احتمال بازگشت مس با تقاضای ضعیف و افزایش عرضه محو می شود


مس، دلار آمریکا، شانس رکود، موجودی LME، ضمانت نامه های لغو شده – نکات صحبت

  • قیمت مس برای ششمین ماه متوالی در مسیر کاهش قرار دارد
  • داده های موجودی LME تصویر تیره ای از چشم انداز مس ارائه می دهد
  • افزایش قیمت احتمالاً مستلزم تغییر عمده در احساسات اقتصادی است

قیمت مس در ماه سپتامبر کاهش یافته است و در مسیر ششمین کاهش ماهانه خود قرار دارد و بازگشت آن در کوتاه مدت بعید به نظر می رسد. در حالی که سفته بازان همیشه می توانند قیمت ها را در هر چیزی از بهبود شاخص های اقتصادی گرفته تا تغییر شرط های افزایش نرخ بانک مرکزی افزایش دهند، مس یک کالا است. قیمت آن تا حد زیادی تحت تاثیر عرضه و تقاضا است. نگاهی به داده های موجودی برای بورس فلزات لندن (LME) تصویر تیره ای از چشم انداز قیمت به دست می دهد. موجودی از اوایل سپتامبر افزایش یافته است.

وارانت های لغو شده** به عنوان درصد کل موجودی از 49.75 درصد در 30 اوت به 6.73 درصد در 27 سپتامبر کاهش یافت. این کاهش در حالی رخ داد که موجودی در حال افزایش بود، به این معنی که موجودی با سرعت بیشتری نسبت به تقاضا (وارانت های لغو شده) برای آن افزایش یافت. فلز مس. این به طور موثر نشان دهنده تقاضای ضمنی کمتر برای مس است. در حالی که موقعیت‌ها منحصربه‌فرد هستند، روندهای تاریخی که رفتارهای مشابهی دارند، برای چشم‌انداز قیمت ضعیف هستند (همانطور که در نمودارهای زیر نشان داده شده است).

در حالی که ضمانت نامه های سهام بیانگر ادعای آتی در مورد سهام سرمایه در یک شرکت است، ضمانت نامه های LME نشان دهنده ادعایی در مورد موجودی فیزیکی در انبار LME است.**

بنابراین، چرا قیمت ها نتوانستند روند صعودی قیمت را در ماه اوت حفظ کنند؟ کسانی که می خواستند موجودی مس را از انبار بورس فلزات لندن خارج کنند، در اواخر آگوست شروع به کاهش شدید کردند و این روند در ماه سپتامبر ادامه یافت. از آنجایی که تقاضا در بحبوحه افزایش ترس از رکود کاهش یافت، به افزایش کل سهام کمک کرد که قیمت ها را بیشتر تحت فشار قرار داد. کاهش تقاضا و افزایش سطح موجودی، دستور العملی برای کاهش قیمت ها است.

رابط کاربری گرافیکی، نمودار، توضیحات برنامه به طور خودکار تولید می شود

کشف کنید که چه نوع معامله گر فارکس هستید

با این حال، به نظر می رسد که قیمت مس حتی در صورت کاهش قابل توجهی در دلار آمریکا، پایین بماند. یک تز محوری جدید کمک خواهد کرد – و شاید هم اکنون اینجاست – اگرچه این اثرات در بازارهای سهام و اوراق قرضه در مقابل تقاضای فیزیکی برای کالایی مانند مس بیشتر محسوس است. این احتمالاً تا زمانی که اقتصاد جهانی شاهد جهش قابل توجهی نباشد، رخ نخواهد داد، ترجیحاً تا حد زیادی توسط چین هدایت می شود.

شاخص DXY به یک خط روند اصلی بازگشت که بین ارائه حمایت و مقاومت تا ماه می چرخیده است. عقب نشینی دیر شده است، اما ممکن است با نگاه کردن به نوسانگرهای RSI و MACD DXY فضای بیشتری برای اجرا داشته باشد. RSI از مرز 70 خود عبور کرد و MACD اکنون در حال کاهش است و در مسیری برای مشاهده یک خط سیگنال متقاطع است. با این حال، ممکن است مقداری تثبیت در مقابل یک عقب‌نشینی گسترده‌تر درست باشد، اما اگر قیمت‌ها به نزول ادامه دهند، اوج ژوئن 2002 یا SMA 20 روزه اهداف ملموسی را برای گروه‌بندی مجدد گاوها ارائه می‌کند.

پیش‌بینی تولید ناخالص داخلی چین در سال 2023 بانک جهانی نشان می‌دهد که رشد سالانه نسبت به پیش‌بینی قبلی آن که 4.8 درصد بود، به 4.5 درصد کاهش می‌یابد. با این حال، تغییر سیاست عمده در استراتژی کووید چین ممکن است جرقه خوش‌بینی ایجاد کند، که می‌تواند اولین مرحله یک رالی گسترده‌تر را جرقه بزند، که در ادامه به بهبود شاخص‌های اقتصادی در زمان واقعی بستگی دارد، زیرا معامله‌گران احتمالاً نسبت به معکوس شدن آن محتاط هستند. خط مشی.

مس – پیش بینی فنی

چشم انداز فنی به قیمت مس شانس خیلی بهتری نمی دهد. یک جام معکوس شکل گرفته است، اگرچه هنوز دسته ندارد. با این حال، یک بازگشت دوباره به آن توسعه منجر می شود، که ممکن است منجر به فروش بعدی شود. در غیر این صورت، قیمت‌ها ممکن است همانگونه که از زمان اوج نوسان ماه آگوست تا به حال کاهش یافته است، ادامه یابد.

مس – نمودار روزانه

نمودار، نمودار خط، شرح هیستوگرام به طور خودکار تولید می شود

نمودار ایجاد شده با TradingView

توصیه شده توسط توماس وست واتر

آینده برای مبتدیان

— نوشته شده توسط توماس Westwater، تحلیلگر DailyFX.com

برای تماس با توماس، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @FxWestwater در توییتر
منبع: https://www.dailyfx.com/news/copper-rebound-chances-fade-on-weak-demand-and-rising-supply-20220929.html

توسط دکتر ژند

دکتر ژند