با فارکس ایرانی رابطه جنسی بیشتر و بهتر داشته باشید

شما با حداقل ۱۰ دلار آمریکا (حدود ۳۰۰ هزار تومان در زمان نگارش این متن) می توانید وارد بازار فارکس شوید. بنابراین بازار طلا به صورت کامل با بازار فارکس از نظر زمانی همپوشانی دارد. اما اگر بخواهیم کمی تجربی تر به بازار نگاه کنیم، از آن جایی که عمده ذخایر طلای دنیا در اختیار ایالات متحده آمریکا قرار دارد، این بازار آمریکاست که نقش اساسی در تعیین قیمت طلا در بازار دارد. در دنیا کارگزاری ها (بروکر) مختلفی وجود دارد که از نظر امکانات شبیه هم بوده و ابزارها و موارد مختلفی را جهت معامله در اختیار کاربران خود قرار می دهند. اگر با کمی ارفاق معامله گری و سهامداری را یک شغل و کسبوکار حساب کنیم، این شغل در دسته تجارتهایی قرار میگیرد که معمولاً زمان شروع و پایان مشخصی دارد. همانطور که احتمالاً میدانید حداقل سرمایه در بازار سرمایه بورس ایران اکنون ۵۰۰ هزار تومان میباشد؛ یعنی شما به عنوان یک تریدر در بازار ایران حق معامله خرید کمتر از ۵۰۰ هزار تومان (با احتساب کارمزدها اندکی بیشتر) نخواهید داشت. گروهی از کارشناسان این حوزه معتقدند این اقدام سازمان بورس در آن زمان به خاطر وجود شرکت های هرمی بهجا بوده، اما نباید به یک باره همه اساس این بزرگترین بازار بینالمللی پول را غیرقانونی اعلام کرد بلکه میتوان با تعیین مقرراتی، این بازار را ساماندهی کرد و از آن به نفع منافع کشور استفاده کرد.

کارگزاریهای مختلف هر ساله هزینههای ارائهی خدمات و کارمزدی که از معاملهگران دریافت میکنند را پایینتر میآورند. البته قبل از باز گرداندن پول به شما، مبلغ اندکی را از هر دو طرف به عنوان اجرت کار خود برمی دارد. دفتر دبی این کارگزاری برای پشتیبانی از کاربران منطقه خاورمیانه شامل ایران، کارمندان متعددی دارد. از جمله حالت های پذیرفته شده شامل ویزا، MasterCard، Neteller، Skrill و Maestro است. بر فرض مثال اگر بروکر شما آلپاری باشد، مبدأ زمانی ساعت کار فارکس بر اساس اروپای شرقی یا همان EET قرار میگیرد؛ بنابراین ساعت کار فارکس به وقت ایران در این حالت یک و نیم ساعت عقبتر از ساعت تهران محسوب میشود. یکی از بهترین امکاناتی که بازار فارکس در اختیار معامله گران قرار می دهد استفاده از حساب آزمایشی است و شما می توانید در زمان واقعی بازار با پول مجازی وارد معامله شوید و نتیجه معاملات خود را در یک بازه زمانی یک ماه بررسی کنید. با استفاده از فرمول مدیریت سرمایه در بازار فارکس میتوانید حجم معاملاتی متناسب با میزان دارایی خود برگزینید.

فاکتور مهم دیگر که میتواند مشخص کند در کدام ساعت کار فارکس وارد معامله شویم، جفت ارزی است که میخواهیم آن را معامله کنیم، این که بازار کشورهای این جفت ارزها قرار است در چه ساعتی باز شود بیشترین تأثیر را در انتخاب تایم بازار فارکس برای ما میگذارد؛ زیرا قیمت واقعی و اصلی جفت ارزها بر اساس بازار آن کشورها تعیین میشود. یکی از مهمترین نکات در مورد ساعت کاری فارکس این است که بدانیم دقیقاً چه چیزی بیشترین تأثیر را روی این بازار میگذارد. مخصوصاً این که این بازار بر اساس ارز میباشد و ارز چیزی است که در ایران هیچوقت قیمتش پایین نمیآید! کارگزار پیشنهادهای معاملاتی را طبق روال STP دریافت می نماید؛ اما بهترین قیمت اعمال سفارش را بر اساس تقاضای موجود در بازار، به مشتری پیشنهاد میکند.

3- نبود شفافیت برای کارگزارهایی که از کشورهای جهان اول مجوز فعالیت ندارند. اما کارگزاری و سبدگردانی مجوز فعالیت ندارد. در واقع حداقل سرمایه برای فارکس بر اساس لاتها مشخص میشود و لات بر اساس استراتژی و مدیریت سرمایه شما؛ اما در بازار چند نوع لات داریم. بنابراین از آن جایی که بازار فارکس یک بازار جهانی محسوب میشود و به سبب تفاوتهای زمانی میان نقاط مختلف زمین ساعت کار فارکس باید ۲۴ ساعته باشد؛ اما از آنجایی که تمام کشورهایی که ارز آنها در بازار فارکس وجود دارد، روزهای شنبه و یک شنبه تعطیل هستند، ساعت کار فارکس به صورت ۲۴ ساعته در ۵ روز هفته میباشد. البته باید گفت که بسیاری معتقد هستند که زمان ۱۱ و نیم تا ۱۲ و نیم نیز می بهترین ساعات ترید در فارکس باشد؛ زیرا در این ساعت بازارهای انگلستان و ژاپن به صورت همزمان فعالیت میکنند؛ اما به طور کلی مهمترین زمان موجود در بازار فارکس همان زمان اعلام شده در بالاتر است. در این حالت بهترین ساعت کاری فارکس میتواند همان ساعتهای پیک حجمی که در بالا گفتیم باشد؛ اما اگر استراتژی ما به نحوی است که به دنبال نوسان گیری یا همان اسکالپ هستیم، به نظر در زمآنهای کم حجم بازار موقعیتهای بهتری نصیب ما میشود.

