برترین های هفته سوم آذر در بورس کالا


به گزارش بازار به نقل از بورس کالا، فولاد مبارکه اصفهان، گروه صنعتی ایران خودرو و ملی صنایع مس ایران ۳ شرکت برتری بودند که بیشترین فروش بازار فیزیکی بورس کالای ایران را در هفته سوم آذر به ثبت رساندند.

جزییات رتبه‌بندی جایگاه شرکت‌ها از لحاظ فروش به شرح زیر است:

فولاد مبارکه اصفهان با ثبت معامله ۹۴ هزار و ۱۳۰ تن ورق سرد خودرو و لوازم خانگی، ورق گرم خودرو و ورق قلع اندود به ارزش بیش از ۲۳۰۲ میلیارد تومان در رتبه نخست ایستاد.

گروه صنعتی ایران خودرو با فروش ۴۱۰۰ دستگاه خودرو شامل پژو ۲۰۷ دستی و اتوماتیک و تارا دستی و اتوماتیک به ارزش بیش از ۱۷۵۵ میلیارد تومان، دوم شد.

ملی صنایع مس ایران با فروش ۶ هزار و ۲۳۶ تن مس کاتد، مس کم عیار، سولفور مولیبدن و کنسانتره فلزات گران بها به ارزش نزدیک ۱۳۱۰ میلیارد تومان، سوم شد.

فولاد خوزستان با ثبت معامله ۶۴ هزار تن تختال C و شمش بلوم و شمش بلوم به ارزش نزدیک ۸۶۴ میلیارد تومان در رتبه چهارم ایستاد.

بهمن موتور با ثبت معامله ۷۰۰ دستگاه خودرو شامل فیدلیتی و دیگنیتی به ارزش بیش از ۸۵۳ میلیارد تومان پنجم شد.

ذوب آهن اصفهان ۴۹ هزار و ۱۵۰ تن تیرآهن، میلگرد و ناودانی را به ارزش بیش از ۸۱۴ میلیارد تومان فروخت و ششم شد.

شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با فروش ۱۷۰ هزار تن کنسانتره و گندله سنگ آهن و شمش بلوم به ارزش بیش از ۶۳۴ میلیارد تومان هفتم شد.

صبا فولاد خلیج فارس با ثبت معامله ۶۹ هزار و ۵۰۰ تن آهن اسفنجی بریکت به ارزش بیش از ۵۹۴ میلیارد تومان، هشتم شد.

پالایش نفت اصفهان با فروش ۵۶ هزار تن وکیوم باتوم و لوب کات سبک به ارزش بیش از ۵۷۳ میلیارد تومان در رتبه نهم ایستاد.

فولاد روهینا جنوب نیز با ثبت معامله ۲۹ هزار و ۴۵۸ تن سبد میلگرد ساده صنعتی و ثبت ارزش ۵۲۴ میلیارد تومان دهم شد.


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn66030578/%D8%A8%D8%B1%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%B3%D9%88%D9%85-%D8%A2%D8%B0%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3-%DA%A9%D8%A7%D9%84%D8%A7

توسط دکتر ژند

دکتر ژند