انجام فشارهای فشاری طاقت‌فرسا {به اندازه‌ی کافی} کافی است – این است حتی بادوام‌تر انجام اموزش فارکس

تحلیلگران ING در یادداشتی می گویند: «در دو هفته گذشته، معاملات در محدوده بسیار باریک و همچنین بر اساس حجم بسیار پایین بوده است. در بازار مبادلات ارزی، به واحد اندازه گیری حجم معاملات، لات (Lot) می گویند. درصدی از قیمت و یا با یک عدد مشخص از انواع اسپرد می باشند. توجه کنید که در برخی ابزارهای معاملاتی، اسپرد نسبتا بالا است و شاید اگر شما یک معاملهگر ذرهای یا اسکالپ باشید (scalp trader) اسپرد مزبور برای شما مناسب نباشد. مثلا حداقل میزان اسپرد در پلتفرم متاتریدر ۴ و حساب استاندارد، ۱.۸ پیپ است. در حساب استاندارد، حداقل موجودی هزار دلار، هزار یورو، یا صد هزار ین است. اگر پلتفرم نتترید ایکس (Nettradex) را اتنخاب کنید، به دو نوع حساب مبتدی (Beginner) و استاندارد دسترسی دارید. سه پلتفرم معاملاتی به شما ارائه میدهد: متاتریدر ۴، متاتریدر ۵، و نت ترید ایکس (Net trade x). در پلتفرم نت ترید ایکس، اسپردها هم شناور و هم ثابت است. حتی سود و ضرر این حساب هم در واحد سنت محاسبه میشود. گروهی هم رویدادهای جهانی را برآورد کرده و دیدگاه بلند مدت تری در مورد تقویت و یا تضعیف ارز در طی شش ماه آینده مییابند و بر اساس آن اقدام به انجام معاملات بلند مدت مینمایند.

IG Markets دارای پلتفرم معاملاتی اختصاصی مبتنی بر وب به صورت بسیار خاص است. همچنین با توجه به شرایط خاص ایران، ممکن است بسیاری بروکرها این گونه خدمات را به ایرانیان ارائه ندهند، یا بسیار سخت بتوان با آنها کار کرد. وقتی زمانی که قیمت یک جفتارز خاص در فارکس به پایینترین حد خود میرسد، تریدرها تمایل بیشتری به خرید آن جفتارز پیدا میکنند (چون فکر میکنند که دیگر قیمت از آن پایینتر نمیرود و میتوانند با خرید در کف قیمت به سود برسند)، به این نقطه که قیمت دیگر از آن پایینتر نمیرود، در نمودار قیمتی، نقطه «حمایت» گفته میشود.

هر گروهی که با نماد Fx شروع شده باشد ، نشان دهنده جفت ارز های فارکس است. جدول ۲ حداکثر اهرم انتخابی برای هر نوع حساب را نشان میدهد. در آسیا در روز پنجشنبه، فشار فروش هیچ نشانه ای از کاهش نشان نداد. بازدهی اوراق بهادار 10 ساله خزانه داری در مقایسه با بسته شدن 1.948 درصدی آن در ایالات متحده در روز چهارشنبه به 1.9392 درصد کاهش یافت. بازدهی دو ساله، که با انتظارات معامله گران برای افزایش نرخ های صندوق فدرال رزرو افزایش می یابد، در مقایسه با بسته شدن 1.548 درصدی ایالات متحده، به 1.5563 درصد رسید. اهرم( Leverage ): اهرم استفاده از سرمایه قرض گرفته شده برای ضرب بازدهی است. در پنل کاربری سایت، تغییر اهرم بعد از باز کردن حساب نیز امکانپذیر است. پس از افتتاح حساب نیز میتوانید از پنل کاربری میزان اهرم خود را تغییر دهید، البته برای این کار باید هیچ معامله بازی در آن لحظه نداشته باشید. یا به طور مثال در تصویر زیر، افتتاح حساب واقعی، با پلتفرم متاتریدر ۴، نوع حساب استاندارد (با اسپرد ثابت)، اهرم ۱۰۰:۱، و با ارز دلار آمریکا (USD) را انتخاب کردهایم. در حساب استاندارد (Standard) حداقل موجودی هزار دلار، حداکثر اهرم ۲۰۰:۱ و حداقل حجم معاملاتی ۰.۱ است.

این بروکر پشتیبانی بسیار قوی دارد و بونوسهای هیجانانگیز زیادی میتواند به شما بدهد. اگر برای ثبت نام فارکس و یا در طی فعالیت های تجاری خود با مشکلی روبرو شدید، پشتیبانی فوق العاده کپیتال اکستند به زبان فارسی 24 ساعته در 7 روز هفته از طریق ایمیل، تماس تلفنی و گفتگوی زنده در خدمت شما خواهد بود. توجه کنید که ساعت واریز و برداشت و همچنین روز آن بسیار اهمیت دارد. سهام چینی که روز قبل به بالاترین سطح چهار هفتهای رسیدند، 0.6 درصد از دست دادند در حالی که شاخص هنگ کنگ 1.3 درصد سقوط کرد. دلیل این امر آن است که در آینده نرخ تبدیل دلار به پوند افزایش پیدا خواهد کرد و ارزش دارایی شما که به پوند است سیر نزولی در پیش خواهد گرفت. IFC CYPRUS LIMITED یا INFIN MARKETS سابق، واقع در قبرس، تحت نظارت سازمان دارایی و بورس قبرس (CySEC) قرار دارد. در واقع مارجین، وجه تضمین معامله است که معامله گر آن را به میان می گذارد. IFC Markets Ltd دفتر واقع در منطقه فدرال لابوان (واقع در مالزی) تحت نظارت سازمان خدمات مالی لابوان (LFSA) قرار دارد.

