آشنایی با بروکر لایت فارکس

اگر قصد افتتاح حساب شخصی دارید، در بالای فرم گزینه «شخصی» و در صورتیکه میخواهید یک حساب برای شرکت خود باز کنید، گزینه «شرکتی» را انتخاب کنید. توجه: ایمیل شما باید واقعی باشد، چون در ادامه از آن برای ورود به حساب و مدیریت آن استفاده خواهید کرد. پس از آن، با این صفحه روبرو خواهید شد. در مرحله بعد، به این صفحه هدایت میشوید. اگر قصد دارید دست به معاملات واقعی با پول واقعی بزنید (و سود و زیان واقعی داشته باشید)، «حساب واقعی» را انتخاب کنید. توجه: در این بروکر میتوانید کشور ایران را انتخاب کرده و شماره موبایل ایرانی خود را بدون نگرانی وارد کنید. در صفحه بعد، اطلاعات موردنیاز را وارد کنید. به ایمیل خود بروید و بر روی گزینه تأیید کلیک کنید.

اگر میخواهید مشخصات و جزئیات حساب تمامی بروکرهای معتبر و فعال در فارکس را که مشتریان ایرانیانی را قبول میکنند مشاهده کنید، پیشنهاد میکنیم حتماً صفحه بهترین بروکر فارکس را بررسی کنید. ما همیشه پیشنهاد میکنیم از بروکرهای معتبر و با سابقه فعالیت طولانی استفاده کنید. این اقدام بروکر لایت فارکس باعث شد تا دیگر بروکرهای فارکس نیز حسابهای سنتی را برای مشتریان خود قرار دهند. همچنین باید به این نکته توجه داشته باشید که بروکر شما به ایرانیان خدمات ارائه کند و پشتیبانی فارسی نیز داشته باشد. به دلیل محبوبیت بازار فارکس در بین مردم، متأسفانه فعالیت بروکرهای متقلب و سودجو نیز افزایش پیدا کرده است. از این رو این بروکر برای کسانی که سرمایه کمی دارند، مناسب است. بروکر لایت فارکس برای کاربران ایرانی دو نوع حساب معاملاتی در دسترس قرار داده است.

تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. بروکر لایت فارکس مدعی است که روزانه ۳۰۰ حساب جدید و ۵۰۰۰۰۰ مشتری از سراسر جهان دارد. این وب سایت به ۱۵ زبان از جمله فارسی موجود است. بروکر لایت فارکس برای چه کسانی مناسب است؟ با هم به برخی از جزئیات این بروکر نگاهی خواهیم انداخت. بروکر لایت فارکس امکان افتتاح حساب با تنها یک دلار را در اختیار کاربران خود قرار داد. این اقدام لایت فارکس باعث شد تا معاملهگرانی که سرمایه کافی برای ورود به فارکس را نداشتند، بتوانند از این بازار استفاده، و امکان ورود به این بازار را پیدا کنند. در این مطلب بررسی میکنیم که آیا بروکر لایت فارکس برای تجارت در فارکس مناسب است یا خیر. لایت فارکس اولین بروکری بود که حساب سنتی را برای معامله مشتریان خود در فارکس در دسترس قرار داد. این کار یکی از مهمترین دلایلی است که لایت فارکس را در بین کاربران بسیار محبوب کرد.

یکی از فاکتورهای بسیار مهم یک بروکر خوب،میزان اسپردی است که این بروکر ارائه میدهد و قاعدتاً هرچه میزان آن کمتر باشد برای معاملهگران مطلوب تر است. پس می توانید جهت آموزش یا امتحان بروکر از آن استفاده کنید. در پلتفرم متاتریدر ۴ بروکر ifc market، اسپردها ثابت و در متاتریدر ۵، اسپردها شناور است. در حسابی با اسپرد شناور، در شرایط خاص مانند زمان پیش از انتشار اخبار اثرگزار یا وقتی که حجم معاملات کاهش پیدا میکند (مثلا خارج از ساعات معاملاتی روز) اسپرد میتواند بالاتر برود. در پلتفرم نت ترید ایکس، اسپردها هم شناور و هم ثابت است. مثلا حداقل میزان اسپرد در پلتفرم متاتریدر ۴ و حساب استاندارد، ۱.۸ پیپ است.