اما با همه این اوصاف، بهتر است انتخاب شما این بروکرها نباشد چون احتمال کلاهبرداریشان خیلی زیاد است. 5. در ادامه با صفحهای مانند تصویر زیر روبرو خواهید شد. در ادامه با ما همراه باشید تا به این سؤالات پاسخ دهیم. با بسته شدن این معامله، مقدار یورو خریداری شده فروخته شده، و معاملهگر در قبال آن دلار آمریکا دریافت میکند. احتمال ضرر بزرگ در فارکس : ماهیت بازار فارکس با بورس کامل متفاوت است و شما می توانید روی معاملات خود تا 500 برابر سرمایه اولیه وام دریافت کنید که بدون دانش مدیریت سرمایه نتنها باعث سود شما نمی شود بلکه بخاطر طمع می تواند ضرر ده هم باشد. فعالیت شخصی در فارکس : در قوانین بالا دستی اشاره ای نشده است که این کار جرم است و فقط سازمان بورس مجوز به کارگزاری ها نمی دهد. مجوز فعالیت فارکس در ایران : دادن این مجوز بر عهده سازمان بورس و اوراق بهادر تهران است. که در صورت عدم مدیریت سرمایه باعث از دست دادن سرمایه شما می شود. اما در ایران بخاطر عدم شفافیت و مجوز هنوز مالیاتی ندارد.

از طرف دیگر ما در ایران زندگی میکنیم و نمیتوانیم بهصورت مستقیم ارز واریز کنیم بنابراین عملاً باید از یک فیلتر تبدیل ارز و صرافی سرمایه خود را عبور بدهیم این فیلتر نیز برای خود کارمزدی در نظر میگیرد. معاملهگرانی که در اتحادیه اروپا زندگی میکنند میتوانند از خدمات NordFX Cy استفاده کنند تا از پشتیبانی یک رگولاتوری معتبر نیز استفاده کنند. این بروکر در کشور بلیز ثبت شده است و تحت رگولاتوری IFSC این کشور است. در بخش مدارک لازم جهت ثبت نام، این موضوع بطور کامل توضیح داده شده است. شما بعد از ثبت نام در لایت فارکس، به سادگی میتوانید به مدیرانی که معامله گر هستند و انتخاب میکنید، متصل شوید. اگر بخواهیم به وقت ایران در مورد این زمان صحبت کنیم، بهتر است شما از ساعت ۶ تا نیم ساعت بعد از بامداد برای معامله طلا در بازار اقدام کنید. هر لات میزان واحد متفاوتی دارد که بر اساس این واحد، میزان سود مختلفی نیز به شما میدهد. اگر میخواهید در دوره آموزش مقدماتی ارز دیجیتال شرکت نمایید، تیم میداس سرمایه آن را به صورت رایگان ارائه میدهد. این پروسه به شما این امکان را میدهد که از فرآیند برداشت وجه مطمئن شوید و ببیند این فرآیند سخت است یا راحت.

از نظر تئوری حداقل سرمایه برای فارکس معنی خارجی ندارد؛ یعنی شما با یک دلار هم میتوانید در بازار سرمایه فارکس حضور داشته باشید البته اگر با یک دلار به شما سهمی بفروشند! گاهی شرایطی پیش می آید که در سفر هستید اما باید کارهایی را برای حضور در بازار انجام دهید خوب است بدانید که ربات های فارکس به صورت هم زمان معاملات شما را اجرا می کنند و دیگر نگران این موضوع نخواهید بود البته باید توجه داشته باشید که ایجاد سیستم های خودکار به زمان و کار نیاز داشته و این ربات ها را باید به خوبی کنترل نمود. این موضوع ممکن است بر فعالیت تریدرها تحت تاثیر منفی داشته باشد. پس بررسی نوسانات بازار نیز در انتخاب بهترین جفت ارز تاثیر دارد. اما در مورد ساعت باز شدن بازار طلا در فارکس باید گفت این بازار از نظر زمانی کمی با ساعت کار جفت ارزها تفاوت دارد. اما در نهایت چه خوب میشد که بورس تهران در این زمینه تجدید نظر می کرد و با آموزش صحیح به سرمایه گذاران فرصت ارز آوری برای کشور را در این شرایط تحریمی به وجود می آورد. به شدت توصیه می کنم قبل از هر گونه سرمایه گذاری ، شرایط و قوانین این بروکرها را خوانده باشید و در مورد آن بروکر تحقیق کافی انجام داده باشید و فقط به تبلیغات وبسایت اکتفا نکنید.

بروکرهای NDD، هیچ کنترلی روی اسپرد ندارند و ممکن است براساس میزان عرضه و تقاضا و شرایط کلی بازار، واید شوند. اگر قصد ثبت نام در فارکس تایم را دارید میتوانید روی مقاله زیر کلیک فرمایید تا بصورت تصویری و مرحله به مرحله نحوه ثبت نام و فعال سازی حساب در بروکر fxtm را آموزش ببینید. سپس روی گزینه سبز رنگ ثبت نام کلیک فرمایید. چیزی شبیه به سکهها و کوینهای روی میز پوکر. از این رو هنگام تبدیل ارز ایران به ارز دلار و برعکس حداقل سرمایه برای فارکس اگر کم باشد نه تنها سود شما بر نمیگردد بلکه چیزی هم باید دستی به صرافیها بدهید!

توسط دکتر ژند

دکتر ژند