بازگشت مجدد ممکن است فرصت طولانی بالقوه را فراهم کند


  • WTI در نهایت به سطح روانی 90.00 دلار در هر بشکه بازگشت.
  • الگوی شمعدان مورنینگ استار در نکات هفتگی در بیشتر صعودی.
  • اوپک پلاس در حمایت از قیمت ها تردید نخواهد کرد، 100 دلار در هر بشکه در بازی باقی می ماند.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی نفت رایگان خود را دریافت کنید

WTI چشم انداز بنیادی

نفت WTI هفته گذشته با توجه به اعلام اوپک پلاس که کاهش تولید را در نوامبر اعلام کرد، 17 درصد افزایش یافت. وزیر انرژی عربستان سعودی هفته گذشته اظهار داشت که هرگز چنین بلاتکلیفی را نمی شناسد و در عین حال بر نیاز به ثبات بازار تاکید کرد. اوپک پلاس با کاهش اخیر تولید موضع خود را به صراحت اعلام کرده است که مایل است آنچه را که لازم است برای ثابت نگه داشتن قیمت ها و نزدیکتر به مرز ۱۰۰ دلار در هر بشکه انجام دهد. با توجه به اعلام اوپک پلاس، ایالات متحده یک بار دیگر پتانسیل فرو بردن ذخایر استراتژیک نفت خود را ارزیابی می کند. در صورتی که ایالات متحده از این راه پیروی کند و نگرانی‌های تقاضا ادامه یابد، می‌توانیم پیش از افزایش بالقوه بالاتر از 100 دلار در هر بشکه، قیمت را کاهش دهیم. این کاملاً با روایت فنی در حال توسعه در حال حاضر مرتبط است.

WTI نمودار هفتگی نفت – 11 اکتبر 2022

نمودار، شرح هیستوگرام به طور خودکار تولید می شود

منبع: TradingView

از منظر فنی، WTI در نمودار هفتگی الگوی شمعدانی مورنینگ استار را چاپ کرده است در حالی که بالاتر از سطح روانی کلیدی 90.00 دلار بسته شده است. شمع هفتگی به سختی با فتیله ای بسته می شد که نشانه دیگری از حرکت صعودی در بازی است. شمع هفتگی به 50-SMA ضربه زده است که مقاومتی را برای شروع هفته محدود کرده است. با توجه به اندازه و همچنین سرعت حرکت، احتمال عقب نشینی در این مرحله وجود دارد. سوال بهتر این است که چقدر باید انتظار عقب نشینی عمیق داشته باشیم؟

WTI نمودار روزانه نفت – 11 اکتبر 2022

نمودار، شرح هیستوگرام به طور خودکار تولید می شود

منبع: TradingView

در نمودار روزانه، WTI از 20 و 50-SMA شکسته و بسته شده است، زیرا ما اکنون بین سطوح روانی 90.00 و 95.00 دلار معامله می کنیم. در همین حال، RSI روزانه در محدوده خرید بیش از حد باقی می‌ماند که اعتبار بیشتری به احتمال عقب‌نشینی قیمت می‌افزاید.

ما حوزه‌های پشتیبانی زیادی داریم که در صورت ادامه کاهش قیمت، ممکن است وارد عمل شوند. نزدیکترین سطح روانی کلیدی 90.00 دلار است که در آن قیمت قبل از کاهش شدید دو برابر شده بود. عقب نشینی عمیق تر قیمت می تواند منجر به آزمایش مجدد 20 و 50-SMA شود که با پایین ترین سطح 2013 و آگوست 2022 در حدود 85.00 تا 87.00 دلار مطابقت دارد. انبوه تلاقی‌های موجود در این منطقه تنها به احتمال اینکه گاوها یک بار دیگر با بالاترین قیمت‌های جدید در محدوده 95.00 تا 100.00 دلار وارد شوند، می‌افزاید.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

منابع برای معامله گران

چه یک معامله گر جدید یا باتجربه باشید، ما چندین منبع برای کمک به شما در دسترس داریم. شاخص‌هایی برای ردیابی احساسات معامله‌گران، پیش‌بینی‌های فصلی معاملات، وبینارهای تحلیلی و آموزشی که روزانه برگزار می‌شود، راهنمای معاملاتی برای کمک به شما در بهبود عملکرد معاملاتی، و یکی به‌ویژه برای کسانی که تازه وارد بازار فارکس شده‌اند.

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده بازار برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda
منبع: https://www.dailyfx.com/news/wti-oil-retracement-may-provide-potential-long-opportunity-20221011.html

توسط دکتر ژند

دکتر ژند