آموزش فیوچرز صرافی کوینکس – ایران ارز دیجیتال

قابل ذکر است در حالت سازنده کارمزد کمتری نسبت به حالت گیرنده پرداخت می شود. زیرا حالت سازنده میزان نقدینگی را در صرافی تامین می کند در نتیجه به این حالت توجه بیشتری می شود و هزینه کارمزد معامله کمتری نسبت به گیرنده پرداخت می کنید. پس اگر سفارش خود را از نوع حد توقف یا حد بر گزینید می توانیم در این حالت از کارمزد از نوع سازنده استفاده کنیم. اما اگر در زمان ثبت سفارش گزینه بازار توقف را انتخاب کنید در گروه گیرنده قرار می گیرد که باید کارمزد بیشتری پرداخت کنید.

نحوه ایجاد معاملات اهرم دار در کوینکس

بعد از ورود به کوینکس در سمت چپ صفحه در قراردادها، در مقابل هر قراردادی حرف ایکس نوشته شده است. این حرف ایکس به معنای حداکثر اهرم یا لوریج مورد استفاده در معامله است. سپس گزینه اهرم حاشیه متقاطع 3 برابر را انتخاب کنید پنجره ای باز می شود که میزان اهرمی که در معامله محاسبه می کند بیان می کند. حایز اهمیت است همیشه اهرم روی گزینه جدا شده تعریف شود. در حالت ایزوله سبب می شود کل نقدینگی ما به خطر نیفتد و نکته مهم هرگز کل موجودی خود را در یک معامله قرار ندهید. در این حالت اگر کل پوزیشن در خطر افتاد و یا نزدیک لیکوئید شدن رسید کل موجودی ولت از میان نرود. در مثالی که در آموزش معاملات اهرم دار در این صرافی در نظر گرفته شده، لوریج ۵ را برگزینید که اعداد رند تر باشند. اما همیشه جهت شروع کار از لوریج ۳ شروع کنید. هر چقدر لوریج بیشتری انتخاب کنید میزانی از ارز که در ترید قرار می دهیم در عمل کمتر می شود.

برای مثال اگر بخواهید ارز ست را بخرید. ابتدا باید گزینه دلار را پیدا کنید و سپس از ست را بر گزینید حال ارز مورد نظر شما net/usdt است به این معنی تتری که در حساب دارید می فروشید و بجای آن ست را خریداری می کنید. به بیان دیگر، برای خرید باید در قسمت خرید گزینه سازنده را انتخاب کنید حال باید در میزان تعداد یا مقدار ارز مورد خریداری خود را وارد کنید و روی گزینه این را بخر کلیک کنید تا معامله انجام شود. به صورت جمع بندی نحوه انجام کار با سازنده و گیرنده به شرح زیر است:

با پول اضافه دریافت شده به سرمایه می توان معامله انجام داد. حائز اهمیت است در بخش فیوچرز در وارد كردن برای ارز دیجیتالی btc حداکثر x100 و برای سایر ارزها تا x50 است. برای مثال اگر روی معامله خود گزینه اهرم ۵ را انتخاب کنید، زیان و سود شما ۵ برابر می شود. یعنی بازدهی بیشتر در مقابل ریسک بیشتر. این همان انتخابی است که صرافی ها در بخش فیوچرز، در اختیار تریدر های خود قرار می دهند.

نحوه کار با قسمت های سازنده و گیرنده صرافی کوینکس

· در حالت سازنده کاربر با ایجاد نقدینگی در صرافی و خرید های اولیه خود را انجام می دهد.

· در حالت گیرندهکاربر سفارشی که قبلا در سفارش کتاب وجود دارد را برمی گزیند و به آن متصل می شود.

به طور برای معاملات فیوچرز صرافی کوینکس همیشه سعی نمایید معاملات را در چند مرحله انجام دهید. هرگز تمام نقدینگی خود را در یک پوزیشن قرار ندهید. همچنین در پوزیشن از لوریج پایین بیشتر استفاده کنید، زیرا هر افت قیمت در بازار سبب لیکوئید شدن شما می گردد ، مقاله توسط واحد محتوا نویسی سایت ایران ارز دیجیتال نوشته شد.


منبع: https://iranarzdigital.com/coinex-futures-guide/

· بخش های گیرنده و سازنده دو حالت از فعالیت های کاربران را در بر می گیرند.

