اگر بروکر ایرانی خیلی وحشتناک است، چرا نباید آمار نمایش؟

در ادامه تلاش میکنیم پاسخی مختصر و مفید به این سوال دهیم. بنابراین در معاملات جفت ارزی ماژور، ارز یک طرف معامله حتما باید دلار آمریکا باشد. پلتفرم اندروید با ظاهری بسیار شکیل و قدرتمند به تمامی معامله گران اجازه می دهد تا معاملات خود رو در گوشی و بدون محدودیت در هر کجا انجام دهند. بروکر به جای صرف وقت خود در جمع آوری و تهیه اسناد ، متخصصانی را ارائه می دهد که این کار را سریع و کارآمد انجام دهند. در این مقاله بررسی کردیم بروکر چیست و چه نکات مهمی را باید در انتخاب یک بروکر در نظر بگیریم. برای مثال فرض کنید یک درصد از کل مبلغ را باید به عنوان بیعانه بگذارید؛ اما در این حالت به اندازه کل مبلغ سود بدست میآورید. یک پرایس اکشن کار واقعی تمام الگوهای قیمتی را می شناسد اما برای ورود به معامله فقط بر الگوهای قیمتی تکیه نمی کند.بلگه الگوهای نموداری را فقط به عنوان حرکاتی تکرار شونده در نظر می گیرد و برای استفاده از آنها به منطقه تشکیل الگو (اصالت منطقه)توجه می کند و مدام به مناطقی توجه میکند که در ظاهر کمتر تصادفی هستند تا بتواند فرصتهای معاملاتی سودآوری پیدا کند.

این روزها اکثر بروکرها بهدلیل سیل عظیم کاربران ایرانی به این حوزه، پشتیبانهای فارسیزبان را به سیستم خود اضافه کردهاند. از طرفی بررسی سابقه، کیفیت عملکرد بروکر و خوشنامی آن در گذشته میتواند بهعنوان یکی از عوامل مهم در جهت افزایش ضریب اطمینان مشتریان نیز کاربرد داشته باشد؛ اما باید توجه داشت که این امر به هیچ عنوان تضمینی جهت عملکرد ایدهآل بروکر در آینده نیست و بایستی به سایر عوامل نیز توجه داشت. برخی از بروکرها که کیفیت پایینتری دارند، کارمزدهای کمتری هم میگیرند، اما معمولاً بروکرهای معتبر فارکس، کارمزدهای بیشتر و منصفانهتری در برابر خدمات خود لحاظ میکنند که توجه به این موضوع هم اهمیت زیادی برای کاربران دارد. توجه داشته باشید که در حساب R Trader این تعداد بسیار فراتر می رود و سهامی از شرکت های بزرگ آمریکا ، انگلستان، هلند، آلمان، ایتالیا، بلژیک، سوئیس، اسپانیا، نروژ، فرانسه، برزیل ، سوئد ، پرتغال ، دانمارک ، اتریش و فندلاند را نیز شامل می شود. پس با بیگ اینکام همراه باشید … افرادی که در بازارهای مالی هیچ تجربهای نداشته و با پلتفرم و استراتژیهای مخصوص به آن نیز آشنایی چندانی ندارند بهتر است کار خود را با این حسابها آغاز کنند.

بروکرها همانند صرافیها، همواره دو قیمت را تحت عنوان قیمت خرید و قیمت فروش به مشتریان خود پیشنهاد میدهند. بروکر ویندزور در ۱۹۸۸ تاسیس شد و بدین ترتیب، بیش از ۳۰ سال سابقه به عنوان یک کارگزار معاملاتی دارد. به عنوان مثال اگر ۱۲۰ دلار بونوس دریافت کردهاید میتوانید با ۶۰ لات معامله این ۱۲۰ دلار را برداشت کنید. چراکه قوانین معاملاتی بروکر بسیار مهم است و تایید آن به منزله عقد یک قرارداد با این ضوابط میباشد. به دلیل داراییهای زیاد با ارزهای پایه، پیپ مورد استفاده قرار گرفته و بسیار با اهمیت میباشد. البته این موضوع به این معنی نیست که اگر صرفاً چند نفر بدون هیچ دلیل و مدرکی بروکری را در جایگاه نقد قرار دادند، بروکر فاقد اعتبار باشد. قیمت یورو پس از چند روز طبق پیش بینی شما 1000 تومان افزایش می یابد و شما یورو را می فروشید. پیش بینی شما و دوستتان از قیمت دلار در هفته آینده، کاملا مخالف یکدیگر است. البته با تمامی تحریم ها، باز هم ایجاد اکانت در این پلتفرم بسیار راحت تر از نمونه های مشابه است.

بنابراین هرچه رگولیشن بروکر از منظر درجه اعتباری سطح بالاتری را دارا باشد در نتیجه میتواند ضریب اطمینان بیشتری نیز داشته و در ادامه درجه امنیت سرمایه بیشتری برای معاملهگران فراهم کند. معاملهگران در این حساب پولی از دست نمیدهند و پولی نیز بهدست نمیآورند که میتواند نکته مثبتی برای آغاز بهکار معاملهگران در بازارهای مالی باشد. همانطور که پیش از این نیز گفتیم، بسیاری از بروکرهای مطرح دنیا به دلیل شرایط خاص تحریمی ایران، اجازه ارائه خدمات به کاربران ایرانی را ندارند. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، این است که برخی از بروکرها به دلیل مسائل تحریمی علیه کشور ما، خدمات خود را با معاملهگران ایرانی ارائه نمیکنند.

