آموزش ورود و ثبت نام به بروکر ارانته – نقد و بررسی بروکر ارانته

با این تفاسیر، خرید و فروشی که در بازارهای سی اف دی انجام می شود هیچ تاثیری بر عرضه و تقاضا و قیمت آن دارایی ها ندارد. زمانی که قیمت آن سهم رشد کرد فرض می کنید سهام خود را فروخته اید و از این اختلاف قیمت سود می برید. ممکن است پیش خود فکر کنید که چه لزومی به تشکیل بازارهای سی اف دی هست و چرا باید یک نفر در این بازار معامله کند؟ خب با ما همراه باشید تا در ادامه به اهمیت بازار فارکس بپردازیم. چرا فارکس کار کنیم؟ بلکه شما فرض کرده اید که سهام آن شرکت را خریداری کرده اید اما قیمت واقعی آنرا پرداخته اید.

نانو لات (Nano Lot): به اندازه 100 واحد از ارز پایه می باشد. لات استاندارد (Standard Lot): به 100،000 واحد از ارز پایه گفته می شود. یک پیپ کمترین تغییری است که می تواند در نرخ یک ارز اتفاق بیفتد. هر پیپ برابر با 0.0001 است. میکرو لات (Micro Lot): به 1،000 واحد از ارز پایه گفته می شود. یک نانو لات به اندازه 0.001 از ارز پایه می باشد. یک پیپت برابر با 0.00001 است. یک مینی لات به اندازه 0.1 از یک لات استاندارد است. پیپ (Pip): نرخ جفت ارزها تا چهار رقم اعشار اعلام می شوند. یک میکرو لات به اندازه 0.01 از یک لات استاندارد می باشد. پیپت صرفا جهت دقت بیشتر اعلام می شود. پیپت (pipette): گاهی اوقات نرخ جفت ارزها تا 5 رقم اعشار بیان می شود. مینی لات (Mini Lot): به 10،000 واحد از ارز پایه گفته می شود.

کلمه فارکس (Forex) مخفف عبارت Foreign Exchange به معنی تبادل پول خارجی است و گاهی اوقات نیز بصورت FX نمایش داده می شود. اما نباید این واقعیت را نادیده گرفت که در حدود 80 درصد از معامله گران در بازار فارکس ضرر می کنند. زیرا افراد، بدون آموزش کافی وارد این بازار می شوند. اگر بخواهیم رو راست باشیم، بله. در این بازار، اکثر ارزهای رایج دنیا مورد معامله قرار می گیرند. پس از جنگ جهانی دوم، کشورهای مختلف، جلسه ای تشکیل دادند تا تجارت بین الملل را توسعه دهند و موانع تجارت برداشته شود. معامله گران مطرح بسیاری در سطح جهانی وجود دارند که توانسته اند میلیون ها دلار از این بازار کسب کنند. اما این تبادل ارز از کجا شروع شده است؟ اگر شما می خواهید جزء 20 درصد موفق در بازار فارکس باشید، آموزش های بورس تایم را دنبال کنید. در این جلسه توافقاتی صورت گرفت که به آن عهدنامه برتن وودز (Bretton Woods) گفته می شود.

علاوه بر این، در پلتفرم های معاملاتی، ارز اول را بعنوان ارز پایه و ارز دوم را بعنوان ارز قیمت گذاری در نظر می گیرند. بازیگران بزرگ بازار ارز مانند بانکهای بین المللی، برای جفت ارزهای اصلی مشخص کرده اند که کدام پول بعنوان ارز پایه و کدام پول بعنوان ارز قیمت گذاری باشد. حال فرض کنید بعنوان یک معامله گر فارکس بر روی جفت ارز یورو/دلار خرید انجام داده اید. برای مثال در معامله دو ارز اصلی جهان یعنی دلار و یورو، دلار به عنوان ارز قیمت گذاری و یورو بعنوان ارز پایه می باشد که بصورت EUR/USD نمایش داده می شود. همانند یورو/دلار که مشاهده کردید همه ارزها با یک نماد سه حرفی و بصورت یک کسر، نمایش داده می شوند.

