این 11 خودرو از فهرست قرعه کشی خارج شدند+ لیست خودروها | در


در ایران خودرو، مساله کمی متفاوت است و این گروه صنعتی در گام نخست دو خودروی هایما و تارا را برای کشف قیمت پایه در بورس کالا عرضه کرد.

– روز نو :سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: حذف تدریجی قرعه کشی خودرو که یکی از سیاست های وزارتخانه و مورد تاکید وزیر صمت است، به تدریج در حال انجام است و تاکنون 11 خودرو از شمول قرعه کشی خارج شده است.

در بند (5) از فرمان هشت ماده ای رییس جمهور در حوزه خودرو درخصوص نحوه عرضه خودرو به مردم به منظور ایجاد شفافیت و افزایش رضایت مندی مردم آمده است: ضمن حذف تدریجی روند قرعه کشی با افزایش عرضه، فرآیند فعلی عرضه خودرو (از طریق قرعه کشی) فوراً اصلاح و شفاف سازی لازم در آن انجام شود.

در این زمینه امید قالیباف سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: یکی از سیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت حذف تدریجی قرعه کشی خودرو است که وزیر صمت بارها و بارها آن را مطرح کرده است.

وی بیان داشت: بررسی روند قرعه کشی خودرو در سال جاری حاکی از آن است که در هر مرحله تعداد بیشتری از خودروها از قرعه کشی خارج شده اند که این مهم به دلیل افزایش تولید خودروی کامل بوده است.

قالیباف ادامه داد: اکنون در گروه خودروسازی سایپا به جز خودروهای کوییک اس و ساینا اس که هنوز در فرآیند قرعه کشی هستند، بقیه خودروها از قرعه کشی خارج شده و به صورت پیش فروش عرضه می شوند.

وی گفت: در گروه صنعتی ایران خودرو نیز تاکنون چهار خودروی تارا با دنده اتوماتیک، تارا دبا دنده دستی، دنا پلاس توربوشارژ و دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک از قرعه کشی خارج شده است.

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: امسال با در پیش گرفته شدن شیوه قرعه کشی یکپارچه، شاهد برقراری ثبات در بازار بودیم و رفتارهای هیجانی و تقاضاهای کاذب رو به کاهش گذاشت و در چند ماه اخیر قیمت ها در بازار روند کاهشی داشته است.

وی تصریح کرد: در قرعه کشی ها نیز شاهد کاهش تقاضای سفته بازی و واسطه گری بودیم و با مدیریتی که در عرضه اتفاق افتاد، تعداد بیشتری از خودروها از قرعه کشی خارج شدند.

قالیباف در پاسخ به اینکه چه زمانی شاهد حذف قرعه کشی ها در فروش فوق العاده خودرو خواهیم بود، خاطرنشان کرد: این گام بعدی خواهد بود و با افزایش تولید می توان تعداد خودروهای بیشتری را از طریق فروش فوق العاده از قرعه کشی خارج کرد.

وی یادآوری کرد: اکنون خودروهای کوییک، کوییک آر (دو رنگ)، وانت سایپا 151 و همه محصولات زامیاد به صورت فروش فوق العاده از قرعه کشی خارج شده اند.

سخنگوی وزارت صمت اظهار داشت: در ایران خودرو، مساله کمی متفاوت است و این گروه صنعتی در گام نخست دو خودروی هایما و تارا را برای کشف قیمت پایه در بورس کالا عرضه کرد.

وی افزود: در گام بعدی، خودروهای پژو پارس و پژو 206 تیپ دو وارد بورس خواهد شد که در این صورت دست این خودروساز برای تامین نقدینگی در راستای رشد تولید و خروج خودروها از قرعه کشی بازتر می شود.

کلید واژه ها: وزارت صنعت، معدن و تجارت – خودرو – صنعت، معدن و تجارت – قرعه کشی – قرعه کشی خودرو – سخنگوی وزارت – وزارت – عرضه – وزیر صمت – تجارت – معدن – سخنگوی – افزایش – خودروی هایما – یکی از – سیاست – گروه صنعتی – رییس جمهور – رضایت مندی – وزارتخانه – شفاف سازی – بورس کالا – شفاف – مردم – وزیر – در ایران – خودروها – قالیباف – متفاوت – شفافیت


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn64710295/%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%D8%A7%D8%B2-%D9%81%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%AA-%D9%82%D8%B1%D8%B9%D9%87-%DA%A9%D8%B4%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%B4%D8%AF%D9%86%D8%AF%2B-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7

توسط دکتر ژند

دکتر ژند