آموزش صرافی کوکوین – معرفی 10 ابزار kucoin

اموزش نوار ابزار صرافی کوکوین

انواع معاملات در کوکوین kucoin

عبارت ایمنی خروج: شما دراین بخش برای برداشت از حساب یک رمز عبور انتخاب می کنید برای فعال کردن این بخش گزینه تنظیم را انتخاب کنید. سپس بر روی گزینه ارسال کلیک کنید.

رمز معاملاتی: با استفاده از این گزینه شما می توانید تا یک رمز برای افزایش امنیت تراکنش های خود قرار دهید. برای این کار بر روی گزینه تنظیم کلیک کنید و در صفحه باز شده، کدی که در نرم افزار Google Authenticator آمده را وارد کنید و به مرحله بعد بروید.

آیا داشتن پول در KuCoin امن است؟

بله ، صرافی کوکوین لایه امنیتی برای حفظ اطلاعات مشتریان صرافی خود دارد که از هک جلوگیری می کند.

برای این قسمت شما باید نرم افزار Google Authenticator را بر روی تلفن همراه خود نصب کنید، پس از بارگذاری نرم افزار کد نمایش داده شده در آن را به صورت دستی در سایت در قسمت 2-کد FA وارد نمایید. و یا کد QR را در این نرم افزار اسکن کنید. سپس بر گزینه فعال کنید کلیک کنید.

حال شبکه مورد نظر خودتان را انتخاب می کنید و در آخر آدرس کیف پولتان را در جایی که می خواهید از آن ارز را انتقال دهید کپی کنید. پس از انجام واریز در بخش سابقه سپرده گذاری می توانید تاریخچه تراکش های تان را ببینید. البته لازم به ذکر است شما امکان جابجایی مبلغ بین حساب اصلی و حساب معاملاتی، بدون کارمزد را دارید و این کار را از بخش انتقال یا منتقل کردن می توانید انجام دهید.

کار با کنار کشیدن

در سایت صرافی کوکوین، قسمت راست نوار بالایی صفحه گزینه که را انتخاب کنید و از منوی باز شده بر روی گزینه امنیت حساب کلیک کنید. می بینید که گزینه های مختلفی به شما نشان می دهد.

لازم به توجه است که این مسئله نوعی ریسک حساب می شود؛ با وجود اینکه تا الان هیچ حساب کاربری ایرانی فعال در این سایت مسدود نشده اما این امکان وجود دارد که به هر دلیلی تصمیم به مسدود کردن حساب های ایرانیان کند. به  همین علت توصیه می شود تا از حسابتان به عنوان کیف پول استفاده نکنید.

کار با نوار ابزار صرافی کوکوین

در قسمت وسطی صفحه قسمت سفارش خرید و فروش نمایش داده می شود، سفارشات فروش با رنگ قرمز و سفارشات خرید با رنگ سبز نشان داده می شوند و سمت چپ صفحه معاملات اخیر است. در قسمت پایینی سمت راست صفحه شما به این موارد بر می خورید:

 • باز کردن سفارشات: سفارشات باز یا سفارشاتی که هنوز انجام نگرفته اند.
 • توقف سفارشات: سفارشات استاپ شما را نشان می دهد.
 • تاریخچه سفارش ها: این گزینه نشان دهنده تاریخچه سفارش های شما می باشد.
 • تاریخچه تجارت: تاریخچه ترید یا معاملات شما در این قسمت نمایش داده می شود.

سمت راست قسمت پایینی صفحه شما باید رمز معاملاتی که در قسمت افزایش امنیت حسابتان درست کردید برای انجام معامله وارد نمایید تا صفحه خرید و فروش برای شما نمایش داده شود.

افزایش امنیت در کوکوین

پنجره ای برای شما باز می شود و ازتان می خواهد تا یک رمز عبور برای خودتان تعریف کنید و در کادر دوم دوباره رمز خود را تکرار کنید. در صورت پذیرفتن شرایط و ضوابط بر روی گزینه باشه میفهمم کلیک کنید و سپس گزینه تایید یا تأیید را انتخاب کنید.

معاملات فیوچرز یا آتی از دیگر معاملات صرافی کوکوین است، این سبک معامله هم برای معامله گران حرفه ای مناسب است تا مبتدیان و توصیه می شود تا فرد مبتدی در ابتدا تحقیقات لازم را انجام داده باشد. در معاملات فیوچرز شما می توانید در تاریخ مشخص و با قیمت مشخص دارایی مورد نظر را خرید و فروش کنید، این معاملات تا اهرم ١٠۰ ارائه می شوند.

