آشنایی با جفت ارزها و کراس ها در بازار فارکس

تصور کنید که هر دو ارز، به طور مداوم در رقابت با ارز دیگری است که در آن سوی طناب قرار دارد. یعنی فرض بر این است که قیمت ارز خریداری شده نسبت به ارز فروخته شده افزایش پیدا خواهد کرد. نرخ ارز بر اساس اینکه کدام ارز در حال حاضر قویتر است، در نوسان می باشد. وقتی در بازار فارکس معامله میکنید، ارزها را به صورت جفت خرید و فروش خواهید کرد. ترید کردن در فارکس به معنی خرید همزمان یک ارز و فروش ارز دیگر به صورت پایاپای است. ارزها از طریق بروکر به صورت جفتی معامله میشوند، برای مثال، یورو و دلار آمریکا (EUR/USD) یا پوند انگلیس و ین ژاپن (GBP/JPY). هدف از معامله در فارکس، تبدیل یک ارز به ارز دیگر با این پیشبینی که قیمتِ آن تغییر خواهد کرد، میباشد.

در حالی که نرخ مبادله بین آنها (AUD/USD) برابر ۰.۷۱ است. این تریدر بر این باور است که نرخ سود بالاتر در ایالات متحده، تقاضا برای دلار را افزایش خواهد داد و در نتیجه نرخ مبادله این جفت ارز کاهش پیدا میکند، زیرا نیازمند USD کمتر برای خرید AUD خواهیم بود. این پیشبینی که یک ارز تضعیف میشود، اساسا همان فرضیهای است که ارز دیگر در این نماد تقویت میشود زیرا ارزها به صورت جفت ترید میشوند. تصور کنید که تریدر درست حدس زده باشد و نرخ سود افزایش پیدا کند و در نتیجه نرخ مبادله این جفت ارز به ۰.۵۰ برسد. تصور کنید یک تریدر انتظار دارد که نرخ سود در دلار ایالات متحده در مقایسه با دلار استرالیا افزایش پیدا کند.

ویژگی دیگر سطح معامله گران و تریدر ها می باشد. این خود باعث می شود تا فرد وسوسه شود سرمایه خود را وارد کرده و به با ریسک بالا معامله کند. این ریسک کم باعث می شود گاهی افراد تازه کار سود های کلان در بعضی معاملات کنند. همواره باید در نظر داشت که حساب های دمو صرفا جنبه آموزشی داشته است. حساب های آلپاری شامال حساب های میکرو، نانو و استاندارد می شود. این حساب ها هر کدام ویژگی های خود را دارند. همچنین آلپاری انواع حساب های مختلفی را برای معاملات خود دارد. بعضی از حساب ها برای افراد حرفه ای طراحی شده و برخی برای افراد مبتدی تر. به این صورت که نحوه شروع حساب های مختلف با سرمایه های مختلف است. برای کسب تجربه های معاملات اصلی بهتر است حساب واقعی بسازید. بروکر فارکس تایم نیز از جمله محبوب ترین بروکرها می باشد که می توانید مقاله آن را در زیر بخوانید.

كه افراد و سازمان ها، بانک ها و ساير مجامع دولتی و غير دولتی در آن سرمايه گذاری می كنند. برای ورود به اين بازار همواره بايد يک سری اقدامات اوليه را انجام دهيم. در اين مقاله قصد داريم شما را با بروكر آلپاری فاركس بيشتر آشنا كنيم. برای ثبت نام در این بروکر، اینجا کلیک کنید. فاركس يک بازار بين المللی و جهانی است. انتخاب بروكر يكی از آن اقدامات هستند. تا شما متوجه فعاليت آلپاری فارکس و در كل بروكر ها شويد. بازار های مالی امروزه يكی از پر طرفدارترين بازار ها برای سرمايه گذاری به حساب مي آيند.

