ابروهایت را برندار! چطور ابروهایی زیبا داشته باشیم؟ کمد، مجله اینترنتی سارَک

گاهی اوقات هنگامی که قصد داری موهای خارج از ابروهای تان را بیرون بکشید، به صورت تصادفی ابروهای اصلی خود را نیز از جا در خواهید آورد. فراموش نکنید گاهی اوقات ۶ تا هشت هفته طول می کشد که ابروهای شما مجددا رشد کنند. بدون تردید تاکنون در خصوص بیماری آلوپسی آره آتا و مشکلاتی که می تواند به همراه داشته باشد اطلاعاتی به دست آورده اید.

می‌خواهید ابروهای‌تان ظرف مدت کوتاهی رشد کرده، ضخیم و پرپشت شوند؟ با روغن کرچک به هردو خواسته‌تان می‌رسید. مقدار کمی از آن را روی ریشه ابرو‌ها مالیده، ماساژ داده و بعد ابرو‌ها را شانه کنید. البته اگر نمی‌خواهید دچار مشکل موی زائد شوید، فقط روی خط ابروی‌تان را با این روغن ماساژ دهید. برای ماساژ سرانگشتان‌تان را به روغن کوچک آغشته کرده و در جهت خواب مو‌ها را روی ابرو بکشید طوری که ساقه و ریشه آن‌ها را کمی آغشته کند. بنابراین شما باید از آرایشگرتان بخواهید که در هنگام اصلاح ابروها، موهای کمتری را از بین ببرد.

ویتامین E آنتی اکسیدان و آبرسان است و از ضعف تارهای ابرو و آسیب به آن‌ها پیشگیری می‌کند. هنگامی که از روغن نارگیل استفاده می‌کنید در حال رساندن این مواد مغذی و محافظت کننده به پوست ابرو و تارهای آن هستید. این روش خانگی برای پرپشت کردن ابروها نرم کننده، مرطوب کننده و احیا کننده است.

این تونیک از روغن بادام شیرین، روغن نارگیل، روغن جوجوبا، روغن کنجد، عصاره آلوئه ورا، عصاره بابونه، صمغ کتیرا، عصاره گل همیشه بهار، عصاره رزماری و … تشکیل شده است. حتما پیش از این درباره بیماری آلوپسی به عنوان بیماری کچلی شنیده اید. این بیماری موجب تخریب فولیکول های مو شده و در نواحی مختلفی  چون موهای سر و ابرو، تکه های طاسی به وجود می آورد.

روغن نارگیل به لطف بهره مندی از خاصیت مرطوب کنندگی، از خشکی و شکنندگی ابروها جلوگیری می کند. این روغن همچنین با تقویت فولیکول ابرو و تامین مواد مغذی مورد نیاز آن، موجب افزایش استحکام و ضخامت ابروها می شود و در نتیجه مشکل نازکی ابروها را برطرف می سازد. روغن نارگیل حاوی پروتئین و مواد مغذی فراوانی است که می تواند به تقویت ابرو کمک کند. البته این روز‌ ها مواد تقویتی بسیاری برای ابرو در داروخانه‌ها وجود دارد که استفاده از بعضی‌هایش تاثیر زیادی داشته و عوارض ماینوکسیدیل را هم ندارد.

اگر به دنبال داشتن ابروهای پرپشت و پهن هستید، استفاده از روغن نارگیل را به شما توصیه می کنیم. فراموش نکنید که استفاده صحیح از روغن نارگیل میتواند برای تیره شدن ابروها نیز بسیار اثرگذار باشد. اگر به دنبال بهره گیری از روغن نارگیل برای تقویت ابرو هستید، دستورالعمل زیر را در نظر داشته باشید. این ماده در تعدیل چربی پوست و کاهش ترشح سبوم اضافه نقش موثری داشته و به همین دلیل به عنوان ماده‌ای ضد جوش و آکنه شناخته می‌شود.