برای شروع معامله در بازار فارکس چقدر سرمایه لازم است؟

آیا نظم و قاعده لازم برای بالا بردن دائمی مهارت و تجربه لازم برای چیره شدن بر بازار را دارید؟ از سمتی، معاملهگرانی هستند که از ریسک دوری میکنند و ترجیح میدهند کاهش موجودی کمتری داشته باشند. فراموش نکنید که شما در مرحله اول باید تلاش کنید که پولی را از دست ندهید نه اینکه پولی بدست آورید. نکتهای که در مورد حداقل سرمایه لازم جهت فالیت در فارکس وجود دارد و باید به آن توجه ویژه کرد، مدیریت درست سرمایه خود در بازار است. اگر نمیتوانید این تعهد زمانی را داشته باشید، باید توقعات خود در مورد سود کردن را تغییر دهید. همچنین باید در نظر داشته باشید چقدر میتوانید به معامله کردن زمان اختصاص دهید. از سمت دیگر، مبادله گرانی هستند که مشکلی با کاهش موجودی زیاد ندارند، به شرطی که سیستم مبادلهشان بازده بالایی داشته باشد. اگر ندارید، در طولانی مدت، انتظار سود ناپایدار را داشته باشید، البته اگر سودی در کار باشد. در آخر، بدانید که موفقیت به خودتان بستگی دارد.

هرچه زمان بیشتری به خرید و فروش مشغول بوده باشید، نیاز به بررسی بازار کاهش مییابد. میتوانید هر از چندی خرید و فروشتان را چک کنید. اگر روز اولتان است، از وقتی وارد خرید و فروش میشوید تا وقتی که از آن خارج میشوید، کل روز را باید پشت صفحه نشسته باشید. چند ساعت در روز هفته /ماه (هر کدام که برایتان مناسبتر است) را میتوانید به خرید و فروش در فارکس و مدیریت کردن یک سیستم معاملاتی اختصاص دهید؟ هر کسی که علاقهمند به معامله داشته باشد قطعاً آرزو دارد پول زیادی کسب کند. شکی نیست که هر معاملهگر انتظار دارد سود کند. اما سؤالی که باید از خودتان بپرسید این است، انتظار دارید چه نوع بازدهی داشته باشید؟ منطقی هم هست! خرید و فروش ریسک دارد، و انتظار داریم پاداش این ریسک را بگیریم. میزان زمان در دسترس شما، سبک خرید و فروشتان را مشخص میکند. هرچه بازه زمانیای که در آن خرید و فروش کردهاید کوتاهتر باشد، باید زمان بیشتری را به بررسی جدولها اختصاص دهید.

مبادله گران همچنین باید کاهش موجودی را هم در نظر داشته باشند. بروس میخواهد ۱۰٪ در سال سود کند در حالیکه مایک کمی بلند پروازتر است و میخواهد حسابش را دو برابر کرده و ۱۰۰٪ سود کند. کاهش موجودی معمولاً به عنوان فاصله بین بالاترین ارزش حساب، تا پایینترین نقطه آن محاسبه میشود. در معرض ضرر بالقوه بیشتری قرار دهد. همانطور که میتوان حدس زد، تریدری مثل مایک که میخواهد حسابش را دو برابر کند، در موقعیت بسیار متفاوتی قرار دارد. فرض کنید دو تریدر ارز فارکس داشته باشیم، بروس و مایک. برای درک بهتر موضوع به این مثال توجه کنید. هر مبادله گر ارز باید تصمیم بگیرد که برای رسیدن به اهداف سوددهیاش چه کاهش موجودیای را میتواند بپذیرد. احتمالاً مایک باید بیشتر از بروس معامله کند و ریسک بیشتری را بپذیرد.

سرمایه قابل ریسک پولی است که حاضر به پذیرفتن ریسک از دست دادن آن هستید. تصور کنید چقدر مضطرب خواهید بود اگر در حالی خرید و فروش کنید که بدانید شاید پولتان را از دست بدهید و نتوانید مایحتاج زندگیتان را تأمین کنید. پولی که نمیتوانید از دستش بدهید را به خطر نیاندازید! هر یک پیپ که علیه شما باشد، با خودتان میگوید، «فردا از نهار خبری نیست! سرمایه قابل ریسک چیست؟ یعنی پولی که اگر آن را از دست دهید، خانه، ماشین، همسر، اعضای بدن، برق و غیره را از دست نمیدهید. تا وقتی که نمیدانید واقعاً با چه خطراتی مواجه هستید کاری نکنید! اگر با پولی که برای پرداخت قبضهایتان به آن نیاز دارید خرید و فروش کنید، بر توانایی خود برای تصمیم گیریهای معاملاتی بی طرفانه اثر منفی گذاشتهاید. اگر در سفرهتان نان نداشته باشید، نمیتوانید در بازا فارکس پول درآورید. در ادامه قصد داریم به نکاتی درباره روانشناسی بازار در مورد سرمایه بپردازیم. بعدها، در مورد مدیریت ریسک و اینکه چطور سرمایهتان را مدیریت کنید به شما آموزش خواهیم داد.