کمیسیون معاملات (Commission): مبلغ مشخصی است که معامله گر فارکس علاوه بر کارمزد به بروکر می پردازد. قیمت خرید (Ask Price): نرخی است که معامله گر می تواند یک ارز را با آن قیمت از بازار خریداری کند. پلتفرم معاملاتی (Trading Platform): نرم افزاری است که یک معامله گر می تواند نرخ های بازار را مشاهده، نمودار را تحلیل و معاملات خود را از طریق آن انجام دهد. اسپرد (Spread): اختلاف بین نرخ خرید و فروش یک ارز می باشد و به عنوان کارمزد بروکر پرداخت می شود. قیمت فروش (Bid Price): نرخی است که معامله گر می تواند یک ارز را با آن قیمت در بازار به فروش برساند.

جالب است بدانید که بروکر ارانته در لیست بسیار معتبر وب سایت FXEMPIRE قرار گرفته است. همانطور که می دانید کشور ما در تحریم به سر می برد. به همین علت از تمامی بروکر ها نمی توان استفاده کرد. در واقع برخی از بروکر ها به علت تحریم ها از ارائه خدمات به کاربران ایرانی خودداری کرده اند. ایران با دارا بودن خدمات بسیار خوب می تواند در سطح جهانی کار و فعالیت خود را ادامه دهد. نکته قابل توجه این است که در لیست ارائه شده تنها گروهی که به کاربران ایرانی هم خدمات می دهد، بروکر ارانته است. این وب سایت را میتوان یکی از معتبرترین و به نام ترین وبسایت های بین المللی در حوزه فارکس معرفی کرد. در مقابل کاربران ایرانی بروکر ارانته تحت رگولاتوری FSA سیشلز که یک رگوله آفشور به حساب می آید به فعالیت خود ادامه میدهند.البته باید بدانید که رگوله FSA سیشلز اعتبار بسیار بالایی ندارد. اما همانطور که می دانید بروکر ارانته دارای رگوله CySec است.این موضوع می تواند اعتبار کاربران را در رابطه با این بروکر جلب نماید.

این انعطاف پذیری هم می تواند عملیاتی و هم می تواند مالی باشد. فرض کنید می خواهید سهام شرکت فیس بوک را از بازار بورس وال استریت خریداری کنید. بطور کلی بازار سی اف دی انعطاف پذیری را برای معامله گران به ارمغان می آورد. منظور از انعطاف عملیاتی چیست؟ در این حالت شما به عنوان یک سرمایه گذار خارجی می بایستی شرایطی را داشته باشید و درخواست بدهید تا به شما اجازه معامله در آن بازار را بدهند. در بازار فارکس شما می توانید از اهرم یا لوریج (Leverage) در معاملات خود استفاده کنید. اما منظور از انعطاف مالی چیست؟ علاوه بر این، بازار هر کشور و هر منطقه، قوانین معاملاتی خاص خود را دارد و شما نیاز دارید با آن قوانین آشنا باشید. این در حالیست که شما می توانید تنها با چند کلیک همان معامله و همان سود را کسب کنید.

پلتفرم معاملاتی یک نرم افزار است که امکان رصد بازار، تحلیل و معامله را به معامله گر فارکس می دهد. در واقع شرکت هایی تحت عنوان کارگزار یا بروکر فارکس، واسطی شده اند تا اطلاعات قیمت بصورت لحظه ای انتشار یابد. بروکرهای فارکس این اطلاعات قیمت را در پلتفرم های معاملاتی خود همراه با نمودار قیمتها به مشتریان خود ارائه می کنند. بنابراین یک سیستم یکپارچه جهانی بوجود آمده و اطلاعات قیمت در آن انتشار می یابد. بدین ترتیب مشتریان و معامله گران خرد می توانند بازار فارکس را رصد کرده و در بورس بین المللی ارز معامله کنند. اجرای سفارشات خرید و فروش از طریق پلتفرم معاملاتی انجام می شود. این امر، فرصتی را ایجاد کرده تا این اطلاعات به طریقی به دست افراد معمولی برسد. بروکرهای فارکس نیز به عنوان واسط بین معامله گران و بازار ارز، سفارش های خرید و فروش را برای مشتریانشان انجام می دهند. آموزش فارکس: پلتفرم معاملاتی چیست؟ در واقع ارتباط اصلی معامله گر و بروکر فارکس از طریق پلتفرم معاملاتی می باشد.

توسط دکتر ژند

دکتر ژند