کار با سپرده

تایید گوگل: اگر قصد اضافه کردن تنظیمات امنیتی تایید گوگل را دارید، گزینه تنظیم را انتخاب نمایید. صفحه جدیدی برای شما نمایان می شود، بر روی گزینه ارسال کد کلیک کرده و کد ارسال شده به ایمیل تان را در کادر وارد کنید و سپس به مرحله بعد بروید.

گزینه شرایط استفاده در پایین صفحه را فعال کنید و سپس رو گزینه ارسال کد یا ارسال کد که مقابل کادر ایمیل قرار دارد کلیک کنید. در این زمان یک کد تأیید به ایمیل شما ارسال می شود، که باید آن را در کادر زیری ایمیل وارد کنید و در نهایت روی گزینه ثبت نام یا ثبت نام کلیک کنید. به همین سادگی ثبت نام صرافی کوکوین شما به پایان رسیده و حالا یک حساب کاربری دارید.

شما در قسمت تنظیمات امنیتی گزینه های بیشتری را مشاهده می کنید که هر کدام را به تفکیک برایتان توضیح خواهیم داد.

FAQ یا سوالات متداول:

آموزش صرافی کوکوین : احتمالاً کلمه بیت کوین را زیاد شنیده اید و با آن آشنا هستید. برای کسانی که نمی دانند باید بگوییم بیت کوین، در واقع یک پول دیجیتال است که با آن می توانید اقدامات مالی بسیاری مانند، سرمایه گذاری، و خرید و فروش انجام دهید.اما متاسفانه بسیاری از صرافی های خارجی امکان خرید و فروش ارزهای رمزنگاری شده را برای کاربران ایرانی محدود کرده اند و کاربران ایرانی علاقه مند به خرید و فروش ارز دیجیتال را به دردسر و زحمت زیادی انداختند.در میان سایت های خارجی خرید و فروش ارز دیجیتال، صرافی کوکوین و صرافی کوینکس است که امکانات خرید و فروش ارزهای رمزنگاری شده را به صورت غیر حضوری برای کاربران ایرانی فراهم کرده است.

صرافی کوکوین

با انتخاب کردن گزینه تجارت از نوار اصلی می توانید گزینه ای مختلف خرید و فروش را ببینید، سپس روی گزینه تجارت نقطه ای کلیک کنید. با انتخاب این گزینه شما می توانید جفت ارز معاملاتی مورد نظر خود را مشاهده کنید. همچنین می توانید نمودار جفت ارز معاملاتی خود را سمت چپ صفحه ببینید.

در سایت صرافی کوکوین وارد حساب کاربری خودتان شوید و از منوی بالایی بر روی دارایی های کلیک کنید و سپس به بخش کنار کشیدن بروید و ارز رمزنگاری شده مدنظر برای برداشت را انتخاب کنید. پس از انجام مراحل بالا برای شما صفحه ای باز می شود و در کادر اول شما باید آدرس جایی که می خواهید ارز را پس از برداشت به آن انتقال دهید وارد کنید، در کادر دوم شبکه مورد نظر خود را انتخاب کنید. درکادر سوم نیاز است تا مقدار برداشت را وارد نمایید. پس از تکمیل کادر ها بر روی گزینه تایید یا تأیید کلیک کنید.

کار با بخش تجارت در نوار ابزار صرافی کوکوین

مسائل نقطه، یکی از رایج ترین و ساده ترین انواع معاملات یا ترید هستند که به معاملات لحظه ای نیز معروفند؛ زیرا در لحظه معامله کالا، بین خریدار و فروشنده انجام می شود. صرافی کوکوین، معاملات اسپات را بر بنای ۴ نوع سفارش قرار داده است:

