این دو صنعت زیر ذره بین باشند | احتمالا دور بعدی صعود بورس

کلید واژه ها: بازار – بازارهای جهانی – بازار سرمایه – اقتصادی – بورس – ابهامات – سرمایه – احتمال – اشخاص حقوقی – وضعیت مطلوب – جهانی – شرایط – سیاسی – ادامه – وضعیت – زیر ذره بین – انداز – کوچک بازار – بازار سهام – صعود – کشور – موسی – کارشناس – ذره بین – اعتماد – اعتقاد – نزدیک – گزارش – داخلی – حقوقی


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65339958/%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D9%88-%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA-%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D8%B0%D8%B1%D9%87-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D9%86%D8%AF

به گفته موسی پور؛ صنعت لاستیک و تایر می تواند جزو صنایعی باشد که تجربه p/e های گذشته را پیش روی خود داشته باشد اما نیاز است افزایش نرخ ها انجام شده و باید فرصت داد تا بهای تمام شده خرید شرکت ها کاهش یابد تا در صورت های مالی آنها مشاهده شود.

وی درباره گزارش های تابستان برخی نمادهای صنایعی همچون پالایشی، زراعتی، دارویی، سیمانی، کاشی و سرامیک و روانکارها نگاه مثبتی داشت.

موسی پور با بیان اینکه به احتمال زیاد تداوم سیاست های انقباظی را پیش رو داشته باشیم، اظهار کرد: احتمالا دور بعدی صعود بورس با توجه به شرایط کنونی یک صعود تورمی باشد و به دلیل وضعیت نامساعد بازارهای جهانی، صنایع داخلی و کوچک بازار در صدر توجهات قرار بگیرند.

وی در ادامه عنوان کرد: ابهامات سیاسی و اقتصادی کشور، چالش های زیادی را ایجاد کرده است و شرکت های بزرگ کشور که اکثر آنها کامودیتی محور هستند با وضعیت مطلوب مواجه نبوده و چشم انداز بازارهای جهانی آنگونه که باید جالب نیست.

احتمالا دور بعدی صعود بورس با توجه به شرایط کنونی یک صعود تورمی باشد و به دلیل وضعیت نامساعد بازارهای جهانی، صنایع داخلی و کوچک بازار در صدر توجهات قرار بگیرند.

این کارشناس بازار سرمایه درباره صنعت لاستیک و تایر هم چشم انداز مناسبی را متصور بود اما به عقیده وی بهبود این گروه نیاز به گذشته زمان دارد.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازبورس تابناک”، حسن موسی پور کارشناس بازار سرمایه با اعتقاد به اینکه وجود ابهامات سیاسی و اقتصادی زیاد و نبود چشم انداز مناسب از متغیرهای اقتصادی در ادامه سال دلیل اصلی رکود این روزهای بورس است، به بورسان گفت: خروج پول از بازار و نبود اعتماد اشخاص حقوقی به بازار سهام و نزدیک شدن به فصل بودجه شرایط را برای بازار سرمایه کمی سخت کرده است.

وی اظهار امیدواری کرد هر چه زودتر ابهاماتی که بر سر بازار است کاهش یافته و با مدیریت درست شرایط بهتری برای بازار سرمایه فراهم شود.

توسط دکتر ژند

دکتر ژند