردد. حساب های اسلامی که معمولا آن را با نام سوآپ فری (Swap Free) می شناسند، به معنای بهره ای است که به حساب های مشتری تعلق میگیرد. خوشبختانه در بروکر دلتا برای سهولت کاربران ایرانی با صرافی های قابل اعتماد قرارداد بستیم و کابربان می توانند از طریق ریالی واریز و برداشت کنید و ارزهای رمزنگاری شده مثل تتر USDT استفاده کنند. همان گونه که می دانید در صحنه بین المللی تحریم هایی برای کشور ایران وضع شده است. چرا که باعث ایجاد اخلال و اشکال در واریز و برداشت ها می شود.

سال 2005 اولین پلتفرم معاملاتی با نام MT4 (متاتریدر 4) روانه بازار شد. بروکر دلتا اف ایکس از جمله بروکر های فارسی زبان است که به صورت 24 ساعته پاسخگو شما خواهد بود. بزرگترین معضلی که کاربران ایرانی پس از انتخاب بروکر با آن مواجه می شوند عدم پشتیبانی فارسی زبان است. این بدان جهت است که علاوه برسرعت بالای اجرای معاملات، کار کردن با این پلتفرم عاملاتی نیز برای کاربران بسیار آسان تر تشخیص داده شد است. یکی از کلیدی ترین فاکتورهایی که بهترین بروکر فارکس برای ایران را تعیین میکند، وجود پشتیبانی متعهد، باتجربه و در عین حال پاسخگو در تمامی ساعات شبانه روز است. اسپردها معمولا با توجه به تغییرات که هر لحظه در بازار و با انتشار اخبار مختلف سیاسی اقتصادی رخ می دهد، به صورت شناور تغییر می کنند. علیرغم معرفی نسخه جدید MT5 (متاتریدر 5)، طبق جدیدترین آمار منتشر شده، متاتریدر 4 جایگاه اول را به خود اختصاص داده است.

یکی از بهترین راههای ارزیابی و شناخت بازار فارکس برای داشتن عملکرد بهتر و چگونگی خرید وفروش دارایی های مختلف، استفاده از حساب دمو بروکر ایرانی فارکس است. حساب دمو با ایجاد یک فضای آزمایشی، فرصتی را فراهم می کند تا افراد تازه کار بدون استفاده از وجوه حقیقی به مبادله بپردازند و به صورت همزمان تجربه ورود به این نوع بازار را داشته باشند. داشتن اطلاعات کافی در این زمینه می تواند تا حد زیادی ریسک معاملاتی را کاهش دهد. بدون شک پیش از انجام هر گونه فعالیت در بازارهای مالی باید آموزش های لازم در این زمینه رو پشت سر گذاشت. بررسی و شناخت بازار فارکس برای مبتدیان از مهم ترین عواملی است که می تواند دیدگاه و عملکرد آنها را در بازار تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین برخی از بروکرهای فارکسی برای آنکه مسلمانان نیز بتوانند در دنیای فارکس معاملاتی را انجام دهند این آیتم را از حساب های خود حذف نموده اند.

بنابراین این بازار دارای بازیگران بسیاری است که برای رسیدن به اهداف معاملاتی خود به دنبال بهترین و ایمن ترین گزینه میگردند. همان گونه که می دانید سردمدار بازارهای مالی، بازار فارکس است که وسعت معاملاتی آن به 6.6 تریلیون دلار در روز می رسد. این سوال از آنجا به ذهن اغلب کاربران میرسد که وجود محدودیت هایی انجام فعالیت های فارکسی را برای مشتریان ایرانی سخت و دشوار میکند. در این مقاله تلاش می کنیم تا شما را با ویژگی های بهترین بروکرهای فارکسی برای ایرانیان آشنا سازیم . بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان کدام است؟ و از آنجاییکه سرمایه هر کاربر با ارزش ترین چیزی است که در دست دارد، انتخاب بروکر مناسب می تواند خیال کاربر را از هر جهت برای حفظ سرمایه آسوده سازد.

7. نداشتن استراتژِی معاملاتی از جمله عواملی است که با عث از دست رفتن بخشی از سرمایه و یا تمام آن می شود. 1. با توجه به اینکه فارکس بازاری 24 ساعته و دو طرفه است(هم می توانید دارایی را بخرید و هم بفروشید) در میان سایر بازارهای مالی منعطف معرفی می گردد. 6. وجودی فاکتورهایی مانند احساسات می تواند می تواند بر روند تصمیم گیری تاثیر بگذارد و باعث تصمیم اشتباه گردد. 5. نوسانات بالای این بازار که در نتیجه انتشار اخبار و تغییرات سیاسی و اقتصادی اتفاق می افتد میتواند بر معاملات کاربران به شدت تاثیر بگذارد. 4. هزینه معاملات نسبت به سایر بازارهای مالی معقول تر و منطقی تر است. 8. استفاده بیش از حد از ابزاری مانند لوریج می تواند به عنوان یک تهدید برای سرمایه و معاملات مشتریان باشد. 2. بازار فارکس OTC است بنابراین بورس مرکزی هیچ گونه دخالتی در آن ندارد و حتی در این بازار قادر به معاملات سهامی نیز خواهید بود که در بورس ارائه نمی شود. بازار فارکس می تواند برای هر فرد به صورت متفاوت تفسیر و معنا شود. البته این نکته را نیز باید بیان داشت همان گونه که سرمایه ای که در این حساب است حقیقی نیست در صورت انجام معاملات و حصول سود، این میزان نیز قابل برداشت نیست.

توسط دکتر ژند

دکتر ژند