 • سفارشات محدود ( بخش حد ):شما در این نوع سفارش قادر خواهید بود تا قیمت دلخواهتان برای خرید و یا فروش را وارد کنید تا زمانی که قیمت به آن نقطه رسید، معامله شما انجام شود.
 • سفارشات بازار ( بخش بازار ):در این نوع سفارشات شما به قیمت روز ارز دیجیتال اقدام به خرید و فروش می کنید و فقط کافی است تا مقدار ارزی که می خواهید بخرید را وارد کنید.
 • توصیه ها حد توقف:کارکرد استاپ لیمیت مشابه با سفارش حد است، با تفاوت که شما را از ضرر و زیان احتمالی نجات می دهد.
 • سفارش بازار توقف:در این نوع سفارش به جای این که کاربر محدوده قیمتی تعیین کند، قیمت به صورت خودکار بر روی بهترین قیمتی که در بازار وجود دارد قرار می گیرد.
 1. معاملات مارجین ( معاملات حاشیه ):

معاملات مارجین، یک روش مناسب برای به دست آوردن سود از طریق نوسانات قیمت ارز است، اما این معاملات ریسک بالایی دارند؛ به همین علت است که این کار به مبتدیان توصیه نمی شود و بهتر است قبل از شروع این نوع معاملات تحقیقات کافی را در مورد آن انجام دهند تا در ضرر احتمالی جلوگیری کنید. صرافی کوکوین معاملات مارجین را به دو صورت:

 • حاشیه ایزوله 10X
 • کراس مارجین 3X

تلفن: این گزینه متاسفانه برای کاربران ایرانی به علت تحریمات فعال نمی باشد.

عبارت ایمنی ورود به سیستم: این گزینه به منظور افزایش امنیت حساب کاربری به هنگام ورود است، برای فعال کردن گزینه تنظیم را انتخاب کنید. برای این قسمت هم لازم است تا شما یه رمز عبور تعیین کنید و بعد از آن بر روی ارسال کلیک کنید.

KuCoin از کدام کشور است؟

سیشل (Seychelles)


منبع: https://iranarzdigital.com/kucoin-guide/

باید گفت سال 2017 یکی از سال های مهم برای صرافی های ارز دیجیتال بود زیرا در این سال صرفی های مهمی چون کوکوین، کوینکس و بایننس در سطح بین المللی شروع به فعالیت کردند. در حال حاضر این صرافی توانسته تا توسط کاربران زیادی در بسیار از کشور های دنیا مورد استفاده قرار گیرد.صرافی kucoin امکان خرید و فروش بعضی از ارزهای رمزنگاری شده مانند Bitcoin، Ethereum،Litecion ، USDT، Tron، NEO، KCS، XRP را فراهم نموده است.

آموزش صرافی کوکوین Kucoin

رمز عبور ورود: شما با انتخاب گزینه تغییر دادن می توانید تا رمز عبور خود را تغییر دهید.

ما در مقاله ای دیگر ثبت نام کوکوین را بطور کامل توضیح دادیم.

احراز هویت در kucoin کوکوین

عبارت ایمنی ایمیل: شما با فعال کردن این گزینه می توانید حساب خودتان را در برابر حملات فیشینگ ایمیل محافظت کنید. برای فعال کردن این گزینه کافی است تا گزینه تنظیم را کلیک کنید، صفحه ای برایتان باز می شود و شما در کادر مشخص شده عبارت امنیتی مدنظر خود را نوشته و بر روی گزینه ارسال کلیک کنید.

در ابتدا، لازم است تا یک حساب کاربری برای خودتان افتتاح کنید. برای این کار وارد سایت kucoin.com شوید، در منوی بالای صفحه اصلی ( سمت راست ) گزینه ای با عنوان ثبت نام را انتخاب کنید. صفحه جدیدی برایتان باز می شود و شما می توانید از یکی از دو راه ثبت تلفن و یا ایمیل به ثبت نام خود ادامه دهید، اما متاسفانه برای ایرانیان امکان ثبت تلفن همراه به علت نبودن پیش شماره ی ایران در سایت صرافی کوکوین وجود ندارد.

شما با واریز ارز دیجیتال است که می توانید به انجام معامله در صرافی کوکوین بپردازید برای اینکار ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شده و پس از آن بر روی گزینه دارایی های که در بالای صفحه سمت راست می باشد کلیک کنید و گزینه حساب اصلی را انتخاب کنید.

حال زمان آن رسیده که با قسمت های متفاوت سایت آشنا شوید تا بتوانید به راحتی از امکانات صرافی کوکوین استفاده کنید، قبل از هر چیز به معرفی بخش تجارت یا معامله و انواع می پردازیم:

در این قسمت از آموزش صرافی کوکوین می خواهیم به انواع معاملاتی که در این صرافی انجام می شود بپردازیم. پس از ثبت نام در صرافی کوکوین بهتر است با انواع معاملاتی آن آشنا شوید، معاملات صرافی کوکوین به سه دسته اصلی معاملات مارجین، اسپات، و فیوچرز تقسیم می شوند.