هر حساب دارای جزئیات و پاداشهای معاملاتی مختلفی است، برای اینکه با تمامی جزئییات، مشخصات، و همچنین آموزشهای تصویری ثبت نام در این بروکر بیشتر آشنا شوید، صفحه لایت فارکس را مشاهده کنید. هر دو حساب فوق دارای حساب سنتی نیز میباشند که برای افرادی که سرمایه کمتری دارند مناسب است. هر دو نوع حساب لایت فارکس، نیاز به واریز ۵۰ دلار برای افتتاح حساب دارند. شما به عنوان تریدر میتوانید از بین حسابهای کلاسیک و ECN موجود در این کارگزاری، یکی را انتخاب کنید، و پس از ثبت نام و احراز هویت، اقدام به واریز وجه نمایید. این دو پلتفرم بیشترین کاربرد را در بین معامله گران دارند. کارگزاری لایت فارکس از هر دو پلتفرم متاتریدر ۴ و ۵ پشتیبانی میکند. حداکثر لوریجی که کارگزاری در اختیارتان قرار میدهد و میتوانید برای حسابهای خود استفاده کنید، ۱:۵۰۰ است.

لایت فارکس ادعا میکند که علاوه بر مدل معمولی مارکت میکری خود، دارای یک مدل دیگر نیز برای معاملهگران حرفهای است. این بروکر از طریق شعبه خود به نام لایت فایننس، به کاربران ایران، اندونزی، ویتنام، نیجریه، نیکاراگوئه، هند، قرقیزستان و فیلیپین خدمات میدهد. LiteForex در سال ۲۰۰۵ شروع به کار کرد و از آن زمان به یک کارگزار باسابقه، با دفاتری در سراسر جهان تبدیل شد. دفتر اتحادیه اروپا از لیماسول، قبرس فعالیت میکند. دفتر مرکزی بروکر لایت فارکس در جزایر مارشال است و خدمات کاربران اروپایی از دفتر قبرس کنترل میشود. بروکر لایت فارکس یا همان لایت فایننس جدید ارزها، سهام، کالاها، شاخصها و ارزهای دیجیتال را برای معامله ارائه میدهد.

فارق از اینکه طرفدار کدام بروکر فارکس هستید، باید کارگزاری را انتخاب کنید که خوشنام باشد، و فعالیت در آن با حاشیه همراه نشود. برای بررسی صرافی های ارز دیجیتال، صفحه صرافی های ارز دیجیتال معتبر را مشاهده کنید. قطعا هیچ بروکری بی نقص نیست و هر کدام در مقطعی از زمان ممکن است ایراداتی داشته باشید. با این کار علاوه بر کسب مهارت بیشتر و بالا بردن دانش تحلیلی خود، میتوانید با نقاط ضعف بوکرتان بیشتر آشنا شوید. پیشنهاد ما این است که قبل از ثبت نام در هر بروکری، ابتدا مدتی را در حسابهای دمو یا آزمایشی آن فعالیت کنید. در مقابل نداشتن رگوله معتبر بینالمللی، نبود تنوع در حسابهای معاملاتی، اختلال در سرورها در بعضی مواقع را میتوان جز نقاط ضعف این بروکر دانست. آیا در لایت فارکس ثبت نام کنیم؟ سابقه طولانی فعالیت در فارکس، تعداد کاربران زیاد، پشتیبانی فارسی، روشهای واریز و برداشت مناسب ایرانیان و غیره، بخشی از مزایای این بروکر میباشد. اما لایت فارکس میتواند به عنوان یک گزینه انتخابی مطرح باشد. قطعا بروکر لایت فارکس تنها بروکر موجود در بازار فارکس نیست، و کارگزاریهای قدرتمندتری نیز وجود دارد.

یکی از پر محبوبترین روشهای انتقال وجه، که چند سالی است در بین بروکرها مرسوم شده و برای مشتریان ایرانی نیز در دسترس میباشد، استفاده از رمز ارزها است. شما باید با توجه به سبک و نیاز تجاری خود، یکی را برای شروع فعالیت انتخاب کنید. با گسترش استفاده از ارزهای دیجیتال، این امکان فراهم شده تا به راحتی بتوان با انواع ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین و تتر، حساب خود را در بروکر لایتفارکس و دیگر بروکرها شارژ کنید. همچنین در این کارگزاری میتوانید درآمد خود را به شکل رمز ارزها نیز دریافت کنید. بروکر لایت فارکس از روشهای واریز و برداشت مختلفی برای کاربران ایرانی استفاده میکند. به دلیل اینکه مشتریان ایرانی نمیتوانند با کارتهای اعتباری و روشهای معمول بینالمللی پول جا به جا کنند، این بروکر روشهای واریز ریالی با تاپ چنج، وبمانی و رمزارزها را در اختیارشان قرار داده است. برای نقل و انتقال پول به وسیله ارز دیجیتال، شما ابتدا باید در یک صرافی معتبر ثبت نام کنید، و از آنجا اقدام به خرید ارز دیجیتال، و انتقالش به بروکر کنید.

توسط دکتر ژند

دکتر ژند