این ویژگی که معمولا تحت عنوان Liability Insurance شناخته می شود اگرچه به عنوان یک الزام برای تمامی بروکرها درنظر گرفته نشده اما می تواند خود مهر تاییدی بر کیفیت بالای بروکر انتخابی باشد. یکی از مهمترین مواردی که باید در خصوص انتخاب بروکر به آن توجه داشت بررسی سابقه و کیفیت عملکرد آن در گذشته است. کیفیت پشتیبانی و خدمترسانی به هر زبانی که باشد، یک مسئله بسیار مهم دیگر است. البته باید توجه داشت که اسپرد زیاد و بسیار اندک نیز به یک اندازه آسیبزننده هستند؛ همچنین گاهی اوقات برخی بروکرها باتوجه به حساسیت مشتریان خود میزان اسپرد را کاهش میدهند؛ اما با روشهای دیگر مانند کمیسیون میزان دریافتی خود را در ادامه افزایش میدهند. Windsor Brokers (BZ) Ltd زیر نظر کمیسیون خدمات مالی بلایز (IFSC) قرار دارد. Seldon Investments (Jordan) Ltd زیر نظر کمیسیون داراییهای اردن (JSC) قرار دارد. مثلاً یک توریست ژاپنی ممکن است ین (فیزیکی) را به دلار آمریکا تبدیل کنند و شاید برای انجام این کار هزینه کمیسیون پرداخت کنند تا بتوانند ارز کشور خود را در سفر خرج کنند! بروکر می تواند انتخاب دستور معاملاتی را انجام دهد و سودآورترین پیشنهاد را ارائه دهد.

در این مقاله، در ابتدا به شما آموزش می دهیم که چطور بهترین بروکر را برای کسب سود و جلوگیری از ضرر در فارکس انتخاب کنید، . حتماً بروکری را انتخاب نمایید که تیم پشتیبانی قوی داشته باشد و همواره پاسخگوی شما باشد. خریدوفروش در بازار فارکس بدون استفاده از خدمت ارائه شده توسط بروکر یا همان کارگزاران بازار تبادلات ارزی، کاری غیرممکن است و تمامی معاملهگران باید بروکری را متناسب با نیاز خود انتخاب نمایند. علاوهبر این موضوع سعی کنید بروکری را انتخاب نمایید که درصورت نیاز سریعاً و به صورت 24ساعته پاسخگوی شما باشد. شما باید هنگام ثبتنام در هر بروکر آپشنهای واریز و برداشت آن را مورد بررسی قرار دهید.

معامله در فارکس مثل آب خوردن نیست! او گفت: «در حال حاضر مشکلی نیست، اما در بلندمدت بازار به سمت نزول حرکت خواهد کرد. در سراسر دنیا به سمت این بازار کشیده شده و به معامله در آن می پردازند. حتما باید در این زمینه نیز پرسوجو کنید تا گزینه مناسب مورد نظر خود را بیابید. مستندات دقیق و مناسب. بروکر اطلاعات دقیق و به موقع را ارائه می دهد که شانس شما برای دستیابی به دارایی ها با نقدینگی ضعیف را به حداقل می رساند. قبل از اینکه مبلغ زیادی پول به یک حساب اختصاص دهید، مطمئن شوید که بروکر برای شما قابل اعتماد است.

به هر حال همانطور که مشخص است کمیسیون در فارکس نیز به نوعی ارتباط با استراتژی شما دارد و باید نگاه کنید و ببینید که قرار است با چه فرمولی در بازی سهام شرکت کنید. فیندو در دوره منتورینگ بازارهای جهانی همراه شماست تا با ارتقا دانش، مهارت و تجربهتان شما را در این مسیر همراهی کند. حال سوال اساسی این است که جهت انتخاب یک بروکر معتبر باید به چه نکاتی توجه کنیم؟ به هر حال چون قضیه مربوط به سرمایه گذاری در کشور آمریکاست، دولتمردان این کشور با ورود پول به بازار سهام این کشور مشکلی ندارند. شما میدانید که برای ورود به بازارهای جهانی باید دانش و مهارت کافی را داشته باشید. با استفاده از این بونس یا پاداش، می توانید تا 60% واریز اولیه خود را برای ورود به فارکس افزایش دهید و تفاوتی که با طرح قبلی دارد در این است که این بونس قابل ضرر بوده و اگر معاملاتتان وارد پروسه ضرر کردن شود و از میزان پاداش شما بیشتر شود از سرمایه شما هم کم خواهد شد. روی verify you email address کلیک کنید تا حساب شما در بروکر تایید شود. سپس روی «حساب معاملاتی باز کنید» کلیک کنید.

توسط دکتر ژند

دکتر ژند