 1. معاملات اسپات  ( نقطه ):

در صفحه ای که برای شما باز می شود می توانید ارزهای رمزنگاری شده که در این صرافی پشتیبانی می شوند را مشاهده کنید، حال از بالای صفحه گزینه سپرده را انتخاب کنید و ارز دیجیتال مورد نظر خودتان را انتخاب می کنید. اکنون برای شما پنجره ای باز می شود؛ در کادر اول ارزی که انتخاب کرده اید نمایش داده می شود و در کادر دوم حسابی که واریز به آن انجام می شود قرار دارد.

 • حساب حساب اصلی: حساب اصلی شما در کوکوین است و برای واریز و برداشت ارز می توانید از آن استفاده کنید .
 • حساب حساب تجاری: حساب معاملاتی شماست که می توانید با دارایی های این حساب برای ترید یا معامله استفاده کنید.

مقاله نوشته شده توسط ایران ارز دیجیتال منتشر شده.


شما در این بخش قیمت روز ارزهای دیجیتال ارائه شده در سایت صرافی کوکوین را مشاهده می کنید و همچنین مقدار سود و زیان و ارزش هر ارز.

یکی از مهم ترین مسائل در دنیای معاملات و سرمایه گذاری رمز ارزها امکان برداشت سود است، در ادامه مقاله نحوه برداشت از صرافی کوکوین را توضیح خواهیم داد.

حال که کمی بیشتر با صرافی کوکوین و صرافی کوینکس آشنا شدید، اگر قصد دارید تا با این صرافی های خارجی کار کنید و نمی دانید چگونه وارد این سایت ها شوید. با ما همراه باشید تا در این مقاله گام به گام از ثبت نام و دیگر خدمات صرافی کوکوین و صرافی کوینکس برایتان بگوییم.

اموزش جامع صرافی کوکوین kucoin
صرافی کوکوین kucoin موارد زیادی در اموزش دارد شامل منو ها و..

ثبت نام کوکوین

ارائه می کند. از ویژگی های این بخش وامی است که به شما تعلق می گیرد، برای استفاده از این وام لازم است تا احراز هویت خود را در سایت انجام داده باشید و همچنین باید ارزی را که در صرافی دارید به حساب مارجین خود انتقال دهید. اما باید بدانید که معاملات مارجین از تمامی ارز ها پشتیبانی نمی کند.

 1. مسائل آینده ( آینده ):

محدود کردن IP ورود: شما با فعال سازی این گزینه از وارد شدن شخص دیگر با آدرس آی پی متفاوت به حساب خود جلوگیری می کنید و سایت دسترسی فرد را محدود می کند. اما توجه داشته باشید اگر شما از VPN استفاده می کنید این گزینه را غیر فعال کنید.

امنیت حساب کاربری اهمیت ویژه ای دارد؛ زیرا این کار شما را دزدی های احتمالی نجات می دهد. حال در این قسمت می خواهیم به شما آموزش بدهیم تا چگونه حساب کاربری خودتان را مطمئن تر کنید و با خیال راحت به انجام معاملات بپردازید.

بخش بازارها در نوار ابزار صرافی کوکوین

پست الکترونیک: همانطور که در ابتدا دیدید، این گزینه در زمان ثبت نام فعال است.

حال نشانی ایمیل مد نظر خود را وارد نمایید و در ادامه باید یک رمز عبوری که دارای حداقل هفت کاراکتر باشد برای حساب کاربری خود تعیین کنید. توجه داشته باشید تا از یک رمز قابل اطمینان استفاده کنید و اگر کد دعوت دارید می توانید آن را در کادری که در بخش پایانی فرم قرار دارد، بنویسید.

احراز هویت در صرافی کوکوین برای کاربران ایرانی امکان ندارد زیرا این سایت به طور رسمی اعلام کرده که از کاربران فعال ایرانی پشتیبانی نمی کند. اما بدون احراز هویت هم می توانید از خدمات این صرافی استفاده کنید اما قطعا محدودیت هایی نظیر نقدینگی در گردش و استفاده از قابلیت های دیگر صرافی مانند معاملات فیوچرز دارد.

توسط دکتر ژند

دکتر ژند