يعني انتظار مي رود كه طراحی سايت همچين بروكر با ارزش جهانی سطح بالا تری را داشته باشد. سپس وارد پنل كاربری بشيد. ثبت نام كردن در سايت آلپاری بسيار راحت و سريع انجام می گيرد. شما با ورود به سايت و وارد شدن به صفحه sign in به راحتی با وارد كردن اطلاعاتی مانند نام، پسورد يا رمز دلخواه، ايميل، شماره تلفن می توانيد حساب آلپاری خود را بسازيد. همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله بهترین کارگزار فارکس را نیز بخوانید. برای وارد شدن به صفحه كاربری خود ابتدا بايد شماره موبايل و ايميل خود را از طريق كد ارسالي تاييد كنيد.

به همين جهت از مهم ترين نكات مثبت آلپاری به اين موضوع اشاره كرد. يعني بيش از يک ميليون نفر در سطح جهان از خدمات عالی اين بروكر استفاده مي كنند. امروزه بروكر آلپاری فاركس بيش از يک ميليون دنبال كننده دارد. كه اين عملكرد ها به سود آوري معامله گران انجاميده است. اين بروكر همواره توانسته بهترين خدمات و خلاقانه ترين روش ها را براي سرمايه گذاری در بازار فاركس به مردم جهان رو نمايی كند. به همين منظور هم هست كه شهرت جهانی يافته و در بين مردم جهان جزء بهترين و قابل اعتماد ترين بروكر ها به حساب می آيد. شركت كارگزاری آلپاری فعاليت خود را از سال ١٩٩٨ در روسيه آغاز كرده است. و از دسترسی افراد به دور بماند. كه سيستم های خلاقانه و نوآورانه ای را روانه كرده است. حال در ادامه مي خواهيم شما را با بروكر آلپاری فاركس كه يكی از بهترين های جهان در زمينه بازار فاركس می باشد را آشنا كنيم.

هزاران نفر از مردم ايران نيز برای سرمايه گذاری و معامله در بازار فاركس به آلپاری اعتماد كرده اند. آلپاری همواره از سيستم پشتيبانی قدرتمندی استفاده می كند و هر لحظه پاسخگوی كاربران خود مي باشد. پس مي توانيم آلپاری را قدرتمند ترين و قوی ترين سيستم كارگزاري در معاملات فاركس در سطح جهانی بدانيم. زيرا مردم ١٥٠ كشور دنيا به اين سيستم قوی و البته خلاقانه آلپاری فاركس اعتماد كرده اند. همين امر سبب شده است كه آلپاری در بين مردم ايران نيز شناخته شود. يكي ديگر از دلايلی كه مردم سراسر دنيا به خصوص ايرانيان به اين بروكر اعتماد مي كنند پشتيبانی بسيار خوب و قوی اين كارگزاری است. تا با هرگونه مشكل و ابهامی كه برخورد كردند بتوانند به سرعت آن ها را رفع كنند.

زیرا در هر معامله به طور همزمان یک ارز خریداری و ارز دیگر به فروش میرسد. هنگام خرید، نرخ تبدیل نشان میدهد که باید چند واحد از ارز مقابل را برای خرید یک واحد از ارز پایه پرداخت کنید. برای مثال بالا، شما باید 1.51258 دلار آمریکا برای خرید یک پوند انگلیس بپردازید. ارز پایه اساس خرید و فروش است. ارز پایه چیست؟ ارز متقابل چیست؟ نرخ تبدیل ارز، نسبت ارزش یک ارز به ارز دیگر است. هنگام فروش، نرخ تبدیل بیان میکند که باید چند واحد از ارز مقابل را در قبال فروش یک واحد از ارز پایه دریافت کنید. اگر قصد خرید جفت ارز (EUR/USD) را دارید، به آن معناست که ارز پایه را خرید میکنید و همزمان ارز مقابل را به فروش میرسانید. در مثال بالا، باید 1.51258 دلار آمریکا را هنگام فروش یک پوند انگلیس دریافت کنید. برای مثال، نرخ تبدیل ارز USDCHF نشان میدهد که چند دلار آمریکا میتواند یک فرانک سوئیس را خریداری کند، یا چند فرانک سوئیس نیاز است تا بتوانید ۱ دلار آمریکا را بخرید.

توسط دکتر ژند

دکتر ژند