اینکه با چه مقدار سرمایه فعالیت خود را شروع کنیم همیشه یک سوال در ذهن معامله گران تازه وارد است. اگر بخواهید با یک حساب بانکی معمولی یا یک صرافی کار کنید هم برای شما هزینه زیادی در بردارد و هم سرعت انجام معاملات شما را خیلی کم میکند. حداقل سرمایه فارکس که برای شروع نیاز دارید، به بروکر و خودتان بستگی دارد. بنابراین برای اینکه بدانیم حداقل سرمایه فارکس برای شروع معامله چقدر است، اول باید به این سوال جواب دهیم که: حداقل سپرده موردنیاز یک بروکر فارکس چقدر است؟ شما برای اینکه بتوانید تریدر خوبی باشید، در قدم اول به یک کارگزار فارکس نیاز دارید. یکی از دغدغههای افرادی که تازه وارد بازار فارکس میشوند، حداقل سرمایه فارکس برای شروع فعالیت است.

شما میتوانید حداقل سرمایه فارکس مورد نیاز خود برای فعالیت را با توجه به موارد گفته شده انتخاب، و در بازار شروع به فعالیت کنید. 3. تعداد بروکرهایی که اجازه میدهند ترید در حداقل پوزیشین سایز و حتی کمتر از ۱ میکرولات انجام گیرد، زیاد نیست. پایینترین پوزیشن سایز ۱ نانولات است که برابر است با ۰/۰۰۱ لات. اگر حداکثر لوریج ۵۰ به ۱ باشد (معمولا در ایالات متحده حداکثر لوریج این مقدار است)، باید حداقل ۲۰ دلار برای معامله در این جفتارز سپردهگذاری کنید. 2. حداقل پوزیشن سایزی که میتوانید با کارگزارتان در دارایی موردنظرتان ترید کنید (معمولا یک میکرو لات است). اگر حداکثر لوریج ۵۰۰ به ۱ باشد(معمولا در استرالیا حداکثر لوریج این مقدار است)، ، برای معامله در این جفت ارز حداقل ۲ دلار باید سپرده داشته باشید. اما دقت داشته باشید که اگر لوریج زیادی به شما داده میشود، این به آن معنا نیست که استفاده از آن کار عاقلانهای است. برای درک بهتر مفهوم لوریج یا اهرم این مطلب را مشاهده کنید.

حداقل شش نفر از مقامات فدرال رزرو قرار است این هفته صحبت کنند و بازارها نسبت به نظرات آنها در مورد افزایش احتمالی نرخ بهره 50 واحد پایه در ماه مارس بسیار حساس خواهند بود. بروس کاسمن، اقتصاددان ارشد جیپی مورگان (NYSE:JPM) گفت: «قرائتهای تورم در ژانویه تا حد صعودی شگفتزده شده است». همچنین بازارهای مشوش، چشم انداز انقباض تهاجمی توسط فدرال رزرو ایالات متحده بوده است زیرا تورم بیداد می کند. به همین ترتیب، معاملات آتی EUROSTOXX 50 یک افت اولیه را حذف کرد و 0.1% افزایش یافت و معاملات آتی FTSE دوباره به حالت ثابت برگشت. گستردهترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه اماسسیآی در خارج از ژاپن، زیان خود را 0.4 درصد کاهش داد، در حالی که نیکی ژاپن افت خود را به نصف کاهش داد و 0.9 درصد کاهش یافت. بازارهای ایالات متحده روز دوشنبه در تعطیلات هستند اما معاملات آتی همچنان در حال معامله هستند. معاملات آتی نزدک 0.2 درصد افزایش یافت که در اوایل بیش از 1 درصد کاهش داشت.

اگر یک بروکر روی این جفتارز حداکثر لوریجی که ارائه میدهد ۳۰ به ۱ باشد (معمولا در اتحادیه اروپا حداکثر لوریج این مقدار است)، شما باید حداقل ۳۴/۳۳ دلار فقط برای انجام یک معامله در جفت ارز USD/JPY سپردهگذاری کنید. با اطمینان میتوانم بگویم هیچ بروکری به شما اجازه نمیدهد معاملهای به اندازه کمتر از ۱ میکرولات (یک صدم لات) انجام دهید. اما کارگزارانی هم هستند که حداقلی برای سپرده تعیین نکردهاند و با یک دلار هم میتوانید در این بروکرها ترید را شروع کنید. این یعنی اگر بخواهید در جفت ارز USD/JPY با سپردهای کمتر از ۱۰۰۰ دلار معامله کنید، به لوریج نیاز دارید. اما باید بدانید که اگر با این مقدار شروع کنید، خیلی زود با مشکلات زیادی مواجه میشوید از جمله: حداقل پوزیشن سایز و حداکثر لوریج. تا وقتی که حداقل سپرده موردنیاز (معمولا ۱۰۰ دلار و شاید هم کمتر است) را واریز نکنید بروکرها به شما اجازه ترید با پول واقعی را نمیدهند. برای مثال؛ ارزش ۱ میکرولات (یک صدم لات) جفت ارز USD/JPY، هزار دلار است.

توسط دکتر ژند

دکتر ژند