فیوچرز صرافی کوینکس : همه تریدرهای بازارهای مالی حرص این را می خورند که در معاملاتشان متحمل زیان شده اند. معاملات فیوچرز در صرافی کوینکس بسیار کاربردی و ساده طراحی شده است. به نحوی که در کوتاه ترین زمان ممکن، معامله کردن را با آن یاد می گیرید. در فیوچرز کوینکس معاملات به صورت دو طرفه می باشند. به این معنا که بر پایه استراتژی صورت گرفته شده می توانید هم در زمان رشد و همچنین زمان ریزش بازار سود بدست آورید. در این صرافی (هر صرافی دیگر مانند صرافی کوکوین) استراتژی طولانی بخر در هنگامی که تمایل دارید از رشد بازار سود کنید استفاده کنید. استراتژی کوتاه بفروش در هنگامی که تمایل دارید از روند ریزش بازار سود کنید استفاده کنید.

معاملات اهرمی در صرافی کوینکس

در حالت کلی اگر نخواهیم توسط گزینه کلوس پوزیشن، پوزیشن خود را ببندیم می توانیم از طریق بازار توقف یا حد توقف هم برای بستن معامله استفاده کنیم. در حقیقت در بین این دو حالت تفاوتی وجود ندارد و میتوان همزمان از هر دو حالت استفاده کرد. گاهی نوسانات نرخ زیاد است و امکان دارد به قیمت مشخص شده ما متوقف کردن نرسد. برای این حالت گزینه بازار توقف را انتخاب می کنیم که در این حالت بهترین گزینه است.

در این حالت می توان از گزینه حد توقف استفاده کنید. باید دقت کنید شرایط این گزینه با شرایط پوزیشین یا معامله ما در تضاد نباشد.

همانطور قبلا مطرح کردیم تلاش کنید که اهرم ۵ درصد از نقدینگی خود را در معامله شرکت دهید. در نتیجه باقی مانده نقدینگی خود را در معاملات به نسبت ریسک به ریوارد برقرار می کنید. در نهایت کار اگر معامله را ثبت کنید پنجره ای با مشخصات کامل معامله ظاهر می شود. این نمایش جهت آگاه سازی دوباره تریدر است.

نحوه گرفتن پوزیشن با بازار توقف و حد توقف

مثلا شما در کوینکس روزانه ۲ معامله انجام می دهید‌ و از هر معامله ۵ درصد سود می کنید شما در پایان روز توانسته اید ۱۰ درصد سرمایه خود را اضافه نمایید. شاید فکر می کردید اگر سرمایه بیشتری داشتید میزان سود حاصل شما نیز بیشتر می شد. اگر با معاملات فیوچرز آشنا شده باشید، یاد گرفته اید می توانید دارایی خود را چند برابر کنید. به عبارت دیگر در کوینکس قسمتی به نام ضریب اهرم یا وارد كردن وجود دارد. این ضریب سرمایه شما را در عدد های انتخابی شما ضرب می کند. در واقع مبلغ مازاد سرمایه شما که از حاصل ضرب عددی حاصل شده است به عنوان وام یا پول قرضی سایت به شما داده است.

تریدر ها پس از ثبت نام در کوینکس (ثبت نام در کوکوین یا هر صرافی دیگر) می توانند با نام کاربری و رمز عبور خود وارد نرم افزار صرافی کوینکس قسمت اکسچنج شوند و به عنوان سازنده یا گیرنده عمل کنند. پس از ورود به کوینکس از قسمت بالا سمت چپ صرافی عبارت تبادل نوشته شده است روی آن کلیک کنید. با انتخاب این گزینه صفحه ای برای شما باز می شود در قسمت بالا سمت چپ پنجره باز شده در قسمت سکه نوع دارایی یا ارز دیجیتالی که قصد معامله یا خرید آن را دارید را وارد کنید.

گاهی امکان دارد نرخ رشد نکند زیرا همیشه تحلیل ما با نوسان بازار همتراز نخواهد بود. ممکن است بازار یکباره نرخ هایش کاهش شدید داشته باشند و به عدد لیکوئید شده برسید. در این حال پوزیشین خود را از دست می دهید و در این معامله ضرر خواهید کرد.

سخن آخر

اگر بخواهیم معاملات اهرمی در صرافی کوینکس را به زبان ساده بیان کنیم با شرح مثال ساده شما را با این موضوع بیشتر آشنا می کنیم.

شرایط بازار توقف و حد توقف حالاتی هستند که می خواهیم میزان حد ضرر های خود را مشخص نماییم. فرض کنید پوزیشن جدیدی در حالت بازار باز کنیم. شرایط را می سنجیم که با رشد نرخ xrp و رسیدن به ۶۰ سند معامله های ما بسته شوند و قادر به برداشت سود خود باشیم.

نحوه ایجاد معاملات اهرم دار در صرافی کوینکس

توسط دکتر ژند

دکتر ژند