دادههای اقتصادی همواره عنصری جدایی ناپذیر از حرکت قیمت ارزها هستند. روشهای متنوعی جهت انتقال پول از حساب معاملاتی به شما ارائه میدهد. همچنین دیگر روشهای بانکی و الکترونیک، از پرفکتمانی، وبمانی، و بیتکوین تا حواله بانکی وسترن یونیون و پرداخت با کارتهای بانکی ویزا و مستر نیز قابل دسترسی هستند. برای هر بروکر، روشهای واریز و برداشت وجه از حساب معاملاتی واجد اهمیت است و باید آن را با شرایط خود مقایسه کنید. یکی از معیارهای اساسی در سنجش اعتبار یک بروکر، داشتن گواهی های معتبر یا به اصطلاح رگوله بودن است. یکی از نکات مهم درباره این بروکر، تعبیه زبان فارسی در وبسایت است. یکی از فاکتورهای بسیار مهم یک بروکر خوب،میزان اسپردی است که این بروکر ارائه میدهد و قاعدتاً هرچه میزان آن کمتر باشد برای معاملهگران مطلوب تر است.

توجه: ایمیل شما باید واقعی باشد، چون در ادامه از آن برای ورود به حساب و مدیریت آن استفاده خواهید کرد. به ایمیل خود بروید و بر روی گزینه تأیید کلیک کنید. پس از تغییر زبان، روی «افتتاح حساب» کلیک کنید. آن را وارد کرده و روی “تأیید” کلیک کنید. اگر قصد دارید دست به معاملات واقعی با پول واقعی بزنید (و سود و زیان واقعی داشته باشید)، «حساب واقعی» را انتخاب کنید. برای معامله واقعی و واریز و برداشت پول باید حسابتان تأیید شود. خوشبختانه، بروکر روبوفارکس روشهای متنوعی برای واریز و برداشت پول ارائه میدهد که برای شهروندان ایرانی نیز قابل استفاده است. همه این پلتفرمها برای نسخه ویندوز، آی او اس، و اندروید قابل استفاده هستند.

امروز دادههای اشتغال آمریکا منتشر خواهند شد و به احتمال زیاد رشد اشتغال آمریکا یا همان NFP به پایینترین سطح از ماه آوریل ۲۰۲۱ خواهد رسید. خرده فروشی چین در ماه آوریل 11.1 درصد در سال کاهش یافت، تقریباً دو برابر پیش بینی کاهش، در حالی که تولید صنعتی 2.9 درصد کاهش یافت، درست زمانی که تحلیلگران به دنبال افزایش جزئی بودند. به علاوه، میتوانید تقویم اقتصادی فارکس موجود در وبسایت بروکر را برای دریافت رویدادهای مهم و تاثیرگذار بر بازار دنبال کنید. در کل، پلتفرم معاملاتی همان نرمافزاری است که با استفاده از آن معاملات خود را انجام میدهید و نمودار بازار را دنبال میکنید. 2. عوامل تاثیرگذار روی تغییرات قیمت در معاملات CFD، به بازاری بستگی دارد که دارایی بخشی از آن است. در این پلتفرم میتوان همزمان چندین ابزار مالی یا اصطلاحا سبدهای دارایی را معامله کرد.

رگوله یا رگولاتوری، به مجموعه مجوزها و قوانینی گفته میشود که از طرف سازمانهای نظارتی خاص، که وظیفه کنترل و نظارت بر کارگزاریها را دارند، به بروکر فارکس اهدا خواهد شد. براساس آمار گفته میشود که حدود ۹۶ درصد معاملهگران فارکس دچار زیان میشوند و در نهایت این بازار را ترک میکنند. گفتم که اگر استراتژی غلط انتخاب کنید، یعنی ذهنیت و باور اشتباه دارید. شما میتوانید با فراگیری استراتژی های مختلف و تمرین آن ها روحیات خود را بدست بیاورید و کم کم با یادداشت خطا و اشتباهات خود و جلوگیری از تکرار آنها به یک استراتژی شخصی دست پیدا کنید. حتماً در این مورد، راهنمایی سایت را به طور کامل مطالعه فرمایید و از نظر ساعت و تاریخ انتقال پول روشهای مختلف را بررسی کنید. در این مورد، حتما راهنمایی سایت را با دقت مطالعه فرمایید. وقتی شما برای انجام معاملات خود در بازار فارکس اقدام میکنید، باید به این نکته دقت کنید که ممکن است در برخی مواقع قیمت با نوسانات بسیار زیاد و فوری همراه باشد. پس از توافق برتون وودز، توافقنامه اسمیتسونیان در دسامبر ۱۹۷۱ به وجود آمد که مشابه توافق قبلی بود با این تفاوت که امکان نوسانات بیشتری را برای ارزها فراهم میکرد.

توسط دکتر ژند

دکتر ژند