اگر معامله گران ذرت درست باشند، قیمت گراز ناب ممکن است در ماه سپتامبر افزایش یابد


گراز لاغر، ذرت، ریسک ژئوپلیتیک، قیمت خوراک، چشم انداز فنی – نکات صحبت

  • قیمت گراز بدون چربی در ماه اوت برای دومین ماه کاهش یافت، اما سرعت زیان کاهش یافت
  • سپتامبر ممکن است شاهد بازگشت مجدد قیمت خوکی با تحقق بادهای صعودی باشد
  • معامله‌گران ذرت شرط می‌بندند که قیمت‌ها بالاتر می‌رود، که باعث کاهش قیمت‌ها می‌شود

قیمت گراز لاغر در شیکاگو 5.86 درصد کاهش یافت تا معاملات آگوست بسته شود، که از ژوئیه که قیمت ها 10.9 درصد کاهش یافت، ضرر را افزایش داد. قرارداد اکتبر 91.525 در هر پوند تعیین شد. کاهش قیمت نقدی که در بورس کالای شیکاگو (CME) با قیمت‌های بالاتر معامله می‌شود، بر احساسات بازار آتی تأثیر گذاشت و قیمت‌ها را در روز چهارشنبه بیش از 2 درصد کاهش داد. مانند نفت خام و قیمت‌های دیگر کالاها، گرازهای لاغر اکنون نزدیک به سطوحی هستند که قبل از حمله روسیه به اوکراین بود.

با حذف بخش عمده ای از ریسک ژئوپلیتیکی از بازار کالاها، معامله گران می توانند تمرکز خود را به عوامل بنیادی سنتی تر برگردانند. تعطیلات آتی روز کارگر در ایالات متحده در 5 سپتامبر، پایان سنتی تابستان و همراه با آن، فصل باربیکیو است. این معمولاً منجر به چندین ماه کاهش متوسط ​​در تقاضا می شود. افت دما همچنین به افزایش مقدار پوند کمک می کند و به افزایش عرضه منجر می شود که بر قیمت ها تأثیر می گذارد.

با این حال، قیمت ذرت تا ماه آگوست افزایش یافت و 7.14 درصد در ماه آگوست افزایش یافت و یک زنجیره زیان سه ماهه را شکست. دانه غلات یک عنصر کلیدی خوراک دام، از جمله خوک، است. قیمت کودها افزایش یافته است و آب و هوای شدید باعث افزایش دما شده است و باعث ایجاد شرایط خشکی می شود که برای عملکرد محصولات زیان آور است. افزایش طولانی مدت قیمت خوراک می تواند از چشم انداز صعودی گرازهای لاغر حمایت کند. اگر قیمت خوراک بیش از حد بالا برود، دامداران خوراک خود را کاهش می دهند. این باعث کاهش وزن حیوان می شود که منجر به کاهش عرضه می شود.

بازرگانان کشاورزی، و به طور خاص سفته بازان، به طور فزاینده ای نسبت به قیمت ذرت خوش بین شده اند. بر اساس داده های کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC)، موقعیت های خرید غیرتجاری برای چهار هفته متوالی افزایش یافته است. برای هفته منتهی به 23 آگوست، شرط های طولانی 25640 قرارداد افزایش یافت و مجموع موقعیت های سفته بازان را به 339 هزار رساند که بالاترین میزان از ژوئن است. اگر این معامله گران درست باشند و قیمت ذرت تا ماه سپتامبر افزایش یابد، باید به حمایت از قیمت گراز بدون چربی در هفته های آینده و تا اکتبر کمک کند.

گزارش تخت ذرت، گراز لاغر

نمودار ایجاد شده با TradingView

— نوشته شده توسط توماس Westwater، تحلیلگر DailyFX.com

برای تماس با توماس، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @FxWestwater در توییتر
منبع: https://www.dailyfx.com/forex/analyst_picks/todays_picks/thomas_westwater/2022/09/01/Lean-Hog-Prices-May-Rise-in-September-if-Corn-Traders-Are-Correct.html

توسط دکتر ژند

دکتر ژند