با سهولت بازدهی طلا به مقاومت کلیدی باز می گردد


نکات طلایی:

  • Q4 با پرتو امید آغاز می شود زیرا بازده اوراق قرضه در حال عقب نشینی است و این به کاهش فشار در زمینه های مختلف مانند سهام و طلا کمک می کند.
  • همانطور که در هفته گذشته مشاهده شد، با توجه به تصویر پیرامون نرخ ها و سیاست فدرال رزرو، چشم انداز بلندمدت طلا نزولی است. با این حال، در کوتاه‌مدت، ممکن است زمینه برای عقب‌نشینی عمیق‌تر در حرکت نزولی وجود داشته باشد، زیرا قیمت پس از تنظیم حمایت بالاتر و پایین، به سرعت به منطقه مقاومت کلیدی بازگشته است.
  • تجزیه و تحلیل موجود در مقاله متکی است اقدام قیمت و تشکیلات نمودار. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عملکرد قیمت یا الگوهای نمودار، ما را بررسی کنید آموزش DailyFX بخش.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

پیش بینی طلای رایگان خود را دریافت کنید

ما به تازگی یک سه ماهه سوم بی رحمانه برای دارایی های ریسک را به پایان رسانده ایم و در سه ماهه چهارم پرتو امیدی نشان داده است زیرا بازدهی خزانه داری ایالات متحده این سه ماهه را با عقب نشینی آغاز کرده است. این به کاهش فشار از سوی تعدادی از بازارها کمک کرد، که کلید آنها سهام و کالاها هستند. البته سوال بزرگتر این است که آیا این مهلتی برای یک روند بزرگتر است یا شروع یک روند جدید، و من فکر می کنم بیشتر جهان احتمالاً به جای دومی روی اولی استوار است. بنابراین، هر قدرتی که در دارایی های ریسکی بر اساس کاهش بازدهی می بینیم، موضوعی موقتی در تصویر بزرگتر به نظر می رسد. اگر عقب‌نشینی‌ها همچنان ادامه داشته باشند، زمانی که با محرک اصلی بعدی مواجه می‌شویم که به دنیا یادآوری می‌کند که فدرال رزرو هنوز با افزایش نرخ بهره تمام نشده است، می‌توانند به سرعت دوباره تغییر کنند.

هفته گذشته شاهد بودیم که اسکناس 10 ساله به بالاترین سطح در 11 سال اخیر برای بازدهی 4 درصد رسید. این اتفاق در روز پنجشنبه رخ داد، همان زمانی که طلا به پایین ترین سطح خود رسید و پایین ترین سطح خود را در دو سال اخیر ثبت کرد. و با ادامه افزایش نرخ‌ها، پس‌زمینه طلا همچنان نزولی است. نرخ های بالاتر به معنای هزینه فرصت بیشتر برای سرمایه گذاری در ابزارهای بدون بازده است و در حالی که این ممکن است بر روی هر سرمایه گذار طلا تأثیری نداشته باشد – بر برخی تأثیر می گذارد – و این منجر به تغییر در تعادل عرضه / تقاضای طلا می شود که منجر به ساخت طولانی تر می شود. روندهای دوره ای، مانند آنچه در طول سال جاری دیده ایم، زیرا فدرال رزرو در تلاش برای مقابله با تورم، ستیزه جویانه خود را افزایش داده است.

شاید تصادفی نباشد که در همان ماهی که فدرال رزرو QT را افزایش داد و در عین حال به افزایش نرخ بهره ادامه داد، قیمت طلا طبق آنچه که در هفته گذشته مشاهده شد، کف دو کف را شکست. در درازمدت، این معانی نزولی دارد، زیرا خط گردن این سازند در ناحیه‌ای از مقاومت قبلی قرار دارد. همان منطقه مقاومت امروز قبل از همه‌گیری در جریان بود، و به تعیین اوج طلا کمک کرد و به سرعت در اوایل سال 2021 به عنوان حمایت به بازی بازگشت، که طی هجده ماه پس از آن از طریق چرخش‌های متعدد ادامه یافت. تا دو هفته پیش یعنی.

نمودار قیمت هفتگی طلا

image1.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; طلا در Tradingview

طلا بلند مدت

برداشتن یک گام به عقب در نمودار، جذابیت تم بلندمدت را با تمرکز بر نقض اخیر حمایت از یقه برای فرم دوتایی برجسته می کند. این همچنین زمینه‌ای را برای ادامه سناریوهای نزولی نشان می‌دهد، با تمرکز بر سطح 1567 و شاید بیشتر از آن، منطقه‌ای در حدود سال 1454 که با دسته‌ای از نوسانات پایین‌تر از نوامبر 2019 تا مارس 2020 همراه است که با 61.8 درصد فیبوناچی اصلاحی همسو است. از حرکت بزرگ 2016-2020.

نمودار ماهانه طلا

image2.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; طلا در Tradingview

طلا کوتاه مدت

من این را در مقاله هفته گذشته برجسته کردم، اما، به طور کلی، معامله گران می خواهند به دنبال فروش مقاومت و خرید حمایت باشند. البته، استراتژی‌های شکستی وجود دارند که به نظر برعکس عمل می‌کنند – فروش با قیمت‌های پایین‌تر یا خرید با قیمت‌های بالاتر تا بالاترین قیمت. اما، در طلایی اخیر، این سبک شکست به خصوص در طول این دوره نزولی اخیر برای من خطرناک به نظر می رسد. بنابراین، صبر برای خرس‌های طلا اولویت است، زیرا عقب‌نشینی‌ها می‌تواند به‌ویژه بی‌رحمانه باشد، مانند آنچه در دو هفته اول سپتامبر شاهد بودیم که قیمت طلا پس از تست حمایتی ماه قبل در سطح روان‌شناختی 1700 به 1746 دلار رسید.

و این قیمتی است که ممکن است خیلی زود به تصویر بازگردد، زیرا در حال حاضر یک اصلاح کوتاه مدت در طلا کار می کند و ممکن است فضای بیشتری برای اجرا وجود داشته باشد. هفته گذشته شاهد بودیم که طلا در مقاومت قبلی، حمایت بالاتر-پایین را پیدا کرد، که در حدود 1650 ترسیم شده بود. این مدت کوتاهی پس از آزمایش مقاومت در بالاترین سطح انجام شد، و گاوها تا اینجای هفته به دنباله روی ادامه دادند.

برای شروع هفته، یک گوه سقوط کوتاه مدت در بازی وجود دارد و این نیز متمایل به پرچم گاو نر است. این امر تمرکز خود را بر افزایش سطح مقاومت در حدود 1690 یا شاید حتی 1700 قرار می دهد. حرکت به سمت هر یک از این سطوح مقاومت می تواند به طور بالقوه در را برای خرس های بلندمدت دوباره باز کند، اما باز هم، معامله گران می خواهند بخوانند. اقدام قیمت برای به دست آوردن این احساس که فروشندگان ممکن است از این جهش برای موقعیت‌یابی به روندهای بلندمدت استفاده کنند.

نمودار قیمت طلا دو ساعته

image3.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; طلا در Tradingview

— نوشته جیمز استنلی، استراتژیست ارشد، DailyFX.com و رئیس آموزش DailyFX

با جیمز در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @JStanleyFX
منبع: https://www.dailyfx.com/news/gold-price-forecast-gold-pulls-back-to-key-resistance-as-bond-yields-ease-20221003.html

توسط دکتر ژند

دکتر ژند