اخبار مهم برای بورس امروز دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ » تازه نیوز

به نقل از تجارت نیوز، شاخص کل هم‌وزن هم در این روز، عملکردی مشابه شاخص کل داشت اما تحت تاثیر معاملات نسبتا خوب گروه‌هایی نظیر صنعت پیمانکاری صنعتی رشد بهتری نسبت به نماگر اصلی تجربه کرد. در پایان روز گذشته شاخص کل هم‌وزن با ۰.۲۷ درصد افزایش معادل هزار و ۹۴ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۴۱۴ هزار و ۱۱۳ واحدی ایستاد.

این خبر مثبت می‌تواند باعث توجه افراد بیشتری جهت ورود به معاملات بورس کالا شود. در این صورت عمق و پویایی بورس کالا افزایش خواهد یافت و بستر مناسبی برای عرضه تمام خودروها فراهم می‌شود. افزایش عرضه خودرو در بورس نیز موجب افزایش سود تولیدکننده و به تبع، سهامداران خودرویی‌ها می‎‌‎‏شود.

تصمیم مهم اوپک پلاس موثر بر بورس تهران

در حالی که انتظارها بر تصمیم اوپک پلاس در جهت کاهش سطح تولید نفت بود، اوپک پلاس در نشست امروز خود تصمیم بر عدم کاهش تولید نفت گرفته است. کاهش تولید نفت بر افزایش قیمت آن تاثیر می‌گذاشت. اکنون که کاهش تولید نفت صورت نگرفته است ممکن است انتظارات منفی سطح قیمت نفت را کاهش دهد.

سیگنال رئیسی در مورد لایحه بودجه

با برنامه‌ ریزی صورت گرفته، خودروهای فروش رفته در بورس کالا زودتر از موعد تعیین شده، تحویل خریداران می‌ شود.(عصر خودرو)

امروز چند سیگنال برای بازار وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند که تالار شیشه‌ای، روندی متعادل را تجربه می‌کند. بر همین اساس این انتظار وجود دارد که شاخص کل در این روز عملکردی نوسانی و رو به تعادل از خود نشان دهد.

خبر خوش ایران خودرو برای خریداران در بورس کالا

به گزارش تازه‌نیوز، بورس تهران شرایط رشد بی جان و کم رمق خود را در دو روز ابتدایی هفته پیش برده است. نماگر اصلی تالار شیشه‌ای با نوسان اندک ۰.۰۱ درصدی تنها ۱۳۸ واحد جابه‌جا شد. شاخص یاد شده روز گذشته با رسیدن به محدوده یک میلیون ۴۱۷ هزار و ۸۵۹ واحد به کار خود پایان داد.

رئیسی در جلسه هیات دولت در روز گذشته اعلام کرد: پرهیز از اتخاذ تصمیمات و اقدامات تورم‌زا رویکرد اساسی دولت سیزدهم است. مسئولان در تنظیم لایحه بودجه برای دسترسی ارزان جامعه به اقلام خوراکی، آب، مسکن، سلامت و خودرو برنامه‌ریزی کنند.

صحبت‌های رئیسی در رابطه با لایحه بودجه در حالی است که گفته‌ها حاکی از انتشار جزئیات لایحه بودجه حین تحویل بودجه سال آتی به مجلس شورای اسلامی است. انتشار جزئیات لایحه بودجه به طور کل توانایی مشخص کردن جهت بازار سرمایه در کوتاه مدت را خواهد داشت.


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65893788/%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D9%87%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3-%D8%A7%D9%85%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D8%AF%D9%88%D8%B4%D9%86%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D8%B0%D8%B1

رویترز به نقل از منابع آگاه نوشت: اوپک پلاس در نشست امروز بر سر ادامه سیاست فعلی تولید خود توافق کرد.

توسط دکتر ژند